folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ttnet Bağlantı Kopma Problemi

Ttnet Bağlantı Kopma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Herkese Merhaba,

6 aydır süre gelen bağlantı kopma/hız problemini bir türlü aşamadım, defalarca arıza kaydı bıraktım yemedi Son olarak sizlere danışacağım yoksa türkneti denemeye karar verdim.

Şuan 16 mbit net kullanıcısıyım eve gelen internet 4 mbit ve belirli aralıklarla kopuyor( 1 saat yada 10dk gibi sabit değil) 

Net değerleri:

Şuana kadar yaptıklarım:

3 adet modem değiştirdim (Airties, inca, tplink)

2 kere modeme gelen hattı tamamen değiştirdim cat6 kaplo işe tabi

Yüzlerce kez arıza kaydı bıraktım 

Modemin firewallı kapadım, ip kira süresini değiştirdim tekrar kurdum netteki her türlü öneriyi denedim.

Farklı pc laptop ve telde denedim 

Şuan elimde bir fikir kalmadı, kopmanın sebebini de bir türlü kestiremedim önerisi olan varsa çok makbule geçer =) Şuan türknete geçmeyi düşünüyorum ancak altyapı kaynaklı problem ise hiç bir işe yaramaycak.

2 yıl önce bulundugum daire 14 mbit net çekiyordu bu arada

Cesnist tarafından 09/Tem/17 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Adsl mode ayarlarını denedin mi ben bununla çözmüştüm zamanında

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

Adsl mode ayarlarını denedin mi ben bununla çözmüştüm zamanında

Şuan airties 5340 kullanıyorum ve multimode secili bildiğim kadarıyla en uygun olanı modem kendi seciyor olmalı ama bir bakayım 

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

kopma probleminin ilk sebebi snr sınırının dB olarak düşmesidir. mesela ben 8-9 dB seviyelerini de görmüştüm ama bende kopma olmamıştı. bu snr değeri kullandığın hız profilinin max ulaşılabilir hıza oranıydı sanırım. senin max ulaşılabilir hızın 14 Mbit kullandığın hız profili 8 Mbit bu durumda hiç bir sorun olmaması gerekiyor. yapabilirsen modem arayüzünü açık tut ve internet kopana kadar gözlemle. internet koptuğunda snr sınırı değeri düşmüşse bunun açıklaması telekomun altyapısına yük bindiğinde senin max ulaşlabilir hızın sürekli düşüyor ve hız profilinin de altına düştüğünde bağlantın kopuyordur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

modeme gelen hattı değiştirdim derken ? apartmana kadar gelen hattan eve kablo çektiysen problem devam eder... bence direkten eve gelen hatta sorun var,yani yeni kablo çekmeden olmaz

Bende de aynı problem vardı 1 sene cebelleştim TTnetle haloldu

artık apartmanın içinde Superonline kutusu var lakin ben hala TTnet kullanıcısıyım :) öyle kronik sorun çıkmıyor lakin Wireless ağa baktığımda çoğunluk Superonline'a geçmiş halde

Janitschar tarafından 09/Tem/17 13:26 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Saha elemanı na 1 paket sigara ver . Denk gelirsen kabloları baştan çakma sını iste . Ya direkte ya kofrada bi yerde oksit temassız lık vs var 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Adsl mode olayı bbir işe yaramadı

@janitchar,@samacc hocalar yeni hat apartmanda bulunan telefon kutusundan direk modeme geliyor saha elemanları dışarı kontrol ettik problem yok diyorlar modeme kadar gelen hat yeni başa kontrol edilmesi gereken bir yer var mı :/ 

@acikistihbarat benimde üzerinde durdugum bu aslında online oyuna girdiğimde daha sık attıgını farkettim, suan sistem raporu bu sekilde manuel olarak snr değerini takip edeyim

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

çevrendeki hatlarda hız daha fazla ise taahhütünün bitmesine az kaldı iste durma türknete geç. iyi dayanmışsın

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Update

Net kesildiği an görüntüyü aldım

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Update

Net kesildiği an görüntüyü aldım

Hattaki gürültü çok fazla demekki. Normalde sokaktaki direkten eve gelen çift uçlu kalın bakır kabloyu Cat5'le değiştirip ucuna rj11 konnektör takılarak sinyal için çözüm olabilir.  Ancak bazen buda çare göstermediği durumlarda santralden gelen dış prensibal kablolardaki oksitlenme vb. yüksek gürültü,sinyal kaybına neden oluyor. TT 20 sene dursa değişmez bu kabloları.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

Benim 15 gün sonra ttnet aboneliğim bitiyor bu türknet geçesim var ama internette hiç iyi yorumlar yok. bende ttnette kopma sorunu yaşıyorum internetim 16mb 100gb akk ya bu ayın sonuna kadar akk sınırını 300 gb çıkartacağım yada türknete geçeceğim. bulunduğum yer 16mb destekliyormuş ama max 11mb alabiliyormuşum.Ayrıca türknet sizin bulunduğunuz bölgede eylül ayının sonuna kadar kendi altyapımızı yapacağız ve akk kaldıracağız diyor bunların sözüne güvenipte sözleşme yapmakta istemiyorum. Türknet adsl olarak iyi mi ?

CorretzA tarafından 09/Tem/17 20:30 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3391 Toplam Mesaj: 15
ttnet kopma isp ttnet bağlantı