folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ttnet Netlimitsiz"E Geçip Hızı Kasıtlı Düşürülen ?

Ttnet Netlimitsiz"E Geçip Hızı Kasıtlı Düşürülen ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byokan
    byokan's avatar
    Erkek

aynı sıkıntı bendede war cozum bulamıyorum kafayı yedırtecekler en sonunda 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertcan
    mertcan's avatar
    Erkek

512 dusmeme  nedeni sanirim modeme reset  atmadiginizdan ? yani kisacasi modem 24 saat  aciki  dimi

baska  sebeb goremiyom yeni ip almayincaya  kadar  bu ole  kaliyor benim tahminimce.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

6 ay önce 8mbps a kadar 15gb kota lı (hız limitli) tarifeye tbt de açılan konu üzerine geçtim

ilk 3 ay hiç bir düşme olmadı 4. ay hızım ayın 20 sinde 512 ye düştü diğer ayın 2.sinde tekrar 8mbps a çıktı

Max kaç güroyurm ?  Rapidshare veya ftp den dosya çekerken 800ün altına inmedim 950 max ı gördüm (sanırım tüm 8mbps ı kullanıyorum)

arada sırada net kopması (hafta  1 gibi ) haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım..

aylık 200gb download yapıyorum 

özellikle şehir içi hariç daha boş daha tenha yerlerde yaşayanlara öneririm hızınızın düşürülmesi o bölgedeki hattın yoğunluğuna göre yapılıyor olabilir.

6 ayda sadece 12 gün 512 gördüm 

netlimitsiz paket e geçtiğime seviniyorum aylık 49 ytl ye 8mbps kullanıyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

Senin yaşadığın olaya benzer bir sorun 1 ay önce başıma geldi. tuketiciler.org a şikayetini yazabilirsin, hemen cevaplıyorlar. Bana bağlı olduğum kaymakamlığın Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyetine başvurmamı söylediler. Böylelikle 950YTL ye kadar maddi zararları alabiliyoruz oradan. Ayrıca tazminatta istiyorsan Tüketici Mahkemesi açabilirsin. Gerekli evrakları hazırladım, inşallah bu hafta içi başvuruyorum. Lütfen hakkınızı arayın.

Benim tuketiciler.org a yazmış olduğum yazı:

Merhabalar.
    Ben geçenlerde internet hızımı online işlemlerden sınırsız 8mbit yaptım. 3-4 gün kullandık ama sürekli kopmalar falan oluyordu. Sonra müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı yaptık. Problem düzeltildi dediler. Ertesi gün netten download yaparken hız düşüktü, modemden de kontrol ettiğimde hız 4096 olarak gözüküyordu. Hemen aradım tabi müşteri hizmetlerini, bir daha arıza kaydı bıraktık. 1 saat sonra bizi aradılar, oturduğumuz bölge uzak olduğundan 8mbit verilemiyor, bizde hızınızı düşürdük dediler. Şimdi problem burada başlıyor? 1. Sen neden veremeyeceğin hizmeti satıyorsun? 2. 8mbit den 4mbit e düşürdün ama beni neden haberdar etmedin, takii ben arıza kaydı bırakana kadar 3. Bu firma benden 4gün 8mbit parası alacaklarına, tarifeyi değiştirdiğim için 1 aylık tarife parası alacaklarmış. Yani veremediği hizmetin parasını nasıl alır? 4.1 ay geçmesine rağmen internetten hızımı 4MB e düşüremiyorum, 8mbit olarak gözüküyor. (sorunu bildikleri halde) ve internet hızım hala 4mbit Yaşadığım bu olayla ilgili her türlü resmi işe hazırım.

Geyik Candır :]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

arkadaşlar bana acil cevap lazım, netlimitsize geçtikten sonra memnun kalmadım diyelim istediğim zaman 1mbps eski hızıma dönmek istesem hiçbir ücret alınmadan veya beklemeksizin dönebilir miyim?

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşlar bana acil cevap lazım, netlimitsize geçtikten sonra memnun kalmadım diyelim istediğim zaman 1mbps eski hızıma dönmek istesem hiçbir ücret alınmadan veya beklemeksizin dönebilir miyim?

ücret alınır tarife değişikliğine kadar kullandığın tarifenin ücretinin bir kısmı ortalama  60 70 80 lira ödersin ilk ay diğer aylar seçtiğin tarifenin ücretini ödersin

anında tarife değişir.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

nolanded bunu yazdı:

ücret alınır tarife değişikliğine kadar kullandığın tarifenin ücretinin bir kısmı ortalama  60 70 80 lira ödersin ilk ay diğer aylar seçtiğin tarifenin ücretini ödersin

anında tarife değişir.. 

ama hocam eski tarifem de 1mbps limitsiz, ben bi arayıp sorayım sonucu yazarım buraya.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

schizophrenictr bunu yazdı:

Merhaba arkadaşlar , temmuz gibi falan netlimitsize (8mbite kadar 15gblık) geçmiştim , 3 hafta önce falan kopma problemleri başladı

2 hafta önce telefon açtım arıza kaydı yaptım hallettik dediler değişme olmadı. sonra 3-4 gün sonra tekrar aradım , geçen hafta falan hızım 2mbite kadar oldu ! 2048den yukarı çıkmıyor yani. 

MH'yi aradım , adam mal yerine koydu , biliyorum dedim 2mbitle limitlendirdiniz 8mbite kadar diyorsunuz dedim , o tarife 1mbiti de kapsıyor falan laf oyunlarına girdi. Neyse zorla anlattım adama , anlamak istemedi ibne. Napsın para alıyo haklı o da . Bölge müdürlüğüne başvuracaksınız dedi buradan birşey yapamayız.

Bre ttnet , MH arayınca sorunu gidermek için hızı düşürüyorsun , tarife değişikliğini de yapıyorsun bunun için neden bölge müdürlüğüne gitmem gereksin ? telefon açayım dedim olmaz dediler.. Küfür istiyo ibneler daha ben napıyım ya..

Bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlar var mı ? boyun mu eğdiler ? arada aklınıza estikçe uplayıverin konuyu da , herkes bilinçlensin.

Aman diyim kopma probleminiz varsa , saat başı kopuyorsa 8mbit hızınız varsa arıza kaydı yapmayın :D

Benimle aynı sorunu yaşayan bazı insanlardan linkler..

http://www.mobil-forum.com/internet-dunyasindan-son-haberler/21461-8mbit-yalani.html

http://forum.shiftdelete.net/internet-teknolojileri/93747-8-mb-kopma-yasayanlar-cozum.html

http://forum.shiftdelete.net/internet-teknolojileri/94622-net-limitsiz-kullanicisiyim-hattima-2-mbit-sinir-koydular.html

http://www.teakolik.com/ttnet-8-mbit-maceram-bugun-son-buldu-is-yerimdeki/comment-page-1/

http://forum.donanimhaber.com/m_35117596/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#35119030

Karttan santralden mantralden bahsedilmiş nedir bu ?

8mbite geçer geçmez aynı sorun bende de oldu analarını avratlarını çok defa andım...

santrale uzaksan ondan kesinti problemi olur ...

öyle diyolar.

madem çoğunluk santrale uzaq aq satma 8mbit paketi

O da yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

yok ya , santral mantral değil , 3 ay takır takır çalıştı , sonradan uzaklaştı mı santral benden :)

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

eğer eviniz santrale uzaksa 8 mgbti desteklemez zaten o yüzden kopma oluyor.arıza kaydı verdiğinizdede sizn hızınızı uzak olduğu için düşürürler direk telekom sadece santralden 8 mgbtn cıkmasını garanti eder gerisine karışmaz

Toplam Hit: 6992 Toplam Mesaj: 44