folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ttnet Veya Türktelekomda Çalışan Varmı ? (Türk Telekom Port Sorunu)

Ttnet Veya Türktelekomda Çalışan Varmı ? (Türk Telekom Port Sorunu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar yeni taşındığım adrese internet bağlatmak istedim ama süperonline binada boş port yok dediler ama zaten bina 2 katlı ve 2 daire ver alt katta internet var ancak ben bağlatamıyorum. bu durumu yaşayan varmı ne yaptı yada internette araştırdığımda ttnette çalışan biri varsa daha çabuk açabilir diyorlar türktelekom veya ttnette çalışan varmı aramızda

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Dayım ttnette çalışıyor.

Ama yeni sistemde biri ha deyince açılması mümkün değil.

Birr kaç kişinin kesin onayı gerekiyor arka tarafta hadi birini hallettin öbürü zor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Dayım ttnette çalışıyor.

Ama yeni sistemde biri ha deyince açılması mümkün değil.

Birr kaç kişinin kesin onayı gerekiyor arka tarafta hadi birini hallettin öbürü zor.

Hicam en azindan sorup bilgi alabilirmisin ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

binadaki diğer komsun internet bağlatırken ttnet yakın bi sebekeden tasıyıcı cekmiştir. 2 ayaklı kablolarla cektilerse yer yok demeleri doğal. yada atıyorm bulunduğun sokakta bi tane falan sebeke vardır bu sebeke regletlerinde 10 ayak var yani 10 abone kullanabilir demek bu tasıyıcı ceke ceke diğer binalara tasımıslardır bu sayede dolmusta olabilir.

bir diğer secenek ise sistemde senin olduğun binada sebeke kutusu vardır ama zamanla baska bir yere tasımıslardır bi kişi kullanıyo dye onada tasıyıcı cekmişlerdir ama sistemde gözüktüğü yer sizin binadır fakat diğer yan binalara falanda tasıyıcıyla cekmişlerdir bu sekilde 10 lu regleti doldurmuslardır. bu yüzden yok diyebilirler bu konuda yapabileceğin hiç bişey yok calısanlar genelde taseron oldukları için kafasına göre işlem yaptıkları içinde sisteme eklememişlerdir.

yada  

atıyorum sebekeyle alakası olmayan baska biyerde olan bir abone sizin sebekede gözükebilir buda bir diğer secenek..

SON OLARAK GÖZÜME SONRADAN CARPTI. PORT OLAYI SANTRALDEKİ REPORTOR ODASINDAKİ BİRŞEY COK İLGİNÇ PORT YOK DEMELERİ. SAHA DOLAPLARI VE SEBEKE KUTULARINDAKİ 10 LUKLARA HİÇ PORT DENMEZ. BİTANE ONLUK OLAN KISMA REGLET DENİR. 10SIRA REGLETTE PRENSİBALDİR BEN BÖYLE BİLİRİM.

eski bir türktelekom calısanı olarak söylüyorm ki dilekceyce cozulcek iş değil amca emmi vs adamın olcak oraya baska bi sebekeden 10 20 mt tasıyıcı cekicek sende bi 20 lik 50 lik artık ne isterse 3 5 bişey atıcan cebine oyle yapıcan ha bu arada kablo malzemelerini bi sekilde ttnete rapor etmek zorunda kaldıkları için senin vasıtanla bu sefer bi baska kullanıcıya yok cekicekler bekletip süründürcekler olan bu olcak.

Bana tam adres en azından il ilçe mahalle sokk verebilirsen bikaç gün içinde kesin sonuc öğrenebilirim özelden bi ulaş istersen.

csabanci tarafından 21/May/16 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

Evrim içi mürit..laugh is live..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Bide turktelekomdan başvuru yap başıma geldi diğer firmalara yok çekip kendilerine gelince bağlantı yapıyorlar 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bulundugun bolgeyi il ilçe semt olarak yazarsan kablosuz iss firmalarını yonlendirebilirim hem kota derdinde olmaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

bulundugun bolgeyi il ilçe semt olarak yazarsan kablosuz iss firmalarını yonlendirebilirim hem kota derdinde olmaz

Mesela hangisi hocam ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

ben 2 ay ugrastım yeni tarifeye geçmek için en sonunda bilen bi kişi sayesinde portun değişmesi gerektiğini soyledi ve bir kişiyi aradı bir sonraki gün yeni tarifeye geçmiştim

yani anlıyacağın seni anlayacak ve bu işi bilen biri senin sorunu halleder.

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    Advanced bunu yazdı

ben 2 ay ugrastım yeni tarifeye geçmek için en sonunda bilen bi kişi sayesinde portun değişmesi gerektiğini soyledi ve bir kişiyi aradı bir sonraki gün yeni tarifeye geçmiştim

çook açıklayıcı oldu :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek
    mesutb bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

nerde yaşıyorsun :D

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    Advanced bunu yazdı
    mesutb bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

nerde yaşıyorsun :D

izmir bayraklı

Toplam Hit: 1843 Toplam Mesaj: 13
port türktelekom