folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tübitak, 'O Yapmamıştır' Deyip Reddetti. Almanlar Burs Verip Öğretmen Yaptı!

Tübitak, 'O Yapmamıştır' Deyip Reddetti. Almanlar Burs Verip Öğretmen Yaptı!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

TÜBİTAK'ın yaptığı projeyi 'seviye üstü' bularak reddettiği Paksoy'a, Almanya burs verdi.

Matematiğe büyük ilgi duyan ve sürekli kendini geliştiren ,İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi Barış Paksoy, 2011’de(İLGİLİ HABER) Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) liseler arasında düzenlediği matematik projesi yarışmasına katılmıştı. Tek başına hazırladığı ‘Ramanujan Asalların Genelleştirilmesi’ projesiyle derece almak isteyen Paksoy, TÜBİTAK İstanbul Bölgesi Koordinatörü Prof. Dr. Ulvi Avcıata tarafından, ‘Seviye üstü çalışma olduğu, tek başına hazırlanmadığı’ gerekçesiyle reddedildi. 

Paksoy projesini jüri önünde savunmak ve kendisine ait olduğunu kanıtlamak istemiş ancak talebi reddedilmişti. Bunun üzerine Paksoy ve ailesi, yürütmeyi durdurma, maddi tazminat ve projeler arasında yapılan seçimin iptal edilmesi talebiyle yargıya başvurdu. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı, atanan bilirkişi de Barış’ın projeyi tek başına hazırlayabileceğini belirtti. 

15 yaşındayken TÜBİTAK’ın ilköğretim okulları için düzenlediği Ulusal Matematik Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan Paksoy, İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra geçen yıl bursla Berlin Humbold Üniversitesi’ne kabul edildi. Paksoy, ilköğretim ve lise öğrencilerine ücretsiz matematik dersleri veriyor.

‘YENİ HEDEFLER’ 
    Ali Nesin’in başında olduğu Nesin Matematik Köyü’nün öğrencisi olan Paksoy, projesini şöyle özetlemişti, “Amerika’nın meşhur matematik dergilerinden American Mathematical Monthly’de Ramanujan asallarına dair literatürde yazılan ilk makaleyi okudum. Kendi problemlerimi ürettim, kimisini çözdüm, kimisini çözemedim. Uğraşılmamış problemlerle uğraştığım için özgün, yeni sonuçlara ulaşabildim.”

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Yazık valla nereye gidiyoruz ülkece sonumuz belli değil.

Aklıma nedense bu geldi 

http://www.youtube.com/watch?v=MfMOgJhUlJY

Twitter tarafından 08/Oca/14 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benzer bi durum benim başıma geldi :) tabi benim projeyi reddeden daha doğrusu revize veren kosgeb di. 7 sülaleleri birleşse yaptığım tasarımları hayal bile edemezler.. aynısını yabancılar yapınca da, gavur yapıyor arkadaş derler..  sonra gel de ülkeye hizmet et. artık elimi ayağımı çektim ben de gidiyorum.. bi de tersine beyin göçünü başlatmışlar, kim gelir bu ülkeye.. bi arkadaş dedi, bizim tanıdık var istersen projeni kabul ettirelim hemen ne olduğu önemli değil demişti.. böyle bi seçim olan ülkedeyiz.. o yüzden varsa projeniz açılın avrupaya, amerikaya.. benim için artık milliyetçilik, vatanseverlik lafı ölmüştür.. kim değer veriyorsa onun için çalışmak gerek..

ali nesin in öğrencisi diye muhtemelen böyle yapmışlardır, bi bakanın çocuğu yapsaydı aynı tepkiyi verirler miydi acaba? ali nesin, komunist olabilir ama kendi alanında türkiyede bir numara bu adamın öğrencisinin de iyi olma ihtimali olamaz mı? sırf ideolojik sebeplerle geri çevrilmiş diye düşünmekteyim..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

o yapmamıştır beeaaa.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Tübitaktaki sıçtığım profesörün kafasında insan kaynıyor, çok uzağa gitmeye gerek yok. Bizim memleket böyle işte...

http://www.tahribat.com/Forum-Roket-Motor-188634/1/

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

nesin matematik köyüden olduğu içindir

molla cumhuriyetinde normal böyle şeyler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bir ülkenin en büyük ayıbı bu olsa gerek

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek
    Üniversite : Istanbul Üniversitesi
    Fakülte : Kimya
    Bölüm / Anabilim Dalı : : Kimya Yüksek Mühendisliği-Temel İşlemler
    Mezuniyet Yılı : 1981
    Ülke : Türkiye

Prof. Dr. ULVİ AVCIATA

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    hatayi bunu yazdı
    Üniversite : Istanbul Üniversitesi
    Fakülte : Kimya
    Bölüm / Anabilim Dalı : : Kimya Yüksek Mühendisliği-Temel İşlemler
    Mezuniyet Yılı : 1981
    Ülke : Türkiye

Prof. Dr. ULVİ AVCIATA

Hocam o kararı bu adam tek başına vermiyor, kurul toplanıyor bi çok matematikçi vardır o kurul içerisinde, haber doğruysa çarpıtılmamışsa okudukları okulların içine tüküreyim ben o matematikçilerin. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu gencin uğraştığı problemleri anlayabilecek bir tane matematikçi koca ülkede çıkmadı mı şimdi?

Ne boktan bir Eğitim  Sistemi /Düzeneği var burdan gayet net gözüküyor.

Almanlarda ibneliğine burs vermemiştir herhalde. Belli mi olur bu işler. Ne de olsa adamlara milyonlarca euro para kazandırıyoruz. Devede kulak. kulak bile değil tüycük.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet_k
    ahmet_k's avatar
    Erkek

olayın aslı nedir ne bulmuş ki bu çocuk.

Toplam Hit: 3136 Toplam Mesaj: 22