Tüm Dosyalari İphone'dan Android'e Atmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Yeni bir android telefon (oneplus 8 pro) aldim ve iphone'daki resimler, videolar, mesajlar, bazi sectigim uygulamalar (sart degil elle de kurabilirim), whatsapp mesajlarini android telefona atmak istiyorum.

Sanirim hepsini kolay bir sekilde atma imkanim yok. iCloud ile sadece resimler, uygulamalar vs atiliyor ama whatsapp mesajlari olmuyor. dr.fone diye bir uygulama ile denedim dün (macbook'ta), %99 a geldi öyle tikandi.. Baktim gitmiyor bir süre iptal ettim.

Istedigim seyleri nasil android telefona atabilirim en kolay sekilde?

Bir aparat görüdm usb-c yi usb ye ceviriyor ve iphone da oraya takiliyor ama o aparat yok bende.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

telefondakilerin hepsini yeni telefona aktaramazsin sanirim. özellikle whatsapp mesajlasmalari. bahsettigin programin parali versiyonu da var ona bak istersen.  https://www.android.com/switch/ surada belki isine yarar birseyler cikar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

abi ben de telefon değiştirdim aynı işlemi dr.fone diye bir programla yaptım, cracklisi olması gerekiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Google drive ile var

https://www.android.com/intl/tr_tr/switch/

Birde aşağıdaki yazılım  var

https://www.warezturkey.org/43615-wondershare-mobiletrans-full.html

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@ Delegado_Zero   ve engin01288   hocam bu android switch tüm icerikleri atiyor mu whatsapp dahil?

@ ayd   simdi windows makinede deniyorum bu dr.fone'u ama itunes backup password istiyor, giriyorum kabul etmiyor. bakayim ona yanlis mi giriyorum acaba.. Bi secenek var tüm bilgileri tasi diye

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@ Delegado_Zero   ve engin01288   hocam bu android switch tüm icerikleri atiyor mu whatsapp dahil?

@ ayd   simdi windows makinede deniyorum bu dr.fone'u ama itunes backup password istiyor, giriyorum kabul etmiyor. bakayim ona yanlis mi giriyorum acaba.. Bi secenek var tüm bilgileri tasi diye

Belki hepsini atamayabilir ama whatshap gmail driver yedeklemesi var diye biliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Belki hepsini atamayabilir ama whatshap gmail drive yedeklemesi var diye biliyorum.

engin01288 tarafından 04/Tem/20 11:17 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam, bakayim su encrpytion key'i kaldiriyorum suan iphone icin..öyle deneyeyim.. sonra olmadiysa bu switch'e bakayim

tesekkürler

unbalanced tarafından 04/Tem/20 11:22 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

dr.fone ile whatsapp mesajlarini zar zor alabildim :) ayni program icinde datalari transfer olayi var ama nedense trial versiyon olarak gördü (crackli bulmustum).. Sonra engin01288  paylastigi linkten wondershare mobiletrans i indirdim suan diger datalari atiyor..

Baya bir zahmetli is :) daha bitmesine 1 saat 40 dakika var..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

En Saglami FTP ile atacaksın, Nasıl dersen Bıldıgın Google Playden Her Hangi bir Dosya Yöneticisinin Wifi ile Baglantısını Baglayıp ftp ipi ile Filezilla dan Gireceksın Telefonda ne var ne yok Sistemden cekersin Daha Sonra Pc de Kendın Iclerını ayır Temizle., cunkü diger yollar Hem TIKANIYOR Hemde Belli zamandan sonra Kesılıyor..

Uygulamaları ellede Kurarsın sorun yok Hatta Recovery Programları ıle Yedekte alabılırsın Tekrar Backup ıle Yuklersın Bu sansta var ama Dosya olayları Ftp derim cunku Aktarım Senın Baglantına Gore ısler Hemde Romda ne varsa alırsın onu bunu almadım olmaz..

DracuLax tarafından 04/Tem/20 16:12 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam konuyu okusaydin keske yazmadan önce.. iphone'dan atmaya calisiyorum. iOS da isler böyle islemez, her app'in kendine özgü bir sandbox'u var zaten o yüzden güvenli.. ayrica bu sistem bildigim kadariyla android'e de geldi, öyle direk erisebilecegini sanmiyorum belki rootlanmasi lazim..

Ama hallettim zaten sagolasin ilgin icin

Toplam Hit: 2763 Toplam Mesaj: 14
android iphone iphone veri aktarma dr.fone