folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Tumblr Anonim Kullanıcının IP Adresinden Kimlik Tespiti

Tumblr Anonim Kullanıcının IP Adresinden Kimlik Tespiti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Çeşitli sitelerden bunu denedim. Arkadaşla denedik hatta. Statik ip'yi bu gibi sitelerde aratınca, map üzerinde doğru sonuç vermiyor. Yazınsal bilgiler de yetersiz.

Hocam yani bu olay işliyo ip yi alabiliyosunuz? o zaman ip yi verin biz de araştıralım, bazı siteler çok saçma yerler söylerken bazıları evime nokta atışı yapıyo :O

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    __hsyN__ bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Çeşitli sitelerden bunu denedim. Arkadaşla denedik hatta. Statik ip'yi bu gibi sitelerde aratınca, map üzerinde doğru sonuç vermiyor. Yazınsal bilgiler de yetersiz.

Hocam yani bu olay işliyo ip yi alabiliyosunuz? o zaman ip yi verin biz de araştıralım, bazı siteler çok saçma yerler söylerken bazıları evime nokta atışı yapıyo :O

Hocam şimdi şöyle bir şey var. Statik ip için bağlı kaldığı sürece kontenjanında olduğu ip diyor. Yani anonim olarak mesajı atıp modemin fişini çektiyse ip ölü. Ben şu an ip'yi net olarak bulmak için araştırma yapıyorum. Şimdi bir kez daha mesaj atarsa anında İP'yi burada paylaşacağım. O zaman gömülürüz işte.

Mesela sen benim İP'yi sorgulayabilirsin. Bakalım beni bulabilecekmisin ?

78.10.0.4

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

valla umudunuzu kırmak istemem ama yok öyle stabil sonuç alabilenecek bir yöntem.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

valla umudunuzu kırmak istemem ama yok öyle stabil sonuç alabilenecek bir yöntem.

Sen hukuk ile ilgili bir kariyere sahiptin değil mi hocam ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

IP adresinden yer tespiti yapan uygulamalara boşuna bakma. IP'yi alıp kız arkadaşınla birlikte savcılığa şikayette bulunman lazım.

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

bulamazsın hocam tumblrı aktif olarak kullanırım. anonim mesajları kapatsın çok rahatsız oluyorsa. tumblrda anonim mesajla taciz eden zibilyon tane insan var hangi birini engelleyeceksin? tumblr kullanmadıgın nasıl da belli :) bir kişiyi bulsan ötekini bulamazsın, önü alınmaz yani anonim kültürü çok yaygın tumblrda. ya kökten engellesin ayarlardan ya da öyle mesajlara cevap vermesin.

edit: teknik olarakta mümkün değil ip adresinden kullanıcı adını bulman falan filan.

anarsistherif tarafından 13/Ağu/13 22:02 tarihinde düzenlenmiştir

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

websitesi üzerinden bulaşan trojanlar var hocam. bu tarz bir site kurup elemanları yönlendirebilirsen takibe alabilirsin. ordan face heabını konuşmalarını vs inceleyerek her türlü bilgisini öğrenirsin. bu arada 3-5 sene önce yiyodu her türlü, şimdi nasıl olur bilemem. onun dışında geolocation olayı var ama onda da karşı taraf siteye girmiş olması birde konumunu paylaşması gerekiyor. ne kadar işe yarar diye denemiştim; sonuç olarak bizim sitenin bahçesini göstermişti:D bu durumda da çemberi daraltmış olup geriye 80 daireden o kişiyi bulmak kalıyor.:D

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

aslında elemanın bi şekilde facebook hesabını virüsle ele geçirebilirsek.. eğerki foursquare kullanıyorsa yer bildirimi yaptığı yere gidip gömebilirz..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yunus hayatımda öğrenmediğim alternatif web çözümlerini 2 günde yükledim. Beynim epey karıştı :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

olur öyle :D msj at bana kafan karışınca.. yettiği kadar yardım edeyim..

Toplam Hit: 12149 Toplam Mesaj: 23