folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Turist Vizesiyle Amerikaya Gidip Ssn Almak?

Turist Vizesiyle Amerikaya Gidip Ssn Almak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Selam

SSN alamazsin, vergi no alabilirsin. 
    Bunun icin sirket kurmana gerek yok.

Evlilik konusunda
    10.000 liraya evlenirsin bunda bir sorun yok sorun sen evlendikten sonra yaklasik 1.5-2 yil icersinde gidecegin `gecici green card` toplansindan basliyor.Seninle 10.000 dolar icin hic bir `beyaz amerikali` evlenmez. Seninle ancak o paraya hondurasli,meksikali,portekizli evlenir. Gorusmedeki abide bu evliligin kolpa oldugunu gozunuzden anlar ve sana siktiri ceker. Genc oldugunu var sayiyorum yasli yada orta yasli birisi ile evlenirsen direk sahte evlilik gorunur. 

50.000 dolar bu isin gercek rakami. Evlenecegin kisi bir turk olursa bu rakam 75.000...

Trump sonrasi bu isler cok degisti. Baskan degisti ancak devlet mekanizmasindaki yabancilara olan bu bakis degismedi. Bu gorusmeleri hep `gazi` ler yada dupeduz `beyaz amerikali`lar yapiyor.

Recep baskan konunun merkezinden,amerikadan bildirdi.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Selam

Evlilik konusunda
    10.000 liraya evlenirsin bunda bir sorun yok sorun sen evlendikten sonra yaklasik 1.5-2 yil icersinde gidecegin `gecici green card` toplansindan basliyor.Seninle 10.000 dolar icin hic bir `beyaz amerikali` evlenmez. Seninle ancak o paraya hondurasli,meksikali,portekizli evlenir. Gorusmedeki abide bu evliligin kolpa oldugunu gozunuzden anlar ve sana siktiri ceker. Genc oldugunu var sayiyorum yasli yada orta yasli birisi ile evlenirsen direk sahte evlilik gorunur. 

50.000 dolar bu isin gercek rakami. Evlenecegin kisi bir turk olursa bu rakam 75.000...

Trump sonrasi bu isler cok degisti. Baskan degisti ancak devlet mekanizmasindaki yabancilara olan bu bakis degismedi. Bu gorusmeleri hep `gazi` ler yada dupeduz `beyaz amerikali`lar yapiyor.

hocam pekiyi biri davetiye atarsa işler değişebilir mi acaba . saygılar

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Selam

Evlilik konusunda

hocam oradaysan birini ayarla nikahıma alayım ya, olmaz mı :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Ssn numarası alabilirsin.

Amerikada bu iş yapan adamlar var. işin ciddiyse ulaş bana seni o kişilerle görüştürüyüm.

Alan arkadaşlarım var ordan biliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    Antikky bunu yazdı

Selam

Evlilik konusunda

hocam pekiyi biri davetiye atarsa işler değişebilir mi acaba . saygılar

Abi devetiye ne icin atacak onemli olan bu.

Soyle oluyor. Senin vize basvurusu icin gidecegin saati bana soyluyorsun bende gidecegin konsolusluga email yaziyorum. 
    Diyorumki bu adam size vize basvurusu yapmaya gelecek ben burada bu isi yapiyorum ben buyum suyum sosyal guvenlik numaram bu gecen sene bu kadar vergi odedim.
    Kisacasi bu dalyarakta para yoksa bile bende var sorumlulugu bana ait.
    Ama senin turkiyede sigortan yoksa, sigirin tekiysen . Ben degil biden yazsa alamazsin vize.

amerikaya gelmekte bir sey yok turist olarak gelirsin hoca sorun daha sonra basliyor. 
    misal ehliyet alabiliyorsun bir sekilde ama sigorta sistemine giremedigin icin araba alamiyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ssn değil de ITIN vermiyorlar mıydı?

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Turist vizesi ile hiçbir şey yapamazsın. Eğer turla gitmiyorsan turist vizesi bile alman zor. Adamlar vize alırken Türkiye geri dönmen için senden teminat istiyor. Tapu, hayat sigortası, sgk dökümü, banka dökümü, ticari sicil vb... Yani paran yoksa turist olarak bile gidemezsin.
    6 aydan fazla hamileleri turist olarak kabul etmiyor artık. Gidip orada doğum yapıyor ve çocuk usa vatandaşı oluyor diye.
    En kesin yol; oradan bir şirket sana kefil olup davetiye gönderecek. Bu durumda işinde taşşaklı olman lazım.
    Ya da; benim min. 200-300k usd param var, getirip orada iş yapacam diyeceksin.
    Kısaca paran veya ultra bir yeteneğin varsa gel, yoksa kal diyor.
    Orada 3-6 aylık bir dil okulu ayarlayıp öğrenci vizesiyle gidersen, düşükte olsa turist vizesinden daha fazla kalma ihtimalin olur.

cukurova tarafından 15/Nis/21 17:11 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

amerikaya gitmeden sirket kurup EIN alabilirsiniz.

ilk vergi beyaninizla birlikte ITIN da alabiliyorsunuz.

ama ssn amerikada oturum yoksa mumkun degildi benim bu islerle ugrastigim zamanlarda.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

6 ay falan amerikada yaşamak için illa dil okuluna mı gitmek gerekiyor ?

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Erkek
    • Social Security Number "SSN"
    • Employer Identification Number "EIN"
    • Individual Taxpayer Identification Number "ITIN"
    • Taxpayer Identification Number for Pending U.S. Adoptions "ATIN"
    • Preparer Taxpayer Identification Number "PTIN"