folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Yap da suriyeli kardeşlerimize kirala. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Hocam hevesini kırmak istemem o açıdan her maddeye ayrı ayrı cevabım olsa da kendi tecrübelerini yaşamanı isterim

Ancak benim merakım GES projelerine ;

100 kwe kurulu gücü Tedaş normalde lisanssız alıyor olması lazım ama dağıtım bedelini çift yönlü alıyor diye biliyorum

Tabi bu iş için epey bi masrafın olucaktır sana ekstra yerleşim hattına uzaklığına bağlı olarak direk ve yeni hat ücreti isticekler ilk olarak

Bunun dışında eğer varsa trafo büyütmeni de isterler bunları ilk başta kendi cebinden ödersin sonra kamuya hibe ederek ödemenin %75 ini geri alabilirsin

Neyse umarım iyi bişeyler çıkar .)

Eğer tesisi kurarsan bu konuda paylaşımını görmek isterim burda

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam projen noldu?

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

%70 ipard hibesini aldıktan sonra sorun yok. üretim tesisi ile tüketim aynı yerde ise zaten iletim bedeli almıyor, cüzi bir miktar ödenebilir o sorun değil.

sorun çıkacak elbet acaba bu işe girmekle yanlış mı yaptım falan diyeceğim zaman zaman kabul ama yapmazsam da bi ömür pişmanlık çekeceğim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek

Kırklareli üniversitesi turizm işletmeciliği okuyorum. Hocalar ile iletişime geçebilirim  bilgi alma vs. gibisine... herhangi bir sorun olursa bi pm kadar uzağındayım hocam

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFistAce
    FireFistAce's avatar
    Erkek

valla hocam elektrik filan onlardan pek anlamam.

ama şunu bilirim kano atv ahşap ev. iğneada doğası ile birleşirse. 

bir de hizmet, temizlik, iyi olursa. 

fiyatlarda çok ucuk olmazsa. 

güzel reklamlarla gelenin gidenin çok olur. 

biz geliriz mesela arkadaşlara. 

kışı ısıtabilirsen (şöminedir, kombidir) kışın bile gelenin gidenin olur. 

tabii bunlar benim dışarıdan gördüğüm güzel taraflar. 

elbette eksileri vardır. bence güzel fikir. umarım başarılı olursun. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Morganblack ilgin için teşekkür ederim.

Tayga/ Her zaman beklerim. TBT'ye özel fiyatlandırma dahi yaparım, hatta buluşmaları dahi burada yapabiliriz =)

Oda başı 150 lira düşünüyorum günlük, odada 2 yatak odası 1 salon olacak 80 metrekare civarı bir net alandan bahsediyorum. 

2.yatak odası çatı katında olcak, evler 5.000 metrekarelik bir gölün etrafına dizilmiş olacak, verandaları suyun üstünde olacak, yazın girmek isteyenler için havuza ozonlama sistemi kuracağım. 

Isıtma/soğutma ısı pompası ile yapılacak çünkü arazi geniş ve toprak ıslak yani ısıyı topraktan çekeceğiz, eksi 10 derecenin altında 2.bir yakıt kullanılacak, odada mutfak olacak ama projede bir adet restoran düşünüyorum, kira ve su parası ödemeyerek orayı işletecek benim karım ise bizi tercih edecek insanların burada yemek yiyebilecekleri bir yer olduklarını bilmeleri olacak. Açıkçası yemekle uğraşmak istemiyorum. 

Temizlik en hassas olduğum konu, endüstriyel çözümlerle sağlayacağım temizliği, ıslak zeminde tüm banyo köpüklü suyla yıkanacak 1 kişi kalmış olsa bile baştan aşağı sıcak ve dezenfektanlı su ile yıkanacak. 

Yatak/yastık koruyucusu yıkanacak, çarşaf ve kılıflar zaten yıkanıyor ama bunun yanında yorgan yerine pike vereceğim ve pike de yıkanacak, üşüyen olursa 2.pike verilebilir.

Her evde şömine olacak kış günleri müşteri içeri girmeden şöminesi yakılmış olacak, hazneli olması nedeniyle tütmeyecek/yangın riski az olacak,

Merkezi karbonmonoksit ve metan dedektörleri ile yangın ve zehirlenme riskini minumuma indirmeyi hedefliyorum. 

Halihazırda orman mühendisi olduğum için peyzaj ve ormanla olan ilişkide çok zorlanayacağımı düşünmüyorum. 

Belki buradan destek almam gereken hususlar olabilir, merkezi uydu kurulumu için, sigortalar için (bölgede sel riski var)

Onun dışında ben de tutacağını düşünüyorum çünkü doğası benzersiz. Otobüs seferleri de her gittiğimde artıyor, eskiden küçük bir işletme yaparken şimdi yolda istanbul seyahat metro turizm falan çok yoğun görmeye başladım. Nüfus da artıyor A101 Mıgros Bim var, lokantası vs. çok tatlı bir yuva kurma hedefindeyim. 

Günlük 150

Haftalık 780 (günlük 110)

Aylık 2250 (Günlük 75)

Yıllık 16425 (aylık 1350 lira) / (Günlük 45) ---- İnsanlar burada yaşayabilecekler, yani istanbuldaki evini 1500 liraya kiraya verip burada yaşamayı tercih ederlerse üste hem para kalacak hem de elektrik/su/gaz/internet/ısınma/bakım/temizlik gibi giderlerden kurtulmuş olacaklar. Tabii doğanın içinde yaşamak da cabası.

Olarak kiralamayı düşünüyorum.

%8 KDV %35 GELİR VERGİSİ

GÜNLÜK 20 LİRA DA MASRAF

ile birlikte uygun karlar elde edebileceğimi umuyorum. 

Biraz kendime yazılar tadında oldu ama kusura bakmayın =)

glaurung tarafından 04/Eyl/16 02:45 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

İğneada gerçekten çok güzel. Ve yatırıma müsait gelişmekte olan bir bölge. Bence analizlerin doğru fakat tahmin ettiğin gelirin ilk başlarda %50-60 kadarını kazanırsın. Turizm işinde genelde öyle oluyor. Sonrası Allah Kerim..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam ihtiyac olursa burdan kutuk ev ihrac edebilirim. (Burasi ukrayna)

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bunlara binaen işi sadece günlük hizmetleri sadece zorunlu ihtiyaçlarla sınırlama gençler için yoğun bi sportif faaliyet alanları yarat

Okçuluktur yüzme havuzudur tenis kortu trambolin vs. düşünülebilir alanı biraz geniş alırsan ilerde fazla sıkışmazsın 

Fiyatlar gördüğüm kadarıyla çok makul ( türk halkının eğlenceden anlayışı sahilde mangal olduğu için ) elit bi müşteri kitlesi potansiyelin olabilir .)

Toplam Hit: 5759 Toplam Mesaj: 59
kütük ev atv turizm sektörü