folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Türk Hava Kurumu Kursları Hakkında

Türk Hava Kurumu Kursları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bayadır bu konuyla ilgileniyorum.Daha önce giden varmıdir? Şuan afyondayım.Yarın THK şubesine gidicem başvuru için bakalım.Daha önce eğitimlerine katılan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim.

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

bende bugün böyle bir konu açmayı düşünüyordum hocam bilgilerini bizimlede paylaşırmısın bende uçuş okullarına filan baktım bankalarla anlaşmalarına filan,biraz sıkıntılı bi süreç

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

hocam bankalarla anlaşma derken ? konaklama yemek kurs ücretsiz yazıyor sitesinde yarın işten fırsat bulupta gidebilirsem kurumdan daha ayrıntılı bilgi alacağım

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

bizim peder inönü de gitmişti kursuna herşey ücretsiz 15 gün kadar kalmıştı.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı

hocam giderken puan filan mevzusu var diyolar nedir ne değildir bir bilgin varmı?

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam konuya nerder baslasam bilmiyorum, simdi sen sana en yakin subeye gidip uye olacan daha sonra gitmek istedigin kursa yazilacan, ve buyuk ihtimalle kursa gidemeyecen :) 

ben 1 senedir filan thk genc kanatlar uyesiyim. kurslara gitmek istiyorsan thk adina calismalar yapman gerekmektedir, ben ankaradayim thk nin cankaya subesindeyim, kurum icin yeri geldi okullara zarf dagittik yeri geldi sube saymanina islerinde yardim ettik, thk ve subenin duzenledigi etkilliklere katildik.

kurban bayraminda tum genc kanatlar toplanip kurban derisi topladik thk adina.. bir cok arkadasimizi genc kanatlara uye yaptik.

her sene belli tarihlerde kurs basvurulari gerceklestirilir. kurs basvurulari direk subeden sayman tarafindan yapilir.

bu basvuruda sen ne yaptinsa yazilir, thk nin actigi ufak kurslara katildin mi. sertifikayi aldin mi, subeye kac tane genc kanat kazandirdin, zarf dagittin mi, kurbanda deri topladin mi, 

bu bilgileri sayman senin basvuruna yazar sistem tarafindan da sana 100 uzerinden bir puan verilir. boylece yazin yapilacak olan parasut, yelken kanat, planor kurslarina basvurun tamamlanir.

daha sonra basvuru yapanlardan en iyi puana sahip genc kanatlar secilir..

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

hocam giderken puan filan mevzusu var diyolar nedir ne değildir bir bilgin varmı?

bizim pederde puan muan yoktu. sordum kendisine puansız nasıl gittin diye. kaydolan fazla olduğunda puana bakılıyor dedi. iki kere kaydoldu ikisinde de gitti. biri model uçak diğeride planördü galiba.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Kurslara kayıt edilme prosedürü bu sene değişti.

İlgili açıklama aşağıda

http://www.thk.org.tr/web2011/duyurular/2013/kursduyurular_10052013.pdf

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Kurslara kayıt edilme prosedürü bu sene değişti.

İlgili açıklama aşağıda

http://www.thk.org.tr/web2011/duyurular/2013/kursduyurular_10052013.pdf

Abi kontenjanlar sıkıntılı ama sen sanırım hepsini tamamlamışsın.Nasıl bir yöntem izlememiz gerekir öncelik kazanmak için üniversitede kulüp kurup üye katmak bir artı getirirmi?

Birde kursların hepsini nekadar sürede tamamladın?

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ben 2000 yılından 2009 a kadar hemen her sene gittim.

En fazla kaldığım dönemler, model ucak için 3 ay aralıksız etimesgut

Planör içinde, 50 gün + 3 ay aralıksız eskişehirde kaldım.

Diğer ara kursları saymıyorum.

Ama eğer senede sadece nisan mayıs ayında bunların kursları var diye aklına geliyor ise eğer kurum, muhtemelen sıra gelmez abicim :)

Ben model ucağın tamamını bitirdiğim, birde planörü bitirip pilot lisansımı aldım, paraşüte başladım.

Yelken yamaç ve paraşütte profesyonel değilim.

Ama şimdiki aklım olsa yelken kanatada devam eder, kendi yelkenimi alırdım :)

renegadealien tarafından 13/May/13 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Ben 2000 yılından 2009 a kadar hemen her sene gittim.

En fazla kaldığım dönemler, model ucak için 3 ay aralıksız etimesgut

Planör içinde, 50 gün + 3 ay aralıksız eskişehirde kaldım.

Diğer ara kursları saymıyorum.

Ama eğer senede sadece nisan mayıs ayında bunların kursları var diye aklına geliyor ise eğer kurum, muhtemelen sıra gelmez abicim :)

Ben model ucağın tamamını bitirdiğim, birde planörü bitirip pilot lisansımı aldım, paraşüte başladım.

Yelken yamaç ve paraşütte profesyonel değilim.

Ama şimdiki aklım olsa yelken kanatada devam eder, kendi yelkenimi alırdım :)

abi ümidimi kırdın valla :D ben her zaman gdebilirim.Afyonda okuyorum.Eskişehir yakın buraya :D şansım artarmı ozaman acaba

arbeit macht frei
Toplam Hit: 1137 Toplam Mesaj: 13