folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Net İnternet Sorunu

Türk Net İnternet Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

Turknet deyim 100mbit hızım var sözde, geçerken satıştaki kız adresten sorgulayıp kesin veririz bu hızı demişti, geçtim 6 aydır 20 mbit i geçemediler 20 tane ticket açmışımdır hepsinde saha ekiplerine yönlendirdik diyip oyalıyorlar. Olmuyosa olmuyo diyin aq. Bina yeni cat6 kablom var ek mek yok direk geliyo, herşey OK yani. Fakat binaya kadar bu hızı veremiyorlar, santrale mesafem 65 metre.

modem arayüzüne girdiğinde alabileceğin maksimum hız ne gözüküyor ?

https://hizliresim.com/nXcl1H

Bu değerlerle şuanda 30mbit ölçüm yaptım, 2 gün önce 6 - 16 arası değişiyodu. Hat çok dengesiz.

hocam değerlerine göre zaten alabileceğin maksimum hız 45 mbps , sana da 39mbps geliyor şuanda modeme kadar , ethernet kablosu ile test edersen 30 üstü alacaksın muhtemelen wifi de 30 32 mbps civarlarında tıkanır zaten 5ghz bandı gerekir.

100mbps paketi 100mbps'e kadar alt yapının desteklediği en yüksek hızı veriyor ancak alt yapının en yüksek verdiği hızı stabil almanın tek yolu eve kadar fiber olması onun dışında her türlü düşüş yaşanır.

daha önceden oturdugum ev ttnet'in santraline 8metre idi , fakat pezevenk müthait ttnetin kutusundan benim eve gelene kadar 2 kutu daha koymuş toplamda

ttnet kutusu (EK) 1. kutu (EK) 2. kutu (EK) benim ev (EK) modem.

yani totalde 8 metre mesafe de olmasına rağmen hat 4 ekten geçtiği için ben 75mbps alabilecekken 50mbps alıyordum , kafaya taktım bi gün , ttnetin elamanı geldi o gösterdi , istersen dedi ücretini ver bizim kutudan direk senin eve cat6 kabloyu çekeyim o zaman 70 alırsın dedi , hem ev kira oldugu için hemde 50mbps de bana yettiği için yaptırmadım.

yani bazen mesafe kısa olsada başka sıkıntılar olabiliyor. şuan oturdugum evde kablo direk ttnetin direğinden benim eve giriyor ama bölgede alt yapı kötü 12 mbps zor alıyorum , aynı adreste superonline 4 mbps , ttnet 8 mbps veriyordu dsmart 6mbps  turknet 12 mbps veriyor.

NOT . merak ediyorum müşteri hizmetleri olmadığı için turknet e sövenler hangi işlemi yapamadılar online işlem merkezinden?

3 yıllık kullanımımda sadece müşteri hizmetleri olmadığı için basit bir işim 5dk yerine 24 saatte çözülmüştü o kadar.

PanxeR tarafından 14/Eki/20 23:12 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    aliuran bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

Selamlar müridler 6-7 aydır sorunsuz kullandığım internetim son 3 haftadır beni çileden çıkartıyor. 3 haftadır hız aşırı düşük ya da internet bağlantısı yok. Bunun için Türknet desteğe yazdım bana fiziksel hattın durumunu attılar sorun yok dediler modeme kadar internet full hızda geliyormuş. Sonra arada modeme reset attım fark ettim ki modeme reset attıktan 10-15 dakika sonra normal hızımda kullanabiliyorum interneti hatta bu aralık bazen 6-7 saate ulaşıyor. Başlarda sorunun modem olduğunu düşündüm ancak dün gece yine aynısı oldu hız aşırı derecede yavaşladı ben de hız testi yapayım dedim google'a bile giremedim bağlantı hatası yok dedi. Sonra el alışkanlığı instagrama girdim şak diye yüklendi twitter'ı denedim yazılar yüklendi resim-video yüklenmedi. Ancak bütün gece google'a girilmiyordu instagramda gezilebiliyordu. Nasıl bir sorunsa çözüme dair fikrim yok türknet desteğe yazdım yine ama aynı cevapları alacağım muhtemelen belki sizler yol gösterebilirsiniz. VPN-DNS kullanmıyorum.

Modem Modeli ASUS-DSL AC51

hocam ben bu işi bilen biriyim demiyorum.fakat vdsl modem alacakmışsın gibi farzedip internetten vdsl modemlere bir bakın yorumlara bak.alayında genel yorum hep kopmalar oluyor gibisinden yorumlar.dlink dsl 224 almıştım.sürekli kopmalar oluyordu nihayet tastamam kopma oldu.modem emekli oldu.yeni modem aldım yorumlara bakarak memnunum...

hocam 1-2 ayar girdim modemin yazilimi dusurdum sorunum cozuldu hatta dota'da normalde fix 1 ya da 2 packet loss oluyordu onlarda kesildi sorunsuz kullanmaya basladim eski halinden iyi oldu. ancak ev degistirmek durumunda kaldik simdi nakil edicem insallah yine stabil calisir. 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Turknet kullanıyorum dns degistikten sonra gözle görülür hiz farki oldu harbiden 

Teşekkürler

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3v1ljan
    d3v1ljan's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    aliuran bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

Selamlar müridler 6-7 aydır sorunsuz kullandığım internetim son 3 haftadır beni çileden çıkartıyor. 3 haftadır hız aşırı düşük ya da internet bağlantısı yok. Bunun için Türknet desteğe yazdım bana fiziksel hattın durumunu attılar sorun yok dediler modeme kadar internet full hızda geliyormuş. Sonra arada modeme reset attım fark ettim ki modeme reset attıktan 10-15 dakika sonra normal hızımda kullanabiliyorum interneti hatta bu aralık bazen 6-7 saate ulaşıyor. Başlarda sorunun modem olduğunu düşündüm ancak dün gece yine aynısı oldu hız aşırı derecede yavaşladı ben de hız testi yapayım dedim google'a bile giremedim bağlantı hatası yok dedi. Sonra el alışkanlığı instagrama girdim şak diye yüklendi twitter'ı denedim yazılar yüklendi resim-video yüklenmedi. Ancak bütün gece google'a girilmiyordu instagramda gezilebiliyordu. Nasıl bir sorunsa çözüme dair fikrim yok türknet desteğe yazdım yine ama aynı cevapları alacağım muhtemelen belki sizler yol gösterebilirsiniz. VPN-DNS kullanmıyorum.

Modem Modeli ASUS-DSL AC51

hocam ben bu işi bilen biriyim demiyorum.fakat vdsl modem alacakmışsın gibi farzedip internetten vdsl modemlere bir bakın yorumlara bak.alayında genel yorum hep kopmalar oluyor gibisinden yorumlar.dlink dsl 224 almıştım.sürekli kopmalar oluyordu nihayet tastamam kopma oldu.modem emekli oldu.yeni modem aldım yorumlara bakarak memnunum...

hocam 1-2 ayar girdim modemin yazilimi dusurdum sorunum cozuldu hatta dota'da normalde fix 1 ya da 2 packet loss oluyordu onlarda kesildi sorunsuz kullanmaya basladim eski halinden iyi oldu. ancak ev degistirmek durumunda kaldik simdi nakil edicem insallah yine stabil calisir. 

Bu lanet sorunla ben eylül ayında yaşadım turknet kullanıyordum ne yaptıysam sorunu düzeltmedim ttnet geçtim aynı en sonun da farklı bir modem kullandım sorunum düzeldi bu asus modemlerinde son gelen güncellemeden oldu sanırım.Eski sürümüde kullandım düzelmedi modemi garantiye yolladım umarım düzeltirler.Kullandığım modem Asus N-16 çift anten.Snr değerini düşürünce uzun süre nette kalıyorum ama almam gereken hızı alamıyorum.

Toplam Hit: 12651 Toplam Mesaj: 45
türknet hız problemi modem türknet