folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Telekom Ttnet Alo Saçmalığı Hakkında

Türk Telekom Ttnet Alo Saçmalığı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    samaccc bunu 

Birde sen sor bakalım ne diyecekler hocam. Bayideki eleman abi senden iptal başvurusu alalım hat iptal olsun ertesi günü gel hattı tekrar adına açalım dedi. İptal olan hatları 2 ay saklıyorlarmış. Hat açma parası 50-60 lira gibi bi para çıkar o kadar dedi.

Hmmm  şimdi oldu . O zman para kısmını eklemeyi unutmuşlar . 

Acaba bu tür insanları ziktiler inde komisyon prim vs alıyorlar mı ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Şimdi emin olamadım kendimden 

4..5 yıl  önce alo ya geçerken özellikle sormuştum . Bakın telefon ailem iÇin önemli . Bu numara 30 yıllık ve tüm yurt dışı akrabalarım bu numaradan ulaşıyor lar  2 gün sonra ben bu numarayı kaybetmeden geri normal aboneliğie geçermiyim dediğimde evet tahüt yoksa geçersiniz tahüt varsa ceza sını öder yine geçersiniz dediler . 

Bu konuyu takipte yim . Hatta sabah arayıp sorcam .

Birde sen sor bakalım ne diyecekler hocam. Bayideki eleman abi senden iptal başvurusu alalım hat iptal olsun ertesi günü gel hattı tekrar adına açalım dedi. İptal olan hatları 2 ay saklıyorlarmış. Hat açma parası 50-60 lira gibi bi para çıkar o kadar dedi.

Hocam  hat acma parasi diye birsey yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Şimdi 4441444 aradım . 

10 tl işlem ücreti + Geçtiğiniz tarife ücreti ilk faturaya yansır .  Taşıma işlemde 1-7 gün sürer dediler .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Şimdi 4441444 aradım . 

10 tl işlem ücreti + Geçtiğiniz tarife ücreti ilk faturaya yansır .  Taşıma işlemde 1-7 gün sürer dediler .

Hmm demek ki interneti kapattıracağını sezdirmeden sormak lazımmış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Sabit hatlar Telekom'un tekelinde değil mi? 

Taşıyabiliyor muyuz?

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı

Taşıyabiliyor muyuz?

Evet taşıyabiliyorsun. Kablonet ve Superonline Voip ile hizmet veriyor ve her ay 100 dakikada internetin yanında veriyorlar. Sabit telefonu modeme bağlıyorsun ses internet üstünden gidip geliyor o kadar.

https://yadi.sk/i/bej-G0c8kp9Ax

mkyb tarafından 18/Mar/17 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    TiThousand bunu yazdı

Taşıyabiliyor muyuz?

Evet taşıyabiliyorsun. Kablonet ve Superonline Voip ile hizmet veriyor ve her ay 100 dakikada internetin yanında veriyorlar. Sabit telefonu modeme bağlıyorsun ses internet üstünden gidip geliyor o kadar.

Çok şaşırdım, harika bir durum o halde. 

Evde Uydunet var. Internet ve televizyondan bir arada faydalanıyorum.

Ofiste ise telefon ve internet olarak Telekom'a bağlıyım. Hepsini tek hesap (Uydunet) yapsam çok iyi olur.

Ama bu durumda taşıyabiliyor muyuz ikisini Uydunet'e? Ofisin bulunduğu sokakta Uydunet'in altyapısı yok. Yine taşınır mı?

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Altyapı yoksa ne yazık ki hocam. Kablonet şuan zaten tüm paketlerinde ücretsiz numara ve 100 dakika veriyor. Türk Telekom'daki numaranı taşıyıp 2 sene taahhüt verirsen onada 100 dakika veriyorlar ve ücret almıyorlar. Modemin arkasında 2 tane hat girişi var zaten. Birde verdikleri numaralar 0212 xxx 44 44 gibi seri ve akılda kalıcı numaralar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ttnet alo da olup ev telefonu sorunu yaşayan varmı . Allahın belası ttnet sabahtan beri gidip geliyor şimdide telefon gitti ama internet var . 

Ev teli çalışmayan varmı .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    TiThousand bunu yazdı

Taşıyabiliyor muyuz?

Çok şaşırdım, harika bir durum o halde. 

Evde Uydunet var. Internet ve televizyondan bir arada faydalanıyorum.

Ofiste ise telefon ve internet olarak Telekom'a bağlıyım. Hepsini tek hesap (Uydunet) yapsam çok iyi olur.

Ama bu durumda taşıyabiliyor muyuz ikisini Uydunet'e? Ofisin bulunduğu sokakta Uydunet'in altyapısı yok. Yine taşınır mı?

hocam ttnet dışnıda hepsi turk net superonline vodafone vs 

internetini ve ev telefonunu taşıdıgında 100 veya daha üstü dakikayı beleş veriyor.

şuan benim superonline yalın adsl + tel bağlı 50 tl ödüyorum fakat bende dakika hediyesi yok onun yerine arama yaparsam yazıyor fakat arama yapmazsam yazmıyor 

ttnet kullanırken 25 tl ev telefonuna ( kullanmasak bile ) 79 tl de ev internetine ( tahaddütlü böyle idi ) ödüyordum 104 tl total

superonlie taşıdım internet + telefon 50 tl oldu  yani 54 TL kardayım.

ttnetin ne kadar zıktıgını görebilirsin bu şekilde. 

+ olarak superonline ı daha da ucuza almak mümkün 4 4 lük veya 5 5 lik paketler ile fiber yada dsl  40-45 tl ye felan iniyor.

Toplam Hit: 3033 Toplam Mesaj: 28
sabit hat