folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Telekom Vs Turknet | Altyapı Sorunsalı

Türk Telekom Vs Turknet | Altyapı Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

Dostlar selam,

Kime nereye nasıl konuşsam bilemedim; inşallah sizler yardımcı olursunuz.

2016-2018 yılları arası oturduğumuz evden (A evi) bir yan apartmana (B evi) taşındık. O dönem taşınırken de şu anda hali hazırda kullandığım TurkNet aboneliğimi transfer ettirdim.

A evinde otururken Türk Telekom 24mbit hızda internet kullanıyordum; B evine geçince de aynı şekilde devam etti. Sonrasında 35mbit hızla TurkNet'e geçiş yaptım.

Ne var ki bugün A evine geri taşınacağım; ama internet için hem Türk Telekom hem TurkNet max 16mbit alırsınız diyor. Hadi TurkNet kiraladığını satıyor; ona bişey demiyorum ama Türk Telekom'dan şöyle bir cevap geldi. Ne yapmak lazım bilmiyorum.

"35mbit hız şu anda alamazsınız çünkü altyapınız yok. Altyapı istemek için ne yapmak lazım kimle konuşmak lazım. Efendim altyapınız ADSL olarak bulunduğu için başka bir talepte bulunamazsınız."

Altyapı var mı yok mu? Ben A evine 35mbit internetle nasıl dönerim?

B evini kapamıyoruz, internet olsa iyi olur ama yokluğu hissedilmez.Nakil de olur, gerekirse yeni üyelik de olur.  Fikri olan var mıdır?

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

vdsl'de boşta port yoktur.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

peki onu açtırmak için ne yapmak lazım üstad, fikrin var mıdır?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    coLdPriNCe bunu yazdı

peki onu açtırmak için ne yapmak lazım üstad, fikrin var mıdır?

port talebi ediceksin dilekçe yazacaksın ki onun da sözünü vermiyorlar bir kaç kişi daha isterse 4-5 aya vs port genişletiyorlar. aynı sıkıntıyı bizzat apartmanda yaşadım 2 ev arasında bile değil. müdüre hanım resmen dalga geçti ben de superbox almıştım.

şimdi port genişletmişler 16mbit kullanıyorum ama malesef bu tür olaylarda çok yavaş ilerliyor ŞANS olması lazım.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

port talebi ediceksin dilekçe yazacaksın ki onun da sözünü vermiyorlar bir kaç kişi daha isterse 4-5 aya vs port genişletiyorlar. aynı sıkıntıyı bizzat apartmanda yaşadım 2 ev arasında bile değil. müdüre hanım resmen dalga geçti ben de superbox almıştım.

şimdi port genişletmişler 16mbit kullanıyorum ama malesef bu tür olaylarda çok yavaş ilerliyor ŞANS olması lazım.

Dün gece baktım 35mbit gösteriyordu TurkNet; bu sabah kadın 16mbit deyince şaka yapıyor sandım. bakıyorum şimdi internetten 16mbit gösteriyor. son kalan portu da sabah kaçırdık galiba :-(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kablonet altyapısı varsa onu öneririm hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kablonet altyapısı varsa onu öneririm hocam. 

keşkeee, olsa zaten uğraşmam bunlarla da. henüz biz 2000 yılı teknolojisine yeni giriyoruz yaşadığımız ilçede :-(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

vdsl'de boşta port yoktur.

Tam olarak durumun budur

Memento Mori
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErQun
    ErQun's avatar
    Erkek

hali hazırda sana servis sağlayan saha dolabında dslam'da boş port yoktur. dslam da vdsl kart çıkmaları gerekiyor(TTNET abonesi olsan biraz daha hızlı olurdu.Turknet ise zor ttnet kendi müşteri talebine göre gelir). hizmet aldığın aynı dolaptan abone iptali ya da başka yere nakil olsun ki boş port çıksın. sistem üzerinde nakil işlemini boş vdsl port olmadığı için sistem de onay vermiyor. fiziksel olarak vdsl kart çıktılarında ttnet yada turktelekomda abonelik işlemlerinde onay ekranı çıkıyor. 

Bazen ne kadar az bakarsan, o kadar çok görürsün!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Twitterdan Yusuf Kıraç'a yazmayı dene. CTO olarak görev yapıyor ve bu tür şikayetlere genelde el atıyor.

Blue Screen of Death
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

çok teşekkürler herkese yorumları için, bakalım bir şekilde çözmeye çalışacağız

Toplam Hit: 5115 Toplam Mesaj: 13
alt yapı yok turk telekom alt yapı turknet altyapı yok