folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Turkcell İn Verdiği İlginç İş İlanı

Turkcell İn Verdiği İlginç İş İlanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Webrazzinin iş ilanları bölümüne ilan vermişler.İş detayları aşağıda.

Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı

Genel Nitelikler

• Üniversitelerin Mühendislik fakültesi (tercihen Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri veya Matematik) lisans bölümlerinden mezun.
    • Microsoft .NET uygulama geliştirme konusunda minimum 5 yıl deneyime sahip
    • ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC ve Web API teknolojilerinde tecrübeli
    • Tercihen Mobil geliştirme teknolojilerinde bilgi sahibi (iOS,Android)
    • Tercihen JavaScript Framework’lerine hakim (jQuery, AngularJS, Bootstrap, React)
    • HTML, CSS ve JavaScript bilgisine sahip
    • Oracle veritabanı ve PL/SQL dilinde tecrübeli
    • Microsoft TFS süreçleri konusunda bilgi sahibi
    • OOD, OOP ve tasarım desenleri konusunda bilgi sahibi
    • Veritabanı tasarımı ve ilişkisel veritabanı mimarisi konularında bilgili
    • Ekip çalışmasına yatkın
    • Analitik düşünce yapısına ve problem çözebilme yeteneğine sahip
    • Yeni teknolojileri araştırmayı seven, sürekli gelişim ve öğrenmeye açık
    • Inovatif bakış açısına sahip
    • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış

Şimdi benim şu kalın yaptığım yerler kafama direk ne alaka olarak geldi okurken.Şahsen aranan niteliklerden "uygulama" dan kastını anlayamadım.Mobil app ise .net teknolojileri ve oracle ne alaka.Eğer web taraflı bişeyler yapacaklarsa "mobil geliştirmede bilgi sahibi "  kısmı ne alaka.Bana biraz all in one tarzı yazılımcı arıyorlar gibi geldi.Eğer öyleyse bu Turkcell gibi bir şirket için hiç profesyonel bir adım değil.

Linkde burda

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

herşeyi bilen adam arıyolar ki kimse bu şartları taşıyamasn, dayılarin enistelerin tanıdiklarini alabilsinler.

belki duruma göre paspas felan da yaptırabilirler

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam son dönemde turkcell operatörden ziyade artık bir teknoloji firması.

Bip kullanıcısı sayısı türkiyede whatsaapp kullananların 3 te 1 i kadar özellikle doğu illerinde veya gelir düzeyi düşüklerde kullanımı daha yüksek çünki hem turkcell de hem ttelekom da mobil veriden yemiyor.(ayrıca bende whatsapp dan daha güzel  ) mesela garanti botunu eklyorum bip e dolar dyorum kuru veriyor vb. güzel şeyler var. 

Fizy ücretli üye sayısı türkiyedeki ücretli spotify kullanıcısının 2 katı düzeyinde , bu gerçeken güzel birşey ki ona göre de yatırım yapıldı ses kalitesi arttı kliplerde kotadan yemeden izlenebiliyor arayüzü yine bana göre spotify da daha iyi.

Lifebox kullanıcı sayısı olarak türkiyedeki en çok kullanılan bulut depolama servislerinden 

şimdi turkcell in amacı bu katma değere sahip uygulamalarını dünyada yaygın hale getirmek ve bunu yaparken çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak.

bu yukarıda saydıgım programlar bir süre önce sadece turkcell kullanıcıları içinken artık tüm akıllı telefon sahipleri kullanabilir oldu

+ olarak turkcell dergilik uygulamalarıgibi kotadan yemeyen bedava  dergi okuma uygulamaları var.

Bu uygulamaları geliştiren ekiptede artık vasat iş çıkartacak adam aramıyorlar hocam hep daha iyisini istiyorlar.

Genel olarak şunu bilmen yeterli teknoloji dünyasındaki iş ilanlarında her zaman istenilenden fazlası yazar 

sen bir kısmına sahipsen başvurunu yapar mulakatta bu işi yapabileceğini kanıtlarsan işi alırsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocam son dönemde turkcell operatörden ziyade artık bir teknoloji firması.

Bip kullanıcısı sayısı türkiyede whatsaapp kullananların 3 te 1 i kadar özellikle doğu illerinde veya gelir düzeyi düşüklerde kullanımı daha yüksek çünki hem turkcell de hem ttelekom da mobil veriden yemiyor.(ayrıca bende whatsapp dan daha güzel  ) mesela garanti botunu eklyorum bip e dolar dyorum kuru veriyor vb. güzel şeyler var. 

Fizy ücretli üye sayısı türkiyedeki ücretli spotify kullanıcısının 2 katı düzeyinde , bu gerçeken güzel birşey ki ona göre de yatırım yapıldı ses kalitesi arttı kliplerde kotadan yemeden izlenebiliyor arayüzü yine bana göre spotify da daha iyi.

Lifebox kullanıcı sayısı olarak türkiyedeki en çok kullanılan bulut depolama servislerinden 

şimdi turkcell in amacı bu katma değere sahip uygulamalarını dünyada yaygın hale getirmek ve bunu yaparken çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak.

bu yukarıda saydıgım programlar bir süre önce sadece turkcell kullanıcıları içinken artık tüm akıllı telefon sahipleri kullanabilir oldu

+ olarak turkcell dergilik uygulamalarıgibi kotadan yemeyen bedava  dergi okuma uygulamaları var.

Bu uygulamaları geliştiren ekiptede artık vasat iş çıkartacak adam aramıyorlar hocam hep daha iyisini istiyorlar.

Genel olarak şunu bilmen yeterli teknoloji dünyasındaki iş ilanlarında her zaman istenilenden fazlası yazar 

sen bir kısmına sahipsen başvurunu yapar mulakatta bu işi yapabileceğini kanıtlarsan işi alırsın

Hmm.İşin özü bu yani.

Turkcelli zaten hiç sevmezdim dahada kıl olmaya başladım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

hayır abi adam akıllı firmalar istenilenden fazlasını yazmazlar :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

adam zaten tercihen mobil uygulama bilen demiş. Tahminimce mobil uygulamalarına backend yazdıracaklar

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Webrazzinin iş ilanları bölümüne ilan vermişler.İş detayları aşağıda.

Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı

Genel Nitelikler

• Üniversitelerin Mühendislik fakültesi (tercihen Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri veya Matematik) lisans bölümlerinden mezun.
    • Microsoft .NET uygulama geliştirme konusunda minimum 5 yıl deneyime sahip
    • ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC ve Web API teknolojilerinde tecrübeli
    • Tercihen Mobil geliştirme teknolojilerinde bilgi sahibi (iOS,Android)
    • Tercihen JavaScript Framework’lerine hakim (jQuery, AngularJS, Bootstrap, React)
    • HTML, CSS ve JavaScript bilgisine sahip
    • Oracle veritabanı ve PL/SQL dilinde tecrübeli
    • Microsoft TFS süreçleri konusunda bilgi sahibi
    • OOD, OOP ve tasarım desenleri konusunda bilgi sahibi
    • Veritabanı tasarımı ve ilişkisel veritabanı mimarisi konularında bilgili
    • Ekip çalışmasına yatkın
    • Analitik düşünce yapısına ve problem çözebilme yeteneğine sahip
    • Yeni teknolojileri araştırmayı seven, sürekli gelişim ve öğrenmeye açık
    • Inovatif bakış açısına sahip
    • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış

Şimdi benim şu kalın yaptığım yerler kafama direk ne alaka olarak geldi okurken.Şahsen aranan niteliklerden "uygulama" dan kastını anlayamadım.Mobil app ise .net teknolojileri ve oracle ne alaka.Eğer web taraflı bişeyler yapacaklarsa "mobil geliştirmede bilgi sahibi "  kısmı ne alaka.Bana biraz all in one tarzı yazılımcı arıyorlar gibi geldi.Eğer öyleyse bu Turkcell gibi bir şirket için hiç profesyonel bir adım değil.

Linkde burda

hacım ondan bundan bilgi istiyorlar diyorsun , .net istyeyip mobil developerda istiyolar diyorsun , .net diyip neden oracle diyorsun.. doğru anladım değil mi? 

Bir nebze haklısın amma sen gel , devops ve full stack developer kelimelerini açılımlarını bir araştır derim . 

Maytap geçmeden yada bu tip ilanlara bilenmeden ne nedir araştırın öğrenin derim . 

Ha en önemliside Türkiyede bu işi yapmaya çalıştığınızı unutmayın ( mesela photoshop bilen yazılımcı arayışını bile gördüm , vakti ile photoshop dan slices yapıp html ye çevirip aspx ile siteyi programlama dönemlerinide unutmayın :) ) 

I Love Software , Software is a life...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

herşeyi bilen adam arıyolar ki kimse bu şartları taşıyamasn, dayılarin enistelerin tanıdiklarini alabilsinler.

belki duruma göre paspas felan da yaptırabilirler

yanlış.

her şeyi bilen adam arıyorlar ki bütün işleri o adama yükleyip yanına 50 tane dayı enişte tanıdığı alıp yatırabilsinler.

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Tecrübeli arkadaşlara sorum . 

Bu ilana uyan bir vatandaş. Maaş sosyal haklar nedir ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Aslında çok da absürt bir ilan değil gibi; .NET istemeseler.

Frontend bir geliştirici

HTML, CSS, JS, LESS, JS frameworkler, CSS kütüphaneler falan zaten bilmesi gerekir.

Eeee bunları bilip statik bir sayfa mı yapacak? 

1. Veritabanı öğrenecek (Mysql, pl/sql fark etmez herhalde ama oracle db baya emek istiyor.)

2. Sunucu taraflı dillerden öğrenecek (python, php, ruby belki nodejs)

Günümüzde çoğu web geliştirici web sitesi için mobil uygulamasını da yapıyor.

MS teknolojileri olmasa gayet makul ilan gibi duruyor.

Sebebi de zaten front end teknolojiler, mobil teknolojiler öğrenen adam daha nasıl ASP.NET MVC falan öğrensin.

Hatta tek başına mobil dünya bir derya deniz. Öğren öğren bitmez.

Yukardaki adam zaten büyük ihtimal Mac kullanıyordur. İki de bir Windows-Mac arasında geçiş mi yapsın?

:))

SkynetX tarafından 09/Nis/17 13:33 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

İlandan anladıgım kadarıyla ASp.net ile WebServis yazdıracaklar sonrada Android/Iphone ile konuşttuturacaklar bambambam.

Toplam Hit: 3025 Toplam Mesaj: 19
iş ilanı