folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkiye Neden Vize Ya Da Çalışma İzni İstemiyor?

Türkiye Neden Vize Ya Da Çalışma İzni İstemiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Yahu direkt vatandaşlık veriyorlar, çalışma iznini kim siker.

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Polis-Asker-Kamu Görevlisi Müridler bu gidişatı nasıl görmekte merak etmekteyim... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

benim çalıştığım yerdeki suriyeli bi bilgisayar mühendisine telefonla arayıp vatandaşlık teklifi yaptılar. türkçe bilmiyor ve 2 yıl bile tecrübesi yok. 15 yıl tecrübeli iranlı bi senior var,  türkçe, ingilizce, farsça biliyor ama ona vatandaşlık teklif eden olmadı, sanırım sünni, şii ayrımı yapıyorlar. iranlılardan oy alamayacaklarını biliyorlar. ancak olan yine bize olacak gibi görünüyor. 

ülkede her şeyin fiyatını uçurup işgücü maliyetini, maaşları indirebildikleri kadar indirmeye çalışıyorlar. bu orta ve alt gelirli halk için berbat bir şey. yakında ülkede maaşlı çalışan herkes asgari ücretli, kalanlar ise zengin olacak.

micropin tarafından 04/Nis/22 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkstar
    turkstar's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=eEVIpe1we4I

inşaat maliyetleri  %300 artti  

sağlik ve zaman kıymeti çok önemlidir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

dunya suanda buyuk bir degisim yasiyor

yeni bir dunya kuruluyor arkaplanda buyuk bir kavimler gocu yasaniyor bu da ulus devletlerin sonu demek

osmanli devletini bugunun sartlarinda degerlendirecek olursaniz karsiniza buyuk bir kuresel guc cikar

o donemde de bircok ulus bir arada yasiyordu

turkiye nin yeni kuresel dunyadaki yerini bu model uzerine dusunebilirsiniz

savaslardan sonra Ataturk tekrar bizleri ulus devlet catisi altinda bir araya getirdi bu sona eriyor

turkiye bu sekilde kuresellesiyor topraklari kuresel sirketler satin aliyor

biraz arastirirsaniz suan 20 nin uzerinde ulkede reklamlarla koca koca bilboardlarla tapu kadastro gen mud marifetiyle $250K a vatandaslik satiyorlar

hatta araplar bile turkiyenin vatandasligini kendi insanlarina satmak icin reklam yapiyor

cinliler de bu furyanin icerisinde

yeri gelmisken tarihe bir not dusmek isterim

onumuzdeki 10 yil icerisinde hayatta kalmayi basaran murit kardeslerime basarilar diliyorum

cunku dogal yollarla dunyaya gelmis son insan nesliyiz

ilerde ne olacagini yasayarak hep birlikte gorecegiz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Turkey#/media/File:Visa_policy_of_Turkey.svg

sadece gri olanlardan vize istiyoruz

:))))))))))))))

:)))

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Polis-Asker-Kamu Görevlisi Müridler bu gidişatı nasıl görmekte merak etmekteyim... 

Hepsi gidisattan cok mutsuz ve umutsuz bizler gibi.

Ama Adamlar kendi götünün gölgesinden korktuklari icin kendi en yakin cevresine dahi konusmuyorlar.

Bir cogu zaten sosyal medya da kullanmiyor cunki hepsi takip edildiginin farkinda.

Gevsegin birisi sakasina seni meslekten atmadilar mi la hala haci abi diye msj atsa, gercek sanip meslekten atarlar cunki.

Ama ben tahribata konusacak babayigitler olduguna eminim.

Ben bizim abarttigimizi dusunmuyorm memleket cidden planli sekilde yok ediliyor. Hem sosyolojik yapimiz hem ekonomimiz hem topraklarimiz hepsi talan ediliyor hususi olarak.

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Ama Adamlar kendi götünün gölgesinden korktuklari icin kendi en yakin cevresine dahi konusmuyorlar.

Bir cogu zaten sosyal medya da kullanmiyor cunki hepsi takip edildiginin farkinda.

Gevsegin birisi sakasina seni meslekten atmadilar mi la hala haci abi diye msj atsa, gercek sanip meslekten atarlar cunki.

Ben bizim abarttigimizi dusunmuyorm memleket cidden planli sekilde yok ediliyor. Hem sosyolojik yapimiz hem ekonomimiz hem topraklarimiz hepsi talan ediliyor hususi olarak.

mesela geçen gün afgan sürüsü videosu paylaşan ilk kişiyi bulup 6 sayfa iddaa name ile suçluyorlar 

neyden yargılanacak biliyormsunuz 

301

301 terör  suçları . 

dicem oki istesede konuşmaz . riske girmez

samaccc tarafından 04/Nis/22 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Aynen öyle. Devlet memurları Türkiye tarihinin hic bir doneminde bu kadar korkak olmadılar. Birak kendi yakinlarina konuşmayı, içlerinden bile konuşmaya korktuklarına eminim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorbaa
    zorbaa's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Aynen öyle. Devlet memurları Türkiye tarihinin hic bir doneminde bu kadar korkak olmadılar. Birak kendi yakinlarina konuşmayı, içlerinden bile konuşmaya korktuklarına eminim. 

Devlet memuruyum . Konuşanı s*kiyorlar. Zor bela 3-5 birşey kazanıyoruz . Riske atmanın bir anlami yok 

Toplam Hit: 1964 Toplam Mesaj: 22
mülteci