folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Türkiyede Bilgisayar Kullanımı Ve Güvenlik Sizce Ne Durumda?

Türkiyede Bilgisayar Kullanımı Ve Güvenlik Sizce Ne Durumda?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    beyler şimdi önce bilgisayarf kullanımına dikkat çekmek isterim.
    bugun Türkiyede internetten,ASPden haberi olmayan 24 saat oyun oynayan bilgisayar kullanıcıları var...
    ya oyun oynasınlar birşey yok ta tum zamanı buna harcamak ne kadar mantıklı işte sorun orada.
    neden bir konu uzerinde donanım -network-hack falan zmanlaşmayı denemiolar da kendilerini oyunlara veriolar...
    hadi normal kişiler neyse meslek lisesinin bilg bolumune okuyan arkadaşlarım oyun oynamaktan başka birşey yapmıyor...
    saçma sapan şeylere para verip ADSL baglatmıor...
    bunlar düşüncelerim.
    bir de Türkiyede güvenlik sizce ne durumda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    türkiyede bilişim güvenligi hazırforum kurmayı ögrenip davs kullanarak bir sürü site hackleyip format atamayı dahi bilemiyen insanların elinde.....

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    msn sifrelerini trojanlar araciligyla ele gecirip.. essential ve r3x gibi programlarla paylasima acik dosyalara ulasanlar kendisini hacker zannediyor ve hack in zirvesinde doruklarinda oldugunu dusunuyor...ZAten memlekette pc kullanicilarinin yuzde 90 ı kendisini hacker veya hackle ilgili bir yerde goruyor...Guvenlik e gelince asiri bilincsizlik var...Koskoca universitenin bilgi islem sorumlularini arayip x universitesinden ariyorum wireless ag kuracagiz bir ornek lagzim sizin ag alt yapiniz oldukca gelismis ve guvenliymis bu konuda bize yardimci olabilirmisiniz dedigimde..adam havaya girip boburlenirken ben patlattim ag alt yapi haritanizi gonderebilirmisiniz acaba...adam daha yetkili birisini baglar telefona ayni senaryo oradada gecer...sonra adam 5 dk icinde universitenin /pub/cd/ ftps sine atacigini 5 dk sonra silecegini belirtti...ve harita elime gecti...guvenlik bu derece boktan...bizim ulkemizde bir sirketin bilgilerini bir kisinin kisiel sifrelerini kirmak icin teknik bilgiye ihtiyaciniz pek olmuyor 100tane msn kullanicisindan 60 tanesinin sifresini mantiken kirabiliyorsunuz zaten :)..sirketler utanmasa gizli bilgilerini gazetede ilan olarak verecekler...peah peah peah :)...bizde ortaya yeni cikan yontemler olaylar guvenlik zaafiyetleri 10-15 sene once amerikada gercek oluyordu :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    doğru dioonus NE DİYEYİM.
    ASKERİ SIRLARIMIZI TÜBİTAK ın şifreleme tekniğiyle koruyor muşuz.
    sizce tübitak yeterl imi bu konuda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    doğru dioonus NE DİYEYİM.
    ASKERİ SIRLARIMIZI TÜBİTAK ın şifreleme tekniğiyle koruyor muşuz.
    sizce tübitak yeterl imi bu konuda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kriptoloji üzerine fazla bir arastirmam yokama bildigim kadariyla bizim tübitak in tek başardığı şey kriptosu tübitakin uyguladigi kripto dünyada en güvenilirler arasında yer aliyor diye biliyorum yanlışta olabilir...ama yani bildiğim kadarıyla :) tübitakın tek başarısı olarak kriptoloji alanini biliyorum :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    tübitak hakkında şunu diyebilirim ben aslen elektronik ögrencisiyim ve hocalarımdan biri yıllarca aselsanda felan calışmış biri onun odasında sınav kagıdım hakkında konuşurken şu meşhur cuval olayı acıldı ve hocanın bana söyledigi olay şu.... aslında türkler iletişimleri için özel bir devre tasarlamışlar ve bunu amerika felan şu anda kıramıyormuş bunun için valla bana mantıklı geliyor çünkü bir kere aselsana girmiştim ve konuştum adamlarla amerikada ki hocaları felan kahvaltıda yerler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    onlardan biz de de var sorsan bilgisayar programcılığı okuyorlar ama daha deil program yazmak word ü bile kullanamıyorlar. bunlar hep ezberle geçiyorlar..
    böyle eğitim sistemi kahrolsun

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    güvenlik içinde her şey yutdışından geliyon ne güvenliği bu sizce
    adam koyar içine çipi oooo her evde her yerde bi ajan

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    the_emirreis sana katılmakla beraber askeri haberleşmenin tüm entegre devreleri türkiyede imal ediliyor eger bunlar çok sayıda ve degişik amaclar için üretilse türkiye elektronikte dünya devi olur....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    herşey paraya ve bilgiye bakıyorlar evet başarılı olduğumuz alanlar war yok demiyorum ama fark edersinizki bir çok beyin göçü ile her sene yozlaşmaktayız ve uygar ülke denen o ülke tekno suna da yetişemememizin nedenlerinden biri bence bu tabii siyasi ve eğitim sistemini gözden çıkarırsak bu kalıyor...

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 15513 Toplam Mesaj: 22