folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiyede Halkın Sözü Nereye Kadar Geçerli?

Türkiyede Halkın Sözü Nereye Kadar Geçerli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

Merhaba.

Şu artan şehit sayısından sonra aklıma bir şey takıldı. Halkın %90'ının AKP iktidarını istemediğini düşünelim (herhangi bir iktidar da olabilir, sadece örnek.) halk illa bir sonraki seçime kadar beklemek zorunda mı?

Yani demek istediğim şey, halk herhangi bir hukuksal yol ile varolan iktidarın iktidarlığını elinden alabilir mi? 

Örneğin isviçrede imza toplanılarak bu iş yapılabiliniyor. Ve almanya'da diktatör/faşist partiler yasak, kapatılıyor. Sadece bu iki ülke hakkında bilgiye sahibim diğer ülkeleri bilmiyorum. Ancak Türkiye'de halkın sözü sadece seçim zamanı geçiyor, sadece seçim zamanı hükumetler iyi gözüküyor.

Herhangi bir parti iktidara geldikten sonra anayasayı kendine göre düzenleyip istediğini yasalara uygun hale getirip, istediğini yapabilir. Bunu engellemenin bir yolu yok mudur? Yani adam iktidar olduktan sonra isterse halkı kıyımdan geçirebilir mi, yasalara uygun olarak hemde?

Hukuk okumuş kişiler varsa özellikle onların bilgisini almak istiyorum. 

=)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

etnik köken üzerinde böyle kavgalar ve ölümler veren baska ülke var mı acaba , çok merak ediyorum ? RTE'nin de amk. bu arada , ne konustugunu bilmiyor ki angut , iktidara geldiğinden beri , tek söylediği şey teröre prim vermeyeceğiz. (oysa hergün şehit haberleri alıyoruz)

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Halk toplu bir eylemde komple askeriyeden tut tüm ülkeyi sallar ama halklarda böyle bir birleşme gözükmemiştir şu zamana kadar.

Ki halk bile bölünmüş, sözü tam çıkar mı.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

abi türk halki koyundur..

Ancak gaza gelmesini bilirler ama icraat yapamazlar..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

seçimler 2013 ekimdeymiş. halkın sözü geçerse ekime geçmezse sikime kadar.

şakası bi yana ben umudu kestim. en aklına gelmeyen adam bile akpden iyisi yok diyor.

yurtdışına gitmek için tüm hazırlıklarım tam olduğunda son oyumu akpye basıp öyle gidicem.

müstehak amk.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

benim bahsettiğim şey bir eylem ya da isyan değildi.

Yani halkın büyük çoğunluğu (etrafımdan gördüğüm ve internette gördüğüm kadarıyla) 4+4+4 eğitim sistemini istemiyor mesela. Ancak bunu engelleyemiyorda. Olası bir isyan halinde ülke libyaya, ırak'a, suriyeye dönecektir. Bahsettiğim şey hukuksal yollardan engellemekti.

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

şakası bi yana ben umudu kestim. en aklına gelmeyen adam bile akpden iyisi yok diyor.

yurtdışına gitmek için tüm hazırlıklarım tam olduğunda son oyumu akpye basıp öyle gidicem.

müstehak amk.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

libyada suriyede olanların arap baharının halkla ilgisi yok. libyadaki suriyedeki isyanlar sence halkın isyanı mı? hadi halk isyan etti, sen bugün isyan etsen roketatarı falan ağır silahları nerden bulucan? kalkıp hilary clinton diyecek mi türkiyedeki isyancılara mesela prometheusa günlük 100 milyon dolar yardım yapılmazsa isyanını devam ettiremez bunlar diye? makineliyi alıp hükümet binalarına mı sıkıcan isyan etsen?

hiçbi millet de sandıkta değiştiremezse başka hiçbiyede değiştiremez bişeyi. insanlara hitler de çoğunluğun oyuyla iktidara geldi diyoruz ama masal gibi geliyor. biz de akıllanmazsak ileride başka milletlerin masalı olucaz. başka bişey değil.

edit : oylar çalınmıyor mu peki çalınıyor. ama sorarım, insanların yarısı kendine gelse, çalınan oylarla da maksimum %20 bilemedin %30 oy çıkartsalar yine de etkileri olmaz. bugün chp %30la kaale bile alınmıyor. 1 tane bakan çıkartamıyor. sistem işte... demem o ki insanlar adam olsa ister oy çalsınlar ister amerika el atsın hiçbişey yapamazlar. ama millet zorla diyor ki abi beni sev abi beni sev...

Prometheus tarafından 07/Eyl/12 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vallah halkı bilmem de kadınlrın alayı neredeyse akp diyor ln ankaraya gittim kimin ile konuşduysam akp diyor özelikle kadınlar nasıl iştir anlamadım ki bence şu televizyonda ki diziler programlar incelenmeli subliminal mesajlarla türk kadınlarının beyni yıkanmak da eminim buna :S

http://www.youtube.com/watch?v=H1JK40crNnA

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

müstehak amk.

hahaha acayip güldüm reyis.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

müstehak amk.

çok iyiymiş :D. 

türkiyede halk darbelerle sindirildiği için sokağa çıkmaya korkar olmuş. eylem denilmiş hemen isyana çevirmişsin. toplumsal yaşantıda örgütlenme ve yürüyüş, çözüme ulaşmada kullanılan en barışçıl yol. örnek verdiğin gibi batı ülkelerinde halk; sokağa çıkıp eylem yapmanın bir hak olduğunu, hatta gerektiğinde sorumluluk olduğunu düşünüyor. bizde ise "yürüyeceğiz de ne olacak?" mantığı hakim. böyle denilmese ve yürüyüp bırakılmasa, çözüm gelene kadar devam edilse çok daha etkili olduğunu göreceğiz. fakat ne yazık ki milyonların sadece futboldaki zaferlerle sokağa döküldüğü bir ülkeyiz.

Bu yüzden hiç bunları düşünmüyoruz ve ne yapıyoruz? uzmanı olmadığımız işi yapmaya zorlanıp kendimizi öldürtmüyoruz ve bir yolunu bulup ülke değiştiriyoruz. 

Toplam Hit: 3579 Toplam Mesaj: 44