folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'de Yazılımcılıkta İstihdam Ve İş Bulma Durumları Nasıl?

Türkiye'de Yazılımcılıkta İstihdam Ve İş Bulma Durumları Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Bu yıl üniversite tercihi yapacak bir yakınım yazılım mühendisliği okumak istiyor.  Biraz programlama bilgisi de var. yazılım mühedisliğinin ülkedeki geleceği nedir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kendini geliştirmiş, düzgün karakterli, ufku açık bir yazılımcı için sadece Türkiye değil Dünyada da istihdam oranı çok yüksek. IDC'nin MEA bölgesi için BT yatırımlarında ciddi artış olmasını bekliyor.
    Kardeşim şirketten ayrılmaya karar verdi (Veri bilimcisi/python yazılımcısı) daha CV'sini koyar koymaz 4 şirket görüşmeye çağırdı ikisi ile referans kontrolüne geldi.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Peki maaşlar ne durumda? Elbette çalışılan yere göre değişkendir ancak ortalama diyelim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    affetmez bunu yazdı

Peki maaşlar ne durumda? Elbette çalışılan yere göre değişkendir ancak ortalama diyelim.

Abi 1 milyon dolarlık soru sordun çok değişken.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yazilim camiasina hakim olan biri yazl. muh. mu okumali bilg. muh. mu?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam 2 hafta önce mezun oldum. Nabız yoklayayım dedim.

6 firmaya cv gönderdim 

-Bilge Adam 

-Ulak 

-Atlas yazılım

-ode.al 

Diğerlerini hatırlamıyorum. 

Sadece atlas yazılımdan dönüş. Olmadı. 3 gün içerisinde 5 firma ile görüşmeye gittim. 

Beklentiyi sordular vs. 

Bilge adam beni mezun olmadığım için kabul etmedi. 

Ode.al 3 gün sonra başlamamı istedi

Ulak biraz bekletti 3 4 gün sonra cevap geldi. Ulak isteğim sektör olduğu için ulakta şuan çalışıyorum. Neredeyse  1 ayım doldu.

Çok fazla iş ilanı görüyorum. Her türlü işe girersin yazılım sektörün de bence. 

Cv ni gönder ben yardımcı olurum.

Linkedin den de çok fazla iş teklifi geldi ama çok düşük rakamlardı. İş arayışını işaretle linkedin den onlar döner sana 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Farkı yok diye düşünüyorum. Şuan aradaki tek fark yaz. Müh genelde daha fazla teori alıyor okulda. Türkiye de ikisi de aynı iş yapıyor 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

6 firmaya cv gönderdim 

-Bilge Adam 

-Ulak 

-Atlas yazılım

-ode.al 

Sadece atlas yazılımdan dönüş. Olmadı. 3 gün içerisinde 5 firma ile görüşmeye gittim. 

Beklentiyi sordular vs. 

Ulak biraz bekletti 3 4 gün sonra cevap geldi. Ulak isteğim sektör olduğu için ulakta şuan çalışıyorum. Neredeyse  1 ayım doldu.

Linkedin den de çok fazla iş teklifi geldi ama çok düşük rakamlardı. İş arayışını işaretle linkedin den onlar döner sana 

Kıskandım :( Bende yeni mezunum daha kendi işlerimi toparlayamadım ki iş başvurusunu yapayım. Maşallahın var heryere başvurmuşsun.

Bende düşünüyorum yüksek lisans yapsam mı yapmasam mı diye. Özel üniversitede para kuvvetiyle tezsiz yüksek lisans yapma gibi bir düşünce var aklımda. Bana özelden numarası vs verir misin biraz konuşmak istiyorum seninle.

Aydınlatabilirsin beni (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

6 firmaya cv gönderdim 

-Bilge Adam 

-Ulak 

-Atlas yazılım

-ode.al 

Beklentiyi sordular vs. 

Sen iş bulmada kim bulsun 

https://www.tahribat.com/forum/freelance-veya-tam-zamanli-proje-bazli-islerinize-240116 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    end bunu yazdı

Farkı yok diye düşünüyorum. Şuan aradaki tek fark yaz. Müh genelde daha fazla teori alıyor okulda. Türkiye de ikisi de aynı iş yapıyor 

Bilg. muh. donanim agirlikli egitim almiyor mu?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 1531 Toplam Mesaj: 16
yazılım