folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türkiyedeki İnternetle Alakalı

Türkiyedeki İnternetle Alakalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar pcye format atmıştım 1 ay kadar önce tekrar kurdum sonra connectifyi.Bugün sadece telefonumdan connectify dan 40 gb internet kullandığımı gördüm.

sf

Telefonda da sadece royal clash oynuyor ve casey neistat videolarını izliyorum düzenli.Ben sadece telefondan bu kadar kullandıysam bilgisayardan heralde aylık 100 gb yi buluyordur.Birde 3 kişilik bir ailede düşün bu durumu.

Ben türkiyeden ekonomik olarak geride bir sovyet ülkesinde yaşıyorum internet hızım 25 mbps ve 10 tl ödüyorum aylık.Kota,sabit telefon,akk falan gibi saçmalıklar yok.

Benim merak ettiğim Türkiyede millet nasıl böyle akk yi,fahiş internet fiyatlarını kabul ediyor.

Daha demin ttnetin siteye baktım internet paketleri kazıklamanın ilerisine geçmiş.

Zaten memleketde gençlerin parası olmadan yapacağı çok bişey yok ulan bari bırakın adam evde 2 oyun indirebilsin,dizi izleyebilsin amk.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Buna ekonomide tekel deniyor.

Ticarette fırsatçılık

Halk dilinde,  Allah belalarını versin deniyor :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Seve seve değil *ike *İKE

samaccc tarafından 18/Haz/17 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çünkü Türkiye'de internet lüks olarak görülüyor. Hala GSM operatörleri kota satma derdinde. Kablolu internet desen utanmasalar GB başı 1 lira alacaklardıda çok tepki alınca geri adım attılar.

Aslında Türkiye'de internetin gelişmesinin önündeki en büyük engel Türk Telekom. Devlet kiraladı kiracı firmada nasıl olsa 2026'da bırakıp gideceğim niye yatırım yapayım düşüncesinde. 

Türkiye AKAMAI firmasının her yıl açıkladığı dünya hız sıralamasında günden güne geriye giden tek ülke. Sadece mobilde hızımız iyi oda operatörler kotalı paket sattığından şebeke sürekli boşta oluyor kullanım yok.

AKAMAI Hız Sıralamasında Türkiye :

Fiber altyapımız yetersiz falan diyorlar fakat yalan. Bakın Romanya örneği var. Adamların sokaklarındaki internet kabloları böyle :

Bu kablolara rağmen Avrupa'nın en hızlı interneti bu adamlarda. 2015 yılında Romanya'nın ülke hız haritası :

Buda Singapur :

https://www.youtube.com/watch?v=J67w1ozffy4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

ellerinden gelseler komple neti kapatacaklar . neden cünkü onlara akıllı kesim değil cahil kesim lazım. yoksa baslarına gelecekleri biliolar neydi vforvendettanın sozu hep gelir aklıma ama suan durum farklı "insanlar hükümetlerden korkmamalı, hükümetler insanlardan korkmalı" ama suan durum bunun tam tersi malesef umarım birgün türkiyeyi gercekten vatandas olarak iş yonu olarak vs saha kaldıracak biri yada birileri cıkar ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ulan tarık görende 20 yıldır oradasın sanır :D 

sen daha 1mb internet varken de burdaydın

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

ulan tarık görende 20 yıldır oradasın sanır :D 

sen daha 1mb internet varken de burdaydın

hacı ben ordayken videolar 480 p 360 p ydi.Ortalama bir oyun 4 gb ydi.Yani o zamandan bu zamana teknoloji 3 kat ilerlediyse bizimkiler 1.5 kat ilerletti internet hizmetini.Şuan iyileştirilme yapılması şart.

Para veriyorsun bedavaya almıyorsun hizmeti.
    Ben mesela türkiyedeyken bir canlı mma izleyeyim dedim 7 saat sürüyor maçlar.Amk 4 saat izledim adamlar interneti komple kapattı.Başka bir seferinde 4-5 saat izledim yine adamlar hızı düşürdü yayının geri kalanını izleyemedim donmaya başladığından.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

sadece fahiş fiyat orda değilki türkiyede Upload hızlarıda yerlerde sürünüyor :)

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

ellerinden gelseler komple neti kapatacaklar . neden cünkü onlara akıllı kesim değil cahil kesim lazım. yoksa baslarına gelecekleri biliolar neydi vforvendettanın sozu hep gelir aklıma ama suan durum farklı "insanlar hükümetlerden korkmamalı, hükümetler insanlardan korkmalı" ama suan durum bunun tam tersi malesef umarım birgün türkiyeyi gercekten vatandas olarak iş yonu olarak vs saha kaldıracak biri yada birileri cıkar ...

"Birazdan mahallelerimizdeki hoparlörlerden Tchaikovsky 1812 üvertür çalmaya başlarsa Vendetta bu işi bitiriyo demektir ya hadi inşallah be" en çok begendigim twitti

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

suç sadece operatörlerde değil

en büyük suç devlettte neden ?

dünyanın hiç bir ülkesinde bizimki kadar yüksek bant lisans ücretleri ödenmiyor. devlet için 3g 4g fiber hizmet bir emme hizmeti bir gereklilik değil tam tersi yüksek vergilendirilmesi gereken katma değerli bir hizmet olarak görülüyor 

peki bu ne doğuruyor devlet destek vermese de özel sektör hızlı internet veremezmi?

verir tabiki ancak kısıtlı alana yüksek fiyata,peki neden? 

amerikada özel sektör okadar gelişmiştir ki o sokağa ilk kim girdiyse o sokağa fiberi sadece o şirket verebilir A firması hat döşediyse B firması hizmet veremez fakat b firması da başka yere alt yapı döşer Türkiye de tüm firmalar aynı sokağa 4 kere hat döşüyor

önce ttnet

sonra superonline

sonra kablonet

sonra da vodafone vb. 

bu ne demek ? 1km fiber yetecek alana 4km fiber çektiğiniz için siz nufusun tamamına alt yapı ulaştırmak için 4 katı para harcamak zorundasınız ve bu alt yapı döşediğiniz yere diğer firmalarda altyapı döşediği için abd de adam 5 yılda parasını çıkarttıgı yerde bir superonlinr 10 yılda çıkartabiliyor parasını ve bukadar geç geri dönüşü hiç bir firma istemez buda paketlerin hem pahalı olmasıns hemde her yerde yüksek hız olamamasına sebep oluyor.

diğer bir sebep ttnetin kiralık olması

ülkenin en büyük Telekom firması kiralık olduğundan gerçekte yapması gereken alt yapı yatırımının yarısından azını yapıyor az önce zaten abd ve ab ye göre 4 kat daha maliyetli olduğumuzu söylemiştik şimdi birde burada kiracı olan bir firma var kendinizi ttnet yerine koyun bir ev kiraladınız bu eve büyük yatırım yaparmısınız? yoksa evi alıp götüremeyeceğiniz için günü kurtaracak yatırımlar mı yaparsınnız?

diğer bir neden yüksek lisans bedelleri

altyapı ya para yatırdınız diyelim birde bu hizmeti satabilmek için devlete bant genişlikleri için ödeme yapmanız gerekiyor yani en iyi yatırımı yap en pahalı baz istasyonu ağını geliştir devlete hava parası ödemeden bunu satamıyorsun ee şimdi sen kalk bu kadar altyapı maliyetinin altına gir üstüne devlete para öde bedava mı verirsin bu interneti yoksa günümüzde olduğu gibi hepsini tüketiciye mi yansıtırsın. hani devlet 4g ihalesinde diyor ya kamuya bu ihale ile kaç milyon dolar girdi sağladık millette alkışlıyor hani o para senin benim cebimden çıkacak olan para.

diğer saçma ve son madde iletişimin ülkede lüks görülmesi ve kdv dışında saçma sapan vergiler alınması. 

nedir bunlar??

1 özel iletişim vergisi

2 yeni hat anında doğan vergi 

3 telsiz kullanım bedeli

4 yurtdışından telefon aldıysanız harç bedeli

yani bir telefona daha paket almadan 4ayrı vergi türü ödüyorsunuz daha buna kdv şirket maliyeti bayi kârı vs dahil değil sonuç

ham maliyeti 10 kuruş olan 1gb internet paketine 20 tl ödemek oluyor.

kafası yerinde zihni açık bir hükümet başa gelmediği sürece bu durum böyle olmaya devam edecek.

paypal kapalı

booking kapalı

wikipedia kapalı

ithal elektroniklere sürekli zam geliyor 

sosyal medya arada bi kapatılıp açılıyor

bu ülkede nasıl insanlar startup yapsın nasıl teknolojiye yatırım yapsın nasıl silkon vadileri kurulsun??

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Ya amk ulkede reise karsi geleni hakli haksiz iceri aliyorlar

Telekomda bunun kankalarinin

Rekabet olusturacak herseyde engelleniyor

Ee nasil gelissin :))

Reis yakinda yuruyor die kk yi da iceri alacak o zaman hor sen cumbusu kokten kaparlar neti bi sure

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 2569 Toplam Mesaj: 19
internet