folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye’Nin Dış Borcunu Duyunca Şaşıracaksınız

Türkiye’Nin Dış Borcunu Duyunca Şaşıracaksınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    diamonique bunu yazdı

"türkiyenin kamu borcu 98 milyar dolardır. amerikanın kamu borcu 10 trilyon dolar, fransa ve almanyanın 5 trilyon dolardır. özel sektörün borcu bizi ilgilendirmez. bugün bu kara propagandaları yapan imfnin türkiyede kalmasını isteyen bir takım zengin ailelerdir." yiğit bulut

Hocam finans yorumlarını yiğit bulut'tan okuyorsan karikatürleri de salih memecan'dan takip ediyorsun herhalde :)

Dünyada tedavülde olan abd doları ne kadardır? Euro basma yetkisi hangi ülkelerin izni olmadan gerçekleşemiyor? Özel sektörün borcu tahsil edilemediğinde alacaklı şirketin devleti kendi şirketinin haklarını nasıl korur? Motorola davasında Amerikan Hükümetinin doğrudan taraf olması özel sektörün borcu  bizi ilgilendirmez ibaresine uyar mı? Özel sektör borçları ödenemediğinde kamu borcuna dönüşür mü, dünyada bunun uygulamaları var mıdır?

Ben bu soruların hepsinin cevabını biliyorum, merak eden araştırır öğrenir, kara propaganda şeffaf ülkelerde yapılabilir; medyayı sansürleyen, muhalifleri hapse atan, polisle halka göz dağı veren ülkelerde kara propagandadan söz edilemez.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 5533 Toplam Mesaj: 22