folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türknet Abonelik Başlattım - Modem Tavsiyesi İstiyorum

Türknet Abonelik Başlattım - Modem Tavsiyesi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar. Türknet ile evime internet çektiriyorum. Müşteri temsilcisi bana kurulum için gelecek kişiler 2 modem getirecekler. 175 ve 185 tl. Bunlardan da alabilirsiniz kendinizde dışardan modem alabilirsiniz dedi. VDSL2 modem. Sormak istediğim 2 şey var.

1- İnternet sitelerinde modeme 350 tl yazmışlar. Ama müşteri temsilcisi bana 175 ve 185 tl dedi. Türknet'e kurulum yaptırıp modem alan var mı? Fiyat ne kadar ödediniz?

2- "Türknet'ten modem alma, şu modem o fiyata göre daha iyi. Şunu al" diye öneri yapacağınız bir modem var mı?

EDİT: Modem siparişi verdim. Tavsiye üzerine TP-LINK TD-W9970 300Mbps aldım. 295 tl. Türknet kurulum için randevu günü gelmedi. Bende kabloyu kendim tespit edip kurulumu yaptım. Sorunsuz kullanıyorum.

Herkese teşekkürler.

shia tarafından 22/Eki/18 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

bana da modem vermiyoruz dediler, bence dikkatli ol pek bir başına buyruklar.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

35 mb ise Herhangi bir vdsl modem alman yeterli. 16 mb ise herhangi bir adsl modem yeterli 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

fiber veya adsl alt yapısı olmayan bir yere de türknet gelir mi, yada uydunet mi alacaz

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mehmetcan bunu yazdı

fiber veya adsl alt yapısı olmayan bir yere de türknet gelir mi, yada uydunet mi alacaz

Gelmez. Türknet'in kendine ait bir altyapısı yok. Telekom'a bağlılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    mehmetcan bunu yazdı

gelebilecek varr mı peki :)

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mehmetcan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    mehmetcan bunu yazdı

gelebilecek varr mı peki :)

Turkcell Superbox var. Altyapı yoksa 85 liraya 50 GB'a kadar full 4G sonrasında 8 megabite düşen net veriyorlar. Ancak 2 sene taahhütü var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

ben superonline nin modemini kullanıcam, henüz bağlanmadı ama çalışdığını internetden buldum, huwai hg600 serisi cihazlarda vdsl2, adsl fln hepsi var. 2. elde 60 tlye aldım :) sende 2. el al gidip 180 tl para verme boşu boşuna..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Şu an geldiğim aşamada binadaki kutudaki bir kabloya Türktelekom tarafından benim adım soyadım ve Türknet yazılı bir kart bırakılmış. Şu aşamadan sonra Türknet teknik ekibinin gelmesini beklemelimiyim yoksa gidip bir VDSL modem alarak interneti kullanabilir miyim? (modem kurulumu için kullanıcı adı ve şifre gönderdiler)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Kutudan evin hattini tespit edip baglayip kullanabilirsin. Ben o sekilde yapmıştım 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

Kutudan evin hattini tespit edip baglayip kullanabilirsin. Ben o sekilde yapmıştım 

Sende mi Türknet kullanıyorsun? Hattı sen tespit edip bağlantıyı sen yapmana rağmen senden kurulum ücreti vs. aldılar mı?

Toplam Hit: 2598 Toplam Mesaj: 20
modem vdsl2 türknet vdsl2 modem