folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet DSL Sinyali Yok

Türknet DSL Sinyali Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Merhabalar, dün geceye kadar sorunsuz kullanıyordum ancak sabah baktım dsl ışığı yanmıyor.

Kablodandır diye düşündüm, değiştirdim telefon kablosunu, dilimi de değdirip kontrol ettim. Zıplattı, dedim kabloda sorun yok.

Aradım arıza kaydı bıraktım, aşağıdaki şekilde bir otomatik mesaj geldi ama bence sorun türknette.

Nette araştırdım günlerce neti gelmeyen varmış, bu sorunla karşılaşan var mı?

Merhaba, bağlantınızı kontrol ettik ve yaşadığınız arızanın düzeltilmesi için Türk Telekom saha ekiplerine 201907090xx numaralı arıza iş emrini ilettik. Saha ekipleri bölgenizdeki santralden daireye kadar olan bağlantıları kontrol edecek ve çözüm için destek olacaktır. Bu kontrollerin tamamlanması ortalama 36 saat sürmektedir. Çalışma sonrasında yaşadığınız sorunun düzelip düzelmediğine dair teyit amaçlı size dönüş yapacağız. .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

benim internet de bir hafta boyunca belli aralıklarla kesiliyordu . Türk telekom kaynaklıdır  büyük ihtimal

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek

Bu sorun türknette başıma gelmişti. Türknet benim sistemi otomatik değiştirip. VDSL yapmış. Bu yüzden modem desteklemiyordu. Yeni modem aldım.(pişman değilim 35mbps hız alıyorum). Böyle birşey olmuş olabilir!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    iskorpitx bunu yazdı

Bu sorun türknette başıma gelmişti. Türknet benim sistemi otomatik değiştirip. VDSL yapmış. Bu yüzden modem desteklemiyordu. Yeni modem aldım.(pişman değilim 35mbps hız alıyorum). Böyle birşey olmuş olabilir!

Siyami de gelmiş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    iskorpitx bunu yazdı

bende zaten vdsl vardı ama dsl ışığı komple yanmıyor hocam, benim modem hepsini destekliyor normalde.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    iskorpitx bunu yazdı

bende zaten vdsl vardı ama dsl ışığı komple yanmıyor hocam, benim modem hepsini destekliyor normalde.

modem arayüzünden değiştirmen gerekiyor. Türknete arayip sor bi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    iskorpitx bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    iskorpitx bunu yazdı

modem arayüzünden değiştirmen gerekiyor. Türknete arayip sor bi.

Modemi resetledim, yine bulamadı. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Benim mahalle kutusuna yeni hat baglarken eleman yanlislikla benimkini koparmisti pezevenk yuzunden 4 5 gun beklemistim. Ttnet kaynakli biseyse cok sans isi oluyor bekle ki ekip baksin.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

hocam telefonda çevir sesi var mı ? benzer bir sorn yaşadım biraz uğraştırdılar.sonunda oldukça sert ve prosedürlü bir dille (iletişimimi kesemezsiniz arıza yok dediğiniz yer için mahkemeden bilirkişi talebinde bulunacağım bla bla bla.) ertesi gün pat türktelekom geldi yarım saatte halletti gitti. turknetin teknik desteği çok zayıf. belkide turktelekom bunları arıza kayıtlarını umursamıyor. 

#karipçin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ttnet ağır götlük yapıyor. Hızımı düşürmüşlerdi birsürü kayıttan sonra eve eleman geldi türktelekoma geçerseniz düzelir dedi :)

Yazık ki o an orada değildim ibineye ağzının payını veremedim. Sıkıntı müşteri kaynaklı yazıp gitmişler. 

Israr edince sağolsun turknet elitt hizmet alıp ekip yollamış, yine bi sikim yapmadılar tabi merkezden hallettiler ama olsun çözdük. 

Sonra bildirdim de bunlara bana fatura etmiyorsunuz elitti eyvallah ama telekoma da ödemeyin gelip hiç bişey yapmadılar dedim

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam Online işlemlere sorunun nereden kaynaklandığını yazsana santral ve senden kaynaklı olup olmadıgını yazıyorlar, çok sıkıştırırsan arayıp olayın tam detayını öğreniyorsun. Türktelekom saha ekibi genelde geldik baktık sorun yok diye arıza kaydını kapatıyor ama genelde bunu hiç kontrol etmeden de yapabiliyorlar

طדṮ
Toplam Hit: 11621 Toplam Mesaj: 13
türknet