Turknet VDSL Başvurusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, Turknet Adsl kullanıyorum, Vdsl'e geçmek istiyorum. Bazı sorular aklıma takıldı, yanlış hatırlamıyorsam fatura bölümünden sordum ama cevabı bulamadım sanırım. 

1)Yeni hizmet almadığım için(Turknet'den adsl var zaten) sanırım evde kurulum hizmeti 150tl olmayacak dimi?

2)Vdsl için benim durumdaki birisi için evde kurulum hizmeti zorunlu mu?

3)Eğer zorunlu ise otomatik ödeme talimatı olduğu için 30tl mi olacak?

4)Bu vdsl başvurusunu nereden yapacağım?

Saygılarımla.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam bildiğim kadarıyla turknette ekstra hiçbir ücret alınmıyor, sadece vdsl destekli bir modemininiz olması yeterli.

ayrıca şu aralar türk telekomdakiler port yok diyerek turknet müşterilerine vdsl hizmeti pek vermiyolar, baya bi uğraştırıyolar.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

adsl hattin vdsl destegi geldiyse modemi degistirir vdsl destekli modem takar kullanirsin sanmiyorum adsl vdsl ayrimi yapsinlar hiz son ne destekliyorsa onu veriyor turknet genelde.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hattın VDSL destekliyorsa direk geç , kurulum vb. ücreti yok sadece VDSL destekli modemin yoksa internetin kesilir bilgin olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

35mbit internet destekliyor dendi bana, o açıdan modemi temin edeyim, teşekkürler herkese.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

son zamanlarda başvuru yapan arkadaşlara bi sorum olacak.

az önce farklı bir ev için abonelik açtırmak istediğimde kurulum ücreti alıyoruz dediler.

önceden kurulum yaptırmak istemezsen ücret felan yoktu, şimdi mecburi yaptık dediler.

var mıdır aslı astarı? kullanım şartlarında da kurulum yaptırmak mecburidir diye bir ibare göremedim.

yeni sözleşmelerde bu yazıyor mu acaba?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

ben 2 ay önce turknet'e geçtim, önce adsl idi baktım vdsl destekliyor, ddestek kaydı oluşturdum, vdsl destekli modem almanız gerekiyo dedi sonra yine destek kaydı oluşturun hemen geçirelim dedi, aldım modemi destek kaydı oluşturdum, aradılar hemen geçirdiler ve ekstra hiç bir ücret ödemedim. eğer siteden paket değişikliği yaparsan 1 ay beklemen gerekiyor dediler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

yeni üyelik yaptırıcam, direkt olarak vdsl bağlatıcam dedim.

tamam dedi bilgileri aldı kontrol etti, 35 mbit verebiliyoruz felan, sonra dedi ki 60 TL kurulum ücreti var, kredi kartı ile öderseniz 30 TL

kurulum istemiyorum, sadece aboneliği açtırın, ben kullanıcı adı ve şifreyi modeme girip kurulumu kendim hallederim.

yok dedi kurulumu biz yapcaz etcez felan, dedim sözleşmede öyle bişi yok. ben kurulum istemiyorum, sadece abonelik açın yeterli.

ille de tutturdu uygulama böyle felan. yeni bi kampanya ve bu şekilde yapılıyor cart curt.

şu an ki formlara ve sözleşmeye de baktığımda bu ücretle alakalı bişi göremedim.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

1 hafta oldu türknete evrak gönderdim ettim.  farklı bir şehre taşındım her sorun yetmiyor gibi şimdi de mesaj atıp altyapı yetersiz, çalışma yapıyoruz sizi bekleteceğiz gibi mesaj atıyorlar. süreç uzayacak. binada dsmart, ttnet internetlerini kullananlar var. büyük ihtimalle ben de vodafone paketlerinden bağlatacağım. ilk defa tiksindim şu turknetten de internetten de allah cezasını versin.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

son zamanlarda başvuru yapan arkadaşlara bi sorum olacak.

az önce farklı bir ev için abonelik açtırmak istediğimde kurulum ücreti alıyoruz dediler.

önceden kurulum yaptırmak istemezsen ücret felan yoktu, şimdi mecburi yaptık dediler.

var mıdır aslı astarı? kullanım şartlarında da kurulum yaptırmak mecburidir diye bir ibare göremedim.

yeni sözleşmelerde bu yazıyor mu acaba?

Hayır yahu ne alaka. Ben kurulum hizmeti aldım ama bana arayıp sordular. Böyle böyle kurulum hizmeti almak istermisiniz diye. Bende evet istiyorum dedim. 4 günde 14 defa aradım sordum falan uzun bir hikaye geçti başımdan sonra geldi kurulum ekibi(1 kişi 25 yaşında stajer sanırım ) Modem ID PW girdi baktı internet gelmedi TürkTelekom kaynaklı sıkıntı var dedi gitti :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hala şu ilk kurulum ve sonrası problemleri aşamadılar sanırım.

1 ay felan uğraştırmadan rahat edemiyolar. ucuz etin yahnisi hesabı.

bu kurulum ücreti mecburi mi değil mi hala net bi bilgi edinemedim.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 12278 Toplam Mesaj: 36
turknet ücret turknet vdsl turknet internet