folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türksat Kullananlar (Soru)

Türksat Kullananlar (Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

Daha bir kaç ay önceye kadar 6mbit bazen 4mbit hatlarla evimde ağlarken dua saatine denk gelen duam sonucunda. Sokağımın 4 bir yanına tip7 kabinetler. Fiberler ve Türksat alt yapıları geldi. Doğal olarka VDSL'e razı olurken bir anda bu kadar çok seçenek gelince başım döndü ne yapsam diye düşündüm. İçlerinde en güzel cazip gelen şey türksat oldu. Fakat hem twitter hem internette araştırdığımda türksat aşırı çok eleştiri alıyor. Bir çok kişi pişman son günlerde, haftalarda hatta aylarda berbat internet ve sürekli çöken bir alt yapıdan bahsediyorlar. Tahattüt veriliyor mecbur. 2 yıl veripde bunları yaşarsam kafayı yerim. Kullanan varmı bu aralar nasıl. Sıkıntı çeken var mı? Birde sanırım artık modem vermiyorlar. Fakat verdikleri modem 10metre öteden çekmiyormuş. Eğer modem verirlerse bu çekme sorununu nasıl aşarız. Yok modem vermiyoz sen al derse. Kurulumu nasıl olacak. Ben alıp onları mı çağıracağım? Alacağım modem sanırım sırf bu işe özel olduğu için ileride türksattan vazgeçsem bu modemi sanırım kullanamıcam docsis denen bişeymiş. Bu modemlerde nexmaster mi ne varmış onlar sorunluymuş.

Yanlış kelime telaffuzları affola. Kullanan tecrübelerini rica ediyorum

Edit: 02.06.2020

Kapımın önünden kablo geçmesine rağmen alt yapı yok diyorlar. Arayıp kayıt bırakıyorum olduğunuz bölgede şebeke yok diyorlar. Anlamadım bunların sistemini

HanDSomE tarafından 02/Haz/20 17:19 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Pek sorun yaşamadım. Zaten sorun olunca arayınca 1-2 saate kapına ekip geliyor.

-İnternette şikayetleri pek umursama. Sorun yaşayan adam kızıp tepkisini dile getiriyor. Sorun yaşamayan memnun olan adam ne diye yazıp parmaklarını yorsun ?

-Evet modem dandik çekmiyor. Zaten piyasada pek uyumlu modem yok. Modemi kurulum sırasında hazır tutman gerekli. Adam her şeyi kontrol edip çalışır halde teslim etmek zorunda.

-Modem çekim gücü arttırmak için başka bir modem alırsın çok dert değil. Kablonet'in modemi köprü moduna alırsın ondan kablo çıkarıp başka modeme takarsın. Üçgen biçiminde takarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=Func2oCsCrM

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

-Hocam 15 senedir falan türksat kullanıyorum.Memnunum.Lokasyonumla alakalı mı bilmiyorum 15 yılda 10 kere kesilmiştir bunların hepside planlı sms ile öncesinde bilgilendirme yapıldı.

-50 mbps kullanıyorum docsis 3 kendi verdikleri modem var.Hız değerini tam alıyorum.Hatta bazen fazlasını alıyorum.

-Modem wifi kapsaması 2 odayı alıyor arka odaya doğru kesiliyor ama 130 liraya xiaominin wifi genişleticisini aldım.Kablo falan çekmeden arka odaya prize taktım.Normal modeme bağlı ne hız alıyorsam, arka odada da aynı hızı alıyorum.

-Aşırı download yapacağım gün, online işlemlere girip günlük download paketi alıyorum, 4 TL'ye 24 saat 100mbps download 10mbps upload oluyor. 5dk içinde paket geçerli oluyor.Modem aç kapat falan birşey de yapmıyorsun.

Genel olarak memnunum. Modeme falan takılma bence.

buralar eskiden dutluktu..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kablonete geç ve çekim gücü için çok çözüm mevcut 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada TV için televizyonunun desteği var mı bilmiyorum ama kart modülü öneririm. Kablonet sana kredi kartı gibi bir kart veriyor. O kartı bunun içine takıp TV'nin arkasındaki yere takıyorsun anında görüntü.

Dekodere gerek kalmıyor. Hem elektrik yiyen televizyonun altında kalabalık yapan 2. bir cihaz olmuyor hemde tek kumanda ile işini görüyorsun.

Ben 100 liraya Kablonet'ten faturaya ek almıştım ama şuan piyasada bulunmadığından ikinci elleri o fiyat.

https://www.letgo.com/tr-tr/i/kablo-tv-conax-moduel_ca4a8d45-3c8e-461d-ae39-e07cde4da17e

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada TV için televizyonunun desteği var mı bilmiyorum ama kart modülü öneririm. Kablonet sana kredi kartı gibi bir kart veriyor. O kartı bunun içine takıp TV'nin arkasındaki yere takıyorsun anında görüntü.

Dekodere gerek kalmıyor. Hem elektrik yiyen televizyonun altında kalabalık yapan 2. bir cihaz olmuyor hemde tek kumanda ile işini görüyorsun.

Ben 100 liraya Kablonet'ten faturaya ek almıştım ama şuan piyasada bulunmadığından ikinci elleri o fiyat.

https://www.letgo.com/tr-tr/i/kablo-tv-conax-moduel_ca4a8d45-3c8e-461d-ae39-e07cde4da17e

aynen tv için bende modül öneriyorum sanki görüntü kalitesinde bir düzelme oldu 

ben hepsi buradadan mı ne biberli modül almıştım sorun olmadı çalıştı

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

Kablonete geç 

İleride başka birşey kullanmazsin 

:) mutluyum, huzurluyum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocam cevaplar için sağolun bunları kayıt ediyorum. Birde ek olarak türksat binaya kutumu getiriyor? Oradan eve kabloyu kim getiriyor o aşamayı nasıl hallediyoruz. Onlar yapıp  biz mi ücret ödüyoruz. Birde eve getirdikleri kablo fiber vs mi? Olaki memnun kalmazda ileride fikir değişirsem o kablo işime yarar mı? Bu işin maliyeti nedir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kutu ve daireye kadar olan kablolama işi komple onlara ait. 2 sene taahhüt verince ücret almıyorlar. İleride fikir değiştirirsen Vodafone ve Turkcell'in kablo internet paketlerinden yararlanabilirsin. Ortak altyapı kullanıyorlar.

https://www.vodafone.com.tr/Net/kablotv-hediyeli-tv-paketleri-kampanyasi.php#vfmusterisiyim

https://www.superonline.net/kampanyalar/kablo-internet-kampanyalari/turkcelllilere-ozel-kablo-internet-kampanyasi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kutu ve daireye kadar olan kablolama işi komple onlara ait. 2 sene taahhüt verince ücret almıyorlar. İleride fikir değiştirirsen Vodafone ve Turkcell'in kablo internet paketlerinden yararlanabilirsin. Ortak altyapı kullanıyorlar.

https://www.vodafone.com.tr/Net/kablotv-hediyeli-tv-paketleri-kampanyasi.php#vfmusterisiyim

https://www.superonline.net/kampanyalar/kablo-internet-kampanyalari/turkcelllilere-ozel-kablo-internet-kampanyasi

hocam 10 numara 5 yıldızsın bir çok farklı açılan başlıkta bu kadar yardımcı oluyosun bilgisin. Bunların hepsini not ettim. türksat'ı aradım kayıt açtırdım. Normalde sokağımdan kabloları geçirdiler. Hatta kendilerine özel kanalizasyon kapağı gibi kapakları var yer altıda farklı. telekomun içinden geçmiyor kabloları. Bayramdan sonra aktif olur demişlerdi. Ben süreci erkenden başlatayım.

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,649,100-gulduren-kampanya

bununla aşağıdaki paket arasında kaldım

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,651,hayata-renk-katan-kampanya

fakat 5 tl çok yüksek mebla olmadığı için ilk verdiğim linki alayım diyorum.

Edit: hocam hatta arkadaşını getir tarzı kampanya vs varsa senin bilgileri vereyim sana yarar bişe olacaksa vs.

HanDSomE tarafından 25/May/20 20:14 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

5 liraya hız 2 katı oluyor ve sinema kanalları daha fazla oluyor. https://www.turksatkablo.com.tr/Altin-Sinema-Paketi 

Birde 50 megabit akşamları 20 megabit olurken 100 megabit 25 megabit oluyor. Aylık 5 lira için uğraştığına değmez 2 senede 120 lira yapar. 2 sene sonrasınada Allah kerim.

Türknet gibi arkadaşını getir tarzı kampanyası yok maalesef. Ayrıca güzel düşüncen için teşekkür ederim.

Sonradan aklıma geldi editi :

Eve kadar olan kablolama işini sen istediğin gibi yaptırabiliyorsun. Elemanlar hemen bağlayıp gidelim kafasında olduklarından şuradan geçirin göze gözükmesin vs diye yönlendir. Ayrıca modeme gelen kabloyu bir kaç metre bol bıraktır. İleride modemin yerini değiştirmek istersen hareket ettirmeye pay olsun. Fazla kabloyu güzelce sarıp kangal yaparsın durur.

mkyb tarafından 25/May/20 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 12291 Toplam Mesaj: 14
telekom türksat kablonet fiber vdsl