folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tütün Ve Sigara Farkları Zararları

Tütün Ve Sigara Farkları Zararları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    buruksu bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

küba tütününü adıyaman ile karıştırıp içiyordum bi aralar, küba tütününün de adıyaman tütününden yapıldığını, o çikolata aromasını vermesi için bi şey döküp beklettiklerini öğrendim, nerede nasıl yapıldığını bilmediğimden soğudum, eyvallah dedim bıraktım. ithal olarak da birkaç tane çeşit tütün denedim, george karelias çok güzeldi. şimdi de çelikhan süper light diye bi model var, içimi rahat onu kullanıyorum. bir de bu işin kağıdı ve filtresi de önemli, arap çarşafı + old holborn filtre ile kullanıyorum.

özetle; hepsi zararlı, ama küba daha bi zararlı.

bir de ek olarak

bildiğin hazır sigaraların hepsinde binbir çeşit katkı maddesi var. tütünde ise olay farklı. ithal tütünler fabrika işlemesi, gramajı falan net, içinde yine bozulmaması için kimyasal var. yerel tütünlerde bu işi yapan çiftçi. tütün yapraklarını kurutup kıydırıyorlar, sonra merkezlere getirip satıyorlar.

içtiğin tütünün külüne bakarak da iyi olup olmadığını anlayabilirsin, açık beyaz ise kül, o güzel tütündür. yeşillik varsa içinde yeni harmandır, tazedir tütün.

çelikhan süper light nereden alıyorsun

Tütüncü Tobacco Shop Taksim
    Adres: Süslü Saksı Sokak No:8 Kat:1 Taksim

Yeterince açık mı?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı
    buruksu bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

küba tütününü adıyaman ile karıştırıp içiyordum bi aralar, küba tütününün de adıyaman tütününden yapıldığını, o çikolata aromasını vermesi için bi şey döküp beklettiklerini öğrendim, nerede nasıl yapıldığını bilmediğimden soğudum, eyvallah dedim bıraktım. ithal olarak da birkaç tane çeşit tütün denedim, george karelias çok güzeldi. şimdi de çelikhan süper light diye bi model var, içimi rahat onu kullanıyorum. bir de bu işin kağıdı ve filtresi de önemli, arap çarşafı + old holborn filtre ile kullanıyorum.

özetle; hepsi zararlı, ama küba daha bi zararlı.

bir de ek olarak

bildiğin hazır sigaraların hepsinde binbir çeşit katkı maddesi var. tütünde ise olay farklı. ithal tütünler fabrika işlemesi, gramajı falan net, içinde yine bozulmaması için kimyasal var. yerel tütünlerde bu işi yapan çiftçi. tütün yapraklarını kurutup kıydırıyorlar, sonra merkezlere getirip satıyorlar.

içtiğin tütünün külüne bakarak da iyi olup olmadığını anlayabilirsin, açık beyaz ise kül, o güzel tütündür. yeşillik varsa içinde yeni harmandır, tazedir tütün.

çelikhan süper light nereden alıyorsun

Tütüncü Tobacco Shop Taksim
    Adres: Süslü Saksı Sokak No:8 Kat:1 Taksim

Yeterince açık mı?

Olmazmı, teşekkür ederim, hatta taksime çok yakın bi yerdeyim birazdan ugrayıp alırım iyi denk geldi :)

:) mutluyum, huzurluyum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

normalde kent xd içerdim son 5 ,6 gündür tütün içiyorum. Boynumun alt kısmında göğus kafesinin birleştiği noktada tam orda noktada  hafif bir sancı kramp gibi şeyler olmaya başladı tütüne geçmemle alakalı olabilir mi acaba 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

normalde kent xd içerdim son 5 ,6 gündür tütün içiyorum. Boynumun alt kısmında göğus kafesinin birleştiği noktada tam orda noktada  hafif bir sancı kramp gibi şeyler olmaya başladı tütüne geçmemle alakalı olabilir mi acaba 

hangi tütünü kullanıyosun?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

hangi tütünü kullanıyosun?

Ne oldugunu bilmiyorum hocam gittim icimi yumusak olan bir tutun aldım. Onerebilecegin varsa onu kullanayim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

çelikhan süperlight ya da george karelias

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

Bu tütün satılan yerlerde bulurum degil mi hocam?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

Bu tütün satılan yerlerde bulurum degil mi hocam?

çelikhan süperlight her yerde yok, ama george karelias bulabilirsin belki.

George Karelias

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

AlbayHardal  arkadaşımızın bahsettiği yere gittim, tütüncü kafe karışımı bi yer bi 3-4  tütünden azar azar numuneler aldım çelikhan süper light güzel hoşuma gitti.  bide hayatımda ilk defa gördüğüm şemdinli diye elde kıyım bi tütün gördüm :D ondanda aldım değişik harbiden :) hazır gelmişken georgia karellas alıyım tadına bakıyım dedim tadı güzel fakat bana pahalı geldi pakedine 10 tl verdim. bir dahaki gittigimde birde light olanını denicem

salihgs hocam sen o tütünleri derhal at düzgün tütün hayatta öyle bir rahatsızlık vermez, büyük bir ihtimalle bozulmaması için içine kükürt basıyolar yanlış bilmiyorsam, benimde başıma geldi, artık tütün almadan önce on tane kadar saracak kadar numune alıp denedikten sonra alıyorum,

:) mutluyum, huzurluyum
Toplam Hit: 3916 Toplam Mesaj: 20
sigara tütün zararları