Tüvturk Rezaleti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabalar 

Bugun Araç Muaynesi için Tüvturk e gittim Randevuyu felan alıp, fakat araç ağır kusurdan dolayı geçemedi. Sebebi ise aracın ruhsatında 5 koltuk yazıyor , tuvturk de calışan kişi koltugu sayıyor bunda 4 koltuk var deyip beni emniyetden düzelttirip gelmemi istiyor. vw servisini aradım siroko araçlar kaç koltuk dedigimde onların cevabı 5 koltuk dıyor ve işin acı tarafı turkıyedekı aynı tip araçların 5 koltuk olması. Açıkcası ben ruhsatı degişip ruhsat parası felan ödemek ıstemıyorum çunkı benden kaynaklı bir sorun degil tamamen egm den kaynaklı bı sorun birde bana 2 sene sonra bu arac 5 koltuklu deyip tekrar ruhsat degiştirmeyeceklerını nerden bılebilirim ? Şu uğraştıgımız durum tamamen tüvturk de calısan işciden kaynaklanıyor adam resmen cekemıyor arabaya bındıgı zaman muzık sesini yükseltmesi silecekleri 50 kez denemesı, babasının malıymış gıbı geregınden fazla gaza basması insanın sinirlerini ziplatıyor. Ulan bakıyorum 90 Model renolar toroslar geçiyor benım 2012 model aracım muayneye takılıyor. Abi yemin edıyorum gerçekten bi sorun olsa eywallah gider yaptırırım ama bunların amacı farklı ıyı nıyetlı degiller insanları ugraştırmak ıstıyorlar. Ayrıca aynı zenon farları 2 sene once gecırdıler sımdı gelmıs agır kusurlu dıyorlar orda mudurlerıne dedımkı madem agır kusurlu neden 2 sene once gecırdınız benım farlarım orjınal eger orjınal farlarıda gecırmıyorsunuz eywallah dedım .. sonra geldi müdür yalandan kaputu açtı far kısmına baktı sen şu ruhsatı hallet far sorun degil dedi ayrıldım ordan yani istedikleri zaman her türlü taklayı atıyorlar.

Şimdi Yaptıgım işler.

1-ilk once şikayet var a yazdım , salak saçma standart bi açıklamada bulunmuşlar.

2- Bimere şikayette bulundum.

3- vw servisini aradım teknik belge talebinde bulundum.

Ben bu adamlara Ruhsat yenileme parası felan ödemek istemiyorum kendi hataları resmen hırsızlık var işin içinde. Başka nereye şikayet edebilirim ses getirecek birşeyler istiyorum şu salak duzen bozulsun artık o yüzden fikirlere açığım.

Yarın aynı olaylar sızın basınızada gelecek çileden cıkacaksınız benım gibi . Belirli bir süre gidilmediginde sanırım ücret yanıyormuş tekrar odenmesı gerekıyormuş.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Gecen hafta ayni sebebten bAnada yaltilar her hafta kusurlar degisiyor 15 senedir gecen arac bu muayenede gecmedi trafige git suben degilse kayitli subeye mail atiyorlar ertesi gun kontrole gidiyorsun duzelmisse muayene gidip cek ettiriyorsun burokrasi ha arkada 3 kemer varsa 5 koltuktur benim sucum degil dedim arac senin dediler gonderdiler 

Ruhsat onemli degil sistemi duzeltiyorlar ruhsata oyle kaliyor para vermiyorsun

Cia tarafından 22/Eyl/16 02:02 tarihinde düzenlenmiştir

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cia bunu yazdı

Gecen hafta ayni sebebten bAnada yaltilar her hafta kusurlar degisiyor 15 senedir gecen arac bu muayenede gecmedi trafige git suben degilse kayitli subeye mail atiyorlar ertesi gun kontrole gidiyorsun duzelmisse muayene gidip cek ettiriyorsun burokrasi ha arkada 3 kemer varsa 5 koltuktur benim sucum degil dedim arac senin dediler gonderdiler 

Ruhsat onemli degil sistemi duzeltiyorlar ruhsata oyle kaliyor para vermiyorsun

Hocam madem ruhsat oyle kalacak neden benden guncelleme istediler. Ruhsat oyle kaldı dıyelım yarın Tuvturk e gıdınce demeyeceklerımı gene sistemde 4 gorunuyor ruhsatda 5 koltuk yazıyor onuda duzelt gel diye.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Bilemem ordaki kamilde onemli onemli degil dedi subedeki poliste ilerde sorun ederlerse arac senin duzeltcen :) mantik mi ariyorsun 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tahriford
    Tahriford's avatar
    Erkek

Tuvturk ve ARAC SİGORTA resmen saçmalık .Sistemlerin ikisi de yenilendikçe b.k ettiler. 

Düşünün ki iki tane teknisyenin , o anki ruh halinin kurbanı oluyorsunuz.

Yıllardır farklı yerlerde denedim , farklı farklı muamele gördüm. 

Konuyu açan arkadaş o ruhsat değişecek , masraf da senden alınacak başka sansin yok. 

Birinin dikkatsiz klavyesi cebinden çıkacak

Umarım bir yere varabilirsin ama sonuç sen mağdur olacaksın gibi....

imza: ben
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

başka bir tüvtürk istasyonuna git hocam?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

tuvturk olayı sacma bır boktan anlamayan adamı almıslar oraya ıse sokmuslar asgarı ucretle calısıp yollarını da takıpcılerden aldıklarını dusunuyorum farklı bır ızahatı olamaz 

gozumunonunde egzosundan duman cıkaran arabayı gecırtıp yenı aracları gecırmemıslerdı. 

araclar fabrıka cıkısı yarı fılmlı cıkıyor bunu kabul etmıyorlar :D 

http://forum.sciroccom.com/index.php?topic=9591.0

bır kac sorun daha yasanmıs aracın ruhsatına uygunsuz sekılde gecırılmesının sebebı aracı pıyasaya cıkartan fırmadır. ıstedıgın yere sıkayet bır sıkım olmaz 

takıpcıye ver 50 lıra 60 lıra yaptırsın aracını ugrasma  . 

sıkayetını de yap gecmedıgıne daır belgenı al takıpcı gecırsın sonra hepsını gıt savcılıga sıkayet et elınde belge olur ozaman .

sen ab yememısmıydın en son kufur edıp banlandın dıye hatırlıyordum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

başka bir tüvtürk istasyonuna git hocam?

Onuda dusundum aslinda ama bu adamlarin sistemlerine dustuyse bu sacma sapan olay diger tarafdada gorunecek. Bide buraya para yatirdim o yuzden diger yerde islem yapacaklarini sanmiyorim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

tuvturk olayı sacma bır boktan anlamayan adamı almıslar oraya ıse sokmuslar asgarı ucretle calısıp yollarını da takıpcılerden aldıklarını dusunuyorum farklı bır ızahatı olamaz 

gozumunonunde egzosundan duman cıkaran arabayı gecırtıp yenı aracları gecırmemıslerdı. 

araclar fabrıka cıkısı yarı fılmlı cıkıyor bunu kabul etmıyorlar :D 

http://forum.sciroccom.com/index.php?topic=9591.0

bır kac sorun daha yasanmıs aracın ruhsatına uygunsuz sekılde gecırılmesının sebebı aracı pıyasaya cıkartan fırmadır. ıstedıgın yere sıkayet bır sıkım olmaz 

takıpcıye ver 50 lıra 60 lıra yaptırsın aracını ugrasma  . 

sıkayetını de yap gecmedıgıne daır belgenı al takıpcı gecırsın sonra hepsını gıt savcılıga sıkayet et elınde belge olur ozaman .

sen ab yememısmıydın en son kufur edıp banlandın dıye hatırlıyordum 

Olay zaten senin soylediklerinle basliyor benim aracimda sorun olsa eyvallah haklisiniz der gider yaptiririm, adamlar kiskanc cekemiyor veya modelli arabalara boyle yapiyor el altindan para kazanmak icin. Takipciye felan para yedirmem hocam herkes isini dogru duzgun yapsin zaten herzaman uyuz olmusumdur kapisinda daktilo ile bekleyen adama. Savciliga o firmayimi sikayet etmeyelim yoksa kisilerimi ? Evet ab yemistim forumda kimseye kufur etmedim. Rene ile konusup durumu duzelttim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Benim haziranda doldu, gidip yaptırmadım.

Cok fazla cezası yoktu sanırım. O kesmekese tercih ederim herhalde.

Ama şu 4 koltuk muhabbetine takıldım bende, o konuda sonuçları paylaşır mısın hocam gelişmeleri

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

500 lira trafik cezası varmış bende yaptırmadım muayene araba öyle yatıyo.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
Toplam Hit: 2518 Toplam Mesaj: 18
tüvturk rezaleti