folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tv Alacağım Düşünceleriniz Neler?

Tv Alacağım Düşünceleriniz Neler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    khonyalim bunu yazdı
    JOE bunu yazdı
    khonyalim bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Ben bunu aldım memnunum tavsiye ederim. Çok para bayılmadan alıp güzel güzel kullanırsın;

http://www.hepsiburada.com/vestel-43ua8900-4k-smart-43-ultra-hd-109-ekran-3840-2160-ultra-d-contrast-smr-1000-hz-uhd-uydu-alicili-p-EVTVVES43UA8900?magaza=Ferhat-Ticaret&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla-tv&gclid=Cj0KEQiAt9vEBRDQmPSow-q5gs8BEiQAaWSEDvtOO4MR8nTXiRmhtSlUvcmFnjC_iJw9U1BNGksJEzYaAgXb8P8HAQ

hocam vestel e bi güvensem alıcamda güvenemiyorum. arkadaşım çalışıyor vestelde almayın abi diyor :D şimdi ben nasıl güveneyim. LG bu işin lideri gibi duruyo ama yani yukarıda hocalarında bahsettiği şekilde tv arrayınca fiyatlar 4500 5000 tl oluyor. yukarıdaki hocamın bahsettiği samsung için yabancı forumlarda beğenmeyen çok. yani çok iyi kalite değil biraz daha orta kalite olması benim için yeterli aslında çünkü pek tv izleyen bi insan değilim. daha ziyade film izlemek için alıyorum. 

Hocam peki arkadaşın ne diyor? Bizi de aydınlatsan.

Ben aldığım Vestel tv nin pek çok avantajını sayabilirim. Bende LG ile Vestel arasında kalmıştım ama LG nin ekran kalitesi daha düşük geldi bana bende Vestel i aldım. Pişman değilim. Gayet iyi çıktı. 4K ekranı da cabası. Browserından açıp rahat rahat dizi izliyorum mesela. vs. vs... 

Hocam arkadaş orada makine mühendisi çocuk diyor ki. buradan yurtdışına giden mallardan alırsanız gözünüz kapalı alın sony samsung lg kalitesinde mal yapılıyo, ancak türkiyeye dağılan mallarda işin tamamen şans işine dönüşüyo yerli piyasada çin menşeili ürünleri daha çok kullanıyorlar demişti. ama devamında da servis ağı olarak ilgi alaka olarak türkiyedeki ne kadar firma varsa hepsinden iyiyiz demişti. hatırladıklarım bunlar. 

Tv icin gecerli degil hocam. Yani vestel/seg/regal falan arada hic fark yok. Yine ayni malzemeler kyllaniliyor.

Vestel fabrikasinda(tv olarak) philips, hitachi, toshiba, panasonic, tekefunken vb onlarca buyuk marka urun uretiliyor. Bunlarin cogunda malzeme farki yok. Fark olarak mesela philips power kartinda daha yuksek gerilime dayanim istiyor. Kimisi sadece lg, kimisi de sadece samsung panel istiyor falan falan. Hitachi ise plastigini yanmaz plastik olarak istiyor. Yani bunun gibi kucuk farklar var.

Bu adamlara mal satmak kolay degil ve  bunlarda kullanilan malzeme ile seg/regalde kullanilan malzemeler yine ayni. Yazdiklarim disinda Hic fark yok. Bu durumda vestel almak yine mantikli.

İsin hilesine bakarsaniz ilk sayfada samsungun yedigi naneyi yazmistim zaten.

Tv alirken en dogrusu marka degil de model olarak degerlendirme yapmak.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

65 inç önerisi olan var mı?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

arkadaşım yakın zamanda evlenecek tv bakıyoruz bütçesi max 1600 lira 102 cm olacak ileride sıkıntı çıkarmayacak hangi marka alabiliriz     

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

3 kuruşu fazla olsun LG olsun. birde mutlaka smart tv, wifi, widi, vb özellikler olsun! 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

32-43" tv için o bütçe fazla bence.  Alırken 4k lı tv almalısın lg nin smartı webos 2.0 da baya iyiydi 2016 modellerde webos 3.0 var daha da iyiymiş. Uh770 için uh850 için iyi diyorlar 2016 model olarak en çok satan modelleri diyorlar ama gölgelenme sorunları filan varmış donanımhaber tv tavsiyeleri bölümünü takip ediyorum benim de niyetim var tv almaya da 3500 lira veresim yok normal de lg nin 49uh850 sini alacaktım fiyat pahalı geldi.  Daha önce de 50lf650v vardı kanal geçişleri çok yavaştı ama görüntü filan çok güzeldi hele YouTube uygulaması 10 numaraydı ben zaten tv seyretmiyorum cocukla beraber sabah akşam YouTubedan çizgi film seyrediyordum.  

He bu arada donanımhaber tv tavsiyesini takip edersen  tv alamazsın onu da söyleyeyim onun orası bunun burası derken tv alamıyorsun 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bende bir elektronikci olarak fikrimi soyliyim hocam

kesınlıkle smartlı wıfılı model tercıh etme ıcınde uyduda bulunmasın

cıhazda ne kadar az ozellık olursa o kadar saglam oluyor.tabı ozellıklerı kulanmada demıyorum mısal 

4k smart ve uydusu olmuyan bır cıhaz bul fiyat olarak zaten ucuz olacaktır,

bır uydu cıhazı al mınılerden tavsıyem next mınıx hdsmart içinde bir raspery pi al ıcınede gom kodıyı herseyın keyfıne var 

ne uydu ızlerken kanalların gec acılır ne tv nın acılması 10 dk yı bulur nede smart uygun yazılım aramaktan sıkılırsın.

tavsıyem budur zaten kullanacagın 3 ozellık var tv smart uydu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

Ben de ağustos da evlendim araştırdım baya sonunda bunu aldım LG 43UF7787

çok memnunum iyi ki lg almışım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostum Selamlar

Öncelikle son zamanlarda TV satış sonrası desteklerle haşır neşir olduğum için sana tavsiye vermek isterim.

Samsung ve LG nin görüntü kalitesi gerçekten güzel. Ama satış sonrası destek de gerçekten tam bir o. çocuğu gibi hareket ediyorlar. Samsung TV mde oluşan sorunlarda beni çok kaşar bir müşteri olmama rağmen siklemediler.

Arçelik görüntü kalitesi olarak bunlardan bir tık daha düşük ama gerek uygunluğu olsun gerekse satış sonrası desteği mükemmel.

Samsung TV almıştım 4 yıl önce, akıllı tv olayı, 3d film izleme vs . Açıkçası o 3D ile 1 film izledim ve akıllı tv nerdeyse hiç kullanmadım. Kullanmadığım hizmete para verdim.

Sorun yaşayınca gittim arçelikten 2.5 bin  http://www.arcelik.com.tr/led-televizyonlar-139-ekran-a55l-6652-5w-tv.html bu TV yi aldım. İhtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor.

Eğer kalite ile satış sonrası destek ve uygunluk dersen arçelik derim. Yok ben akıllı tv istiyorum 3d film izlerim görüntü kalitesi mükemmel olsun dersen lg, samsung ürünlerini alabilirisn.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Vestel

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

seg için 109 ekran 43SC7600 modelini almıştım bekâr evine, çokta memnunum, kanal geçişleri biraz yavaş ama, benim gibi digiturk vs kullanıyorsan sıkıntı olmaz zaten :) Yaklaşık 1 ay önce 1050 liraya almıştım 1250 tl olmuş :)

Seg marka zaten vestel'in yan ürünü ve garantisi de aynı. Eğer Vestel almayı düşünürsen yerine SEG al 200-300 kâr etmiş olursun. Ayrıca Philips'ten uzak dur derim.

Toplam Hit: 4803 Toplam Mesaj: 41
samsung lg grundig televizyon tv tv seg