folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Tv Konusunda Bilginize İhtiyaç Var?

Tv Konusunda Bilginize İhtiyaç Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Herkese Selam;

Öncelikle herkesin sağlığı sıhhati iyidir umarım,

Evlilik aşamasındayız eve bir tv gerekli araştırıyorum ama bilgili ve güvenilir bilgere ihtiyacım var.

Fiyat ve modellerim az çok belli;

Vestel 65U9500 Samsung 65TU7000 

Bu 2 Model arasındayım, yaklaşık 2.000 TL hakeder mi samsung, Vestel mı almalıyım yoksa Samsung dan devam mı etmeliyim, eksisi ve artısıyla bilgi ve önerilerinize ihtiyacım var. 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Lg veya Samsung. 

3 tane lg var, çok memnunuz. 

Aradaki farki hak ediyorlar.

Bir defasında flasha video atıp teknosada hepsini denemiştim. 

Lg ve Samsung açık ara liderdi. Aynı segment ürünlerde lg ve Samsung ayni görüntüyü veriyordu, lg 100-200lira daha ucuzdu. Bir de harman kardon ses sistemi vardi. Ses sistemi çok önemli bu arada. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Lg veya Samsung. 

Lg ve Samsung açık ara liderdi. Aynı segment ürünlerde lg ve Samsung ayni görüntüyü veriyordu, lg 100-200lira daha ucuzdu. Bir de harman kardon ses sistemi vardi. Ses sistemi çok önemli bu arada. 

65 inc te lg bakinca fiyat cikiyor, samsung 65 inc te kaldim. Karar verdim ancak vestel 65 inc modeli gorunce 5.000 kusur liraya arada 2000 tl fark olunca ikilemde kaldim buraya geldim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Lg veya Samsung. 

Bir defasında flasha video atıp teknosada hepsini denemiştim. ucuzdu. Bir de harman kardon ses sistemi vardi. Ses sistemi çok önemli bu arada. 

65 inc te lg bakinca fiyat cikiyor, samsung 65 inc te kaldim. Karar verdim ancak vestel 65 inc modeli gorunce 5.000 kusur liraya arada 2000 tl fark olunca ikilemde kaldim buraya geldim.

Tavsiyem Vestel alma(servisleri kötü), en sevdiğim Türk firmasından ben 55" 1080P HD televizyon kullanıyordum (Arçelikten); cihaz 3. ayında panelden kaynaklı hata verdi bedava sıfırıyla değiştirdi servisi. Kötü olan ben televizyonu kırdım ve 4'e aldığım TV'ye 2.8 panel parası çıkıyor.

Alım kriterlerin şuna göre olsun:

Malzeme kalitesi

Servis

Garanti

Fiyat 

Deleted001 tarafından 29/Kas/20 16:28 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Televizyon dediğimiz şey zaten ekrandan oluşuyor. Ekranı kırarsanız sıfır fiyatına yakın fiyat istenmesi ise bizim yasalardan dolayı. Herhangi bir elektronik ürün satıyorsan tüketici kendi hatasıyla bile bozsa parasını verirse tamirini yapmak zorundasın. 2 yıllık garantinin bitmesi bu süreci etkilemiyor. Yani 5 sene boyunca yedek parçayı elinde bulunduracaksın. O yüzden müşteriyi caydırmak için yüksek rakamlar istiyorlar. Muhtemelen ekranın parasını verseniz bile yedek ekran bulamayacaklar ve muadil sıfır televizyonla değişim sağlayacaklar.

Evinde 3-4 yaş çocuk olanlara önerim şudur. Malum o yaş grubunda çocuklar yavrum etme, kırarsın demekten anlamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_dCCY21l1yI

mkyb tarafından 29/Kas/20 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Televizyon dediğimiz şey zaten ekrandan oluşuyor. Ekranı kırarsanız sıfır fiyatına yakın fiyat istenmesi ise bizim yasalardan dolayı. Herhangi bir elektronik ürün satıyorsan tüketici kendi hatasıyla bile bozsa parasını verirse tamirini yapmak zorundasın. 2 yıllık garantinin bitmesi bu süreci etkilemiyor. Yani 5 sene boyunca yedek parçayı elinde bulunduracaksın. O yüzden müşteriyi caydırmak için yüksek rakamlar istiyorlar. Muhtemelen ekranın parasını verseniz bile yedek ekran bulamayacaklar ve muadil sıfır televizyonla değişim sağlayacaklar.

Evinde 3-4 yaş çocuk olanlara önerim şudur. Malum o yaş grubunda çocuklar yavrum etme, kırarsın demekten anlamıyor.

Bende koştum öneri ve bilgi vermişssindir diye :D ekran camıda bir öneri eyvallahta model kararı verebilsek sıra ona da gelirdi elbet :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Lg veya Samsung. 

Hocam aradaki farka değer. Harici ses sistemi kullanmayacaksan modeller arasındaki hoperlor farkina bakmanı öneririm. Bazen aynı marka tvler arasindaki tek fark ses veya krom citalar olabiliyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung'ta Türkiye'de montajlanıyor. Ama sadece montaj. Tüm parçaları kendisi yolluyor Türkiye'ye. Tabi Vestel'e göre malzeme kalitesi ve ekranda daha üstün.

Vestel sağolsun Toshiba, Philips, Panasonic, JVC, HILEVEL, HITACHI, Sanyo vs bir sürü yabancı markaya fason üretim yapıyor. Parçalarda, anakart dahil Vestel üretimi. Onlar yüzünden yabancı sitelerde dikkat ediyorum özellikle arkasında Assembled in Turkey yazmayan TV arıyor yabancılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Televizyon dediğimiz şey zaten ekrandan oluşuyor. Ekranı kırarsanız sıfır fiyatına yakın...

Bizim sıpa tükenmez kalem ile ortadan kenara deniz dalgası çizdi...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bizim oğlan ufakken bundan almıştım ama çok memnun kalmadık, özellikle yanlardan seyrederken yansıma yapıyor. Belki benim aldığım dandikti bilmiyorum.

TV tavsiyesi olarak, markadan bağımsız; HDMI 2.1 desteği olan, gerçek 120 hz ve full array bir panel seç. Sonuçta alınca 10 yıl kullanıyorsun, ilerde ps5, xbox alırsan sorunda yaşamazsın.

Bu youtube kanalında : https://www.youtube.com/c/hdtvtest/videos aşırı detaylı karşılaştırmalar ve teknolojiler hakkında bilgi alabilirsin.

cukurova tarafından 02/Ara/20 03:05 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Televizyon, televizyoncudan alınır.

LG yada Samsung.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 1828 Toplam Mesaj: 13
samsung vestel tv tv