TV Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

tv konsunda çok bilgim yok, araştırdığım kadarıyla led ekranları markalar kendine göre geliştirip isimlendirmişler ve  görüntüleri fena değil. Örneğin Samsung QLED, LG NanoCell.

Diğer taraftan OLED diye görüntüsü renkleri efso tvler var.

Örnek linkleri ekliyorum;

oledhttps://www.vatanbilgisayar.com/lg-65b9pla-65-166-cm-4k-uhd-oled-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

qledhttps://www.vatanbilgisayar.com/samsung-qe-65q70t-65-163-cm-4k-uhd-smart-qled-tv-dahili-uydu-alici-122597.html

nanocellhttps://www.vatanbilgisayar.com/lg-65sm9010-65-165-cm-nanocell-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim, bunlardan hangisini ne sebeple seçmeliyim. Nasıl değerlendirmem gerekir?

Evim tüm gün güneş alıyor ekranı parlamamalı ve mesafeden dolayı 65" olsun istiyorum.

şimdiden teşekkürler.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Oled, Qled vs hiç bulaşma. Ekranları yanıyor. Parlama içinde mat ekranlı televizyonlar var onlara  yönelebilirsin. Onlarda pek kalmadı piyasada şuan Philips'lerde var diye biliyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

takipteyim banada lazım max 8 bin tl ye kadar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

görüntü kalitesi için philips ama diğer kalan herşey için LG öper geçer.

oled bulaşma oled yanığının hala çözümü yok istedikleri teknolojiyi kullansınlar.

gerek smartı olsun gerek arayüzü kanal geçişleri lg çok memnunum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Beko almada ne alırsan al hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

birde smart tv alma.

güzel ekranli kaliteli standart  TV al, smart olmayinca ucuz olur sonrada bir tanede andoid box veya android stick, al sana smart TV.

örnegin samsung Smart TV'lerin isletim sistemleri cok eski istedigin uygulamari uygulama marketlerinde bulamayabiliyorsunuz,  andoid sistemli TV'lerinde calismalari su an hantal.

Kanakan tarafından 23/May/21 00:21 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bende eve alacağım, eskisi ölmek üzere can çekişiyor.

Ben mini led tv lerin gelmesi ve birazda ucuzlamasını bekliyorum. Avrupaya geldi satışta. Samsung/LG/Sony hepsinde mini led mevcut.

Eğer tvler hakkında profesyonel anlamda (reklam olmayan) detaylı bilgi arıyorsan şu kanala göz at :

https://www.youtube.com/channel/UCcCYOO2uYPnG-21WDOWdwew

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

birde smart tv alma.

güzel ekranli kaliteli standart  TV al, smart olmayinca ucuz olur sonrada bir tanede andoid box veya android stick, al sana smart TV.

örnegin samsung Smart TV'lerin isletim sistemleri cok eski istedigin uygulamari uygulama marketlerinde bulamayabiliyorsunuz,  andoid sistemli TV'lerinde calismalari su an hantal.

Ben bu yorumuna katılmıyorum hocam. Bende LG nanocell 55'' var, sihirli kumanda olayı ile smart TV özellikleri apayrı bir deneyim sunuyor. Tabiki de bütçe meselesi ama bu tip bir harcama yapılıyorsa, elime geçenin de beni tatmin etmesini beklerim.

Bu arada rastgele olarak mı 65'' örneklemesi yaptın, yoksa amacın 65'' mi ? Nasıl hayal ettiğini bilemiyorum ama 65'' ebatlarındaki cihaz gerçekten çok büyük olacaktır. Gerçekten de çok büyük bir salonun varsa sorun yok tabiki. Benim salonum biraz küçüktü, büyüyünce de kullanırız deyip 55'' aldık ama şu an sanki TV odada bizden fazla yer kaplıyor hissine kapılıyorum.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Çok uzun araştırmalarım sonucunda en mantıklısı oled dedim kendime, 77" oled alacam durumu toparlayınca.

Tüm testlere bakın, oled'e yakın derler en fazla. Oled yanma sorununu neredeyse çözdü, ekranında yanık olan olede pek denk gelmedim.(son 3 yıllık cihazlarda)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Ben de tv aldım benim kızlar atış poligon gibi tv ye nişan alıyorlar 2015 ten bu yana 3. tv  bu, ama bu tv benim de çok hoşuma gitti öncelikle ses efsane onu söylemeliyim Toshiba direct led ekran karma panel mimarisinde tv VESTEL üretimi ama asla VESTEL gibi olamaz 20 gün aştı son derece memnunum nasıl Toshiba da karar kıldım adem helvacı diye elektronik alanın da etkili bir arkadaş İzmir Karşıyaka lı kendisi  YouTube da video üretiyor iletişim kurdum asla VESTEL alma şimdilik alınacak tv si yok dedi pahalı şeylere de yönelme dedi ismini bilmediğin marketlerin ucuz şeylerini de ele arçelik beko beyaz eşyaları da çık paneli işlemcisi VS merhaba en ideal olan şeyleri ele alalım dedik sony samsung LG dedim ben yok sana bunu öneriyorum dedi ve öyle oldu. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Ben de tv aldım benim kızlar atış poligon gibi tv ye nişan alıyorlar 2015 ten bu yana 3. tv  bu, ama bu tv benim de çok hoşuma gitti öncelikle ses efsane onu söylemeliyim Toshiba direct led ekran karma panel mimarisinde tv VESTEL üretimi ama asla VESTEL gibi olamaz 20 gün aştı son derece memnunum nasıl Toshiba da karar kıldım adem helvacı diye elektronik alanın da etkili bir arkadaş İzmir Karşıyaka lı kendisi  YouTube da video üretiyor iletişim kurdum asla VESTEL alma şimdilik alınacak tv si yok dedi pahalı şeylere de yönelme dedi ismini bilmediğin marketlerin ucuz şeylerini de ele arçelik beko beyaz eşyaları da çık paneli işlemcisi VS merhaba en ideal olan şeyleri ele alalım dedik sony samsung LG dedim ben yok sana bunu öneriyorum dedi ve öyle oldu. 

😂 😂 😂 Bunu birinden daha duydum. 5 gunluk tv yi cocuklar yere devirmisti adam yenisini aliyordu

Toplam Hit: 1945 Toplam Mesaj: 19
oled qled 4k tv tv nanocell