folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ubuntu Edge İle Tanışın ! - Canonical Diğer Firmalara Flawless Victory Çekmiş

Ubuntu Edge İle Tanışın ! - Canonical Diğer Firmalara Flawless Victory Çekmiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    hworm bunu yazdı
    ipTelefon bunu yazdı

ustun donanimi neye gore soyluyosun hocam ? multicore cpu, 4gb ram diyo sadece ?

arti olarak orda 128 gb ssd yi gorup bisey sanma, piyasadaki telefonlar hdd kullanmiyo sonucta

ayrica, linuxlu telefon yapip klavye koymamislar sikeyim oyle linuxu. androidden farki neki ? uzerinde klavye ile gelirse harbiden ise yarayabilir.

biri cikip 3g li bi pandora box yapsa yeticek aslinda

soyle adam gibi klavyesi de olan dogru duzgun bi linux telefon yapsalarda alsak. fujitsu nun intel atom z serisi ile hem symbian hemde windows 7 calistiran cep telefonu vardi.

hocam ssd ye nasıl birşey değil dersin okumaz/yazma hızı ile telefonun boot süresi bariz derecede kısalıcaktır.

Ayrıca 4 GB ram de şuan hangi Samsung/LG/Htc ürününde var ?

ve tabiki buna airkeyboard desteği verilecektir diye düşünüyorum.

Donanım kilidi koymazlarsa ki koyacaklarını sanmıyorum.  Multiboot ile android ve ubuntu birlikte çalıştırılabilir.

Hocam flash bellek dahi kullandığın bütün katı depolama ürünleri Solid State Disk tir :D

Yani hiçbir telefonun içinde hdd gibi bir disk yok, hepsinde katı depolama birimi mevcut. Ondan balon dedim ya özellikler.

4 gb ram olayına gelirsek, daha teaser i yayınlanmış bir telefondan söz ediyoruz, o telefon çıkana kadar bütün büyük telefon üreticileri 4gb ram içeren ürünlerini piyasaya sürecek.

Büyük ihtimalle android kullanılabilir sonuçta tabanları her iki işletim sisteminde de benzer. Ama stabilite konusunda birşey söylemek için çok erken.

Bide en büyük sorun bence yazılım geliştiricilerinin yeni bir işletim sistemine vereceği destek.

ben destekliyorum hocam işletim sistemlerinin çeşitliliği rekabeti artıracaktır rekabette gelişmeyi getirir :) Bilmiyorum şu an balon gözükebilir ama herşeyi net olarak çıkınca göreceğiz :)

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
Toplam Hit: 1867 Toplam Mesaj: 12