Uefi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Müridler  elimdeki masaüstü pc nin EUFI desteğinin olp omadığını nasıl öğrenirim?

Hayırlısı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

aida64 ile bakarsın bios sekmesinden

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

baktım BIOS da AMI  yazıyor. Ayrıca uefi olmayan makineye UEFI modda kurmaya çalışsam ne olur, ya da kurmaya çalışsam kuruluma başlar mı mesela ?

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Oncelikle uefi de diretmenin sebebini bi ogrenelim ona gore cevap verelim

Usb bellege win kurulum dosyalarini atarsin

Boot tusuna basarsin 

Gelen menude uefi: sandisk usb falan yaziosa destekliyodur?

Bu sefer disk gpt olacak ama

Standartlardan uzaklasmaman (mbr) faydanadir her zaman

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

baktım BIOS da AMI  yazıyor. Ayrıca uefi olmayan makineye UEFI modda kurmaya çalışsam ne olur, ya da kurmaya çalışsam kuruluma başlar mı mesela ?

rufus indir hocam sonra uefı için gpt seç sonra iso göster dene bakalim belki olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı
    3Dxsolid bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

rufus indir hocam sonra uefı için gpt seç sonra iso göster dene bakalim belki olur

Bi deneyeyim hocam. Benim anlamadığım şu an bildiğimiz mavi bios yüklü. Bu kurulumu yapınca UEFI moduna mı geçecek (eğer destekliyorsa tabi). Hocam diretmemin sebebi UEFI ye yabancıyım. Nedir ne değildir göreyim, deneyim sahibi olaım. Hem hızlı hem daha kulanışlı diye biliyorum...

Hayırlısı...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı
    3Dxsolid bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

Bi deneyeyim hocam. Benim anlamadığım şu an bildiğimiz mavi bios yüklü. Bu kurulumu yapınca UEFI moduna mı geçecek (eğer destekliyorsa tabi). Hocam diretmemin sebebi UEFI ye yabancıyım. Nedir ne değildir göreyim, deneyim sahibi olaım. Hem hızlı hem daha kulanışlı diye biliyorum...

hocam bios değişmeyecek değişen bişey olmayacak görsel olarak  hdd gpt biçiminde olduğundan dolayı 4 fazla disk bölümleye biliyorsun bildiğim kadarıyla yanlış biliyor olabilirim  sonra açılış hızlı oluyor daha vardı başka bişeyler hatırlamıyorum

TOMBLACK tarafından 28/Eyl/15 14:36 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Bilgisayar azicij hizlanacak diye standartlari birakmak akil kari degil diyorum ben de

Sen bilirsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

Bilgisayar azicij hizlanacak diye standartlari birakmak akil kari degil diyorum ben de

Sen bilirsin

hocam uefı daha iyi diye biliyordum şimdi uefı kurulum yapsak ne gibi eksiklikler oluyor ya da ne gibi farklar oluyor

TOMBLACK tarafından 28/Eyl/15 15:29 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Mavi kısım değişmeyecek :-D 

Mbr diskten vazgeçmen gerekecek, gpt disk kullanacaksın. Windows 8 ve sonrası için (yanlışım yoksa) açılış hızlanacak. Usb bootlarda sorun yaşayacaksın uefi sürüm olmadığı için. Bazı linuxlar bootda sorun çıkaracak. (sanrım) Windows disk yönetiminden pc açıkken bölümlere ayırabilecesin (şu an ki laptopu öyle bolumluyorum. Çok ilginç ve güzel) 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Mavi kısım değişmeyecek :-D 

Mbr diskten vazgeçmen gerekecek, gpt disk kullanacaksın. Windows 8 ve sonrası için (yanlışım yoksa) açılış hızlanacak. Usb bootlarda sorun yaşayacaksın uefi sürüm olmadığı için. Bazı linuxlar bootda sorun çıkaracak. (sanrım) Windows disk yönetiminden pc açıkken bölümlere ayırabilecesin (şu an ki laptopu öyle bolumluyorum. Çok ilginç ve güzel) 

İyi ve kötü yanları var demekki...  Bu UEFI konsoluna pc açıkken geçebiliyor muyuz ?

Hayırlısı...
Toplam Hit: 1460 Toplam Mesaj: 12
uefi masaüstü anakart uefi desteği