folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ufak Bir İşlem İle İşlemcinin Daha İyi Sağumasını Sağlamak...

Ufak Bir İşlem İle İşlemcinin Daha İyi Sağumasını Sağlamak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Geçen yıl donanın bilgimi artırmak için bilgisayarımı söküp yeniden toplarken fan ile işlemcinin birleşti demirin üzerini siyah bir tabaka kaplaması ilgimi çekti, bir bildikleri varda o yüzden bırakmışlar bu siyah tabakayı diyerekten hiç karışmadım...

Bu yıl ise bilgisayarımdaki performans düşüklüğünü işlemcinin iyi sağutulmamasına bağlayarak o siyah tabakayı temizlemeye karar verdim, sonuç +...

Kasayı açtıktan sonra fan ve işlemciyi yerinden söküyoruz, dikkat edeceksinizki işlemcinin üst tabakası ile fandaki demirin birleştiği noktayı siyah bir tabaka kaplamış olacaktır, bu tabakayı hafif ıslak bezle güzelcene temizledikten sonra aynen yerine monte ediyoruz, işlem bu kadar basit...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    sonra işlemci ısınıp o fanın altına yapışınca görürüm seni. bakalım kim soğuyo o zaman. ole saçma bişey yapma git termal pasta bul işlemcinin ustune sür (işlemciye gusul aldırma onla)

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    İyide ben bunu dün gece yaptım şimdi ne olacak, bence bu şekilde çok mantıklı o siyah tabaka işlemcinin sağumasını engeliyor merak ettim yaptım işte...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

o siyah tabaka soğutucu plaka ile işlemci arasında boşluk kalmasın diye konuyo oraya. bak işlemci çok ısınırsa yapışıyo altına oyle bir durum var. senin söktüğün şey soğutucu plakanın altına yapışmış halde geliyor. adamlar biliyolarda koymuşlar deilmi. bi thermal pasta bul biyerden git bi teknik servise sürsünler üzerine azcık. Para almaya kalkarlarsa verme bi sik deil o.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    Pez kardes sana katılıyorum eger o tabaka olmassa işlemci ile fan akraba olur sonra gidip yeni bi işlemci ve fan almak zorunda kalırsın

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek

işini bilmeyen çavuşlar

döner kendini avuçlar...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarımın performansı gözle görüşür derecede arttı, herkeze tafsiye ederim, ayrıca bu işlemi herhangi biryerden öğrenerek yapmadım tamamen kendi merakım sonucunda ortaya çıktı zaten gereksiz bir pislik tabakasıydı temizlenmesi gerekiyordu...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

sen bilirsin

boyle bir işlem durumunda yanan cpu garanti kapsamı dışında kalır.

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

zaten islemcinin uzerinde gelen fanlar yeterince sogutuyor. amd kullaniyorum uzerindeki yetiyor. ama kasada toplam 9 fan var

4 fan hdd + 1 fan islemci + 1 fan ekran karti + 2 fan kasa + 1 fan guc kaynagi :) biraz gurultulu ama islemler super...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    senin islemcideki fanlardan bi boing 737 cikar heralde :)

bi de ini$ takimi al :))

siyah tabaka konusuna da rene hazretleri gelince aciklik getirecektir :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Abü bende 6 tane fan var , 2 kasada , 1 ekran kartı , 1 cpu ,1 güç , 1 anakart , ramde fln yok AMD rene saolsun AMD ci yaptı benide :) Elim terledimi fln kasaya koyuyorum buz gibi.. Bende soğukluktan şikayetçiyim... Şöyle sıcaklık uyarısı fln lazım ;)

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
Toplam Hit: 7550 Toplam Mesaj: 33