Ufak Tefek Faydalı Program Yazalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Önreğin  çoğu işlem için windows da hesap mak. kullanırız ama bunu tek satırda yazdıklarımızı yapan bir program olabilir mesela

4+5%3*(2+1) yazdığımızda bunun sonucunu verebilmeli ve daha da karışık matematiksel işlemleri yapabilmeli ?  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Ka1nsha bunu yazdı:
    -----------------------------

Önreğin  çoğu işlem için windows da hesap mak. kullanırız ama bunu tek satırda yazdıklarımızı yapan bir program olabilir mesela

4+5%3*(2+1) yazdığımızda bunun sonucunu verebilmeli ve daha da karışık matematiksel işlemleri yapabilmeli ?  

Microsoft Office Excel ?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

by_Tet bunu yazdı:
    Yalaka saat vardı birzamanlar çok güzel birşeydi :D O programa çok daha fazla fonksiyon eklersen tutabilir. Başka bir önerim de bas-konuş. Mantıkını şöyle anlatam mikrofona interneti aç deyince interneti açsın şu oyunu aç deyince o oyunu açsın filan. aklıma bunlar geldi. Biilgim olsa visualbasicten çaksam ilk işim bunları yapmak olurdu heralde :D

bas konuş biraz zorlar hacı :| sesi tanıyan bi şeyler ayarlamak zor iş.

yalaka saati bilemedim inceleyeceğimiz bir link varsa yazar mısın?

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

hacı emegine saglık...benim fikrim not tefteri türünde  benim unuttugum bir şeyi bana hatırlatacak işle alakalı veya sosyal bir faaliyetle alakalı yani her insanın günlük hayatında olan fakat unuttugu zaman sıkıntıya düşmesi problemini ortadan kaldıracak birşey olabilir..örnegin ayın 20 sinde elektirik fatursını yatıracam 19 u gibi beni uyaracak ve ben yatırdım diye onaylamadıgım sürece beni uyaracak bir program tabi bu sadece elektrikle kısıtlı olmayacak vb bircok konu ile alakalı olabilir 

Zikir_Fikir_Şükür
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı:

by_Tet bunu yazdı:
    Yalaka saat vardı birzamanlar çok güzel birşeydi :D O programa çok daha fazla fonksiyon eklersen tutabilir. Başka bir önerim de bas-konuş. Mantıkını şöyle anlatam mikrofona interneti aç deyince interneti açsın şu oyunu aç deyince o oyunu açsın filan. aklıma bunlar geldi. Biilgim olsa visualbasicten çaksam ilk işim bunları yapmak olurdu heralde :D

bas konuş biraz zorlar hacı :| sesi tanıyan bi şeyler ayarlamak zor iş.

yalaka saati bilemedim inceleyeceğimiz bir link varsa yazar mısın?

Hocam teldeyim beklersen az biraz google amcaya bakayım da dönüş yaparım şimdi

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Hocam bu forumda yazmışlar özelliklerini filan anlatmışlar. http://www.bakterim.net/program-download/166745-turkce-konusan-saat-biraz-yalakalik-yapiyor-ama.html Ha üyelik istiyor dersen tamindirden indirme linki de burdan http://www.tamindir.com/yalaka-saat/&ved=0CAgQFjAA&usg=AFQjCNEgdm8BLQZjN49B_lYGDJoSo5SkwA Şöyle de bir durum söz konusuymuş yükleyince kaldıramıyormuşsun. Ama ben kaldırabildiğimi hatırlıyorum yani sıkıntı bi prog değil. Ana hatlarıyla böyle ama illa yalaka olmasına gerek de yok daha hoş fonksiyonlar eklenebilir fikrim buydu. diğer bas-konuş için de zaten apple siriyi hazırlamıştı ama bilgisayar için olanı öyle böyle tutmaz. Patlama yapar valla :)

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

bende kuytul yüzünden yaptığım programı sunayım :D

http://www.tahribat.com/Forum-Nettv-151391/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

GVZ yapıldı yıllar önce, tutmadı. Başka programlar da yapıldı yine aynı. Hepsini denemişliğim var. Sonuç olarak, pc'ye derdimi anlatasıya, kendim tıklarım daha iyi ve stressiz^^

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

bende kuytul yüzünden yaptığım programı sunayım :D

http://www.tahribat.com/Forum-Nettv-151391/

korsan tv marka hacı senin ki çok tutmaz :D

sağolasın iyi ilgilenmiştin. şimdi de benzer projeler arıyoruz.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Benim aklımda vardı, bir ara uğraştım bişeyler de yaptım ancak tekrar ele alacağım. Madem ki fikir sordun yardımcı olmak istedim. Aslında çok kolay bir şey. vb de yapacaksan mantığını da anlatırım. düzenleme ve kodlama kalır sadece =)

copy/paste, her zaman kullandığımız bir özellik. işin can sıkıcı kısmıysa clipboard'a yalnızca 1 tane bilgi kopyalayabilmemiz.

uğraştığım araç şöyle bişeydi (büyük ölçüde yapmıştım da aslında ama işde maymun iştahım yüzünden kalakaldı öyle, vb6 da kaynak kodları duruyor olması lazım emin olamadım, vb.net e geçtim)  neyse şöyle söyleyeyim.

Yazılımın mantığı şu; farklı tuş kombinasyonları için(ctrl + b, ctrl + g falan filan) veri kopyalama ve yapıştırma yapabiliyordu.

örneğin, "deneme" isimli metni seçtin, bunu ctrl+c yaparak kopyaladın.

ardından "hebele" yazan bir metni daha seçtin ve ctrl+b'ye bastın. Program, "hebele" yazısını "SaveSetting" yardımıyla kaydedecek.

Ardından eğer ctrl+g yaparsan GetSetting ile "ctrl + b" ile alınmış olan değeri yapıştıracak.

Böylelikle 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil 5 değil tam 6 tane clipboarda sahip olacağız.

Araç açıkken basılan tuşları görebilecek, (keylogger mantığı ama kaydetme yok), ne zaman ctrl + g yapılmış, ne zaman ctrl + b yapılmış falan anlayabilecek (keyascii)

kullanıcıya basılan tuş kombinasyonunun keyascii değeri gösterilebilir, kullanıcı bunu textbox'a yazar, sistemde bir tuşa basıldığında

if basilantus = copy1.text then

savesetting("hedehodo","x","copy1", seçilen yeri kopyalama falan filan)

end if

gibisinden bir mantıkla yapılabilir.

uzuuun uzuuun saçmalamışım oh ne güzel, anlatabildiysem ne mutlu bana =)

Toplam Hit: 3338 Toplam Mesaj: 31