Uluslar Arası Hukuk Bilgisi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

iyi geceler arkadaşlar uluslar arası hukukda bir bilgi lazım. Araştırma konum googlede biraz araştırdım bulamadım yada nereye bakacağımı bilmiyorum.

İngiltere de suç işleyen ingiltere vatandaşı olmayan şahıslar, kendi ülkerine kaçtıktan sonra hangi ülkelere gittiklerinde gittiği ülkede tutuklanıp ingiltere ye teslim ediliyor ?

İngiltere hangi suç unsurlarının, anlaşması olduğu ülkelere yapıp hangi suçluların iade talebinde bulunuyor ?

Terör-Hırsızlık-Taciz ?

teşekkürler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

akademikarama.com'u keşfedin. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocam kelimeleri giriyorum fakat sonuç yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

birkaç anahtar kelimeyi buraya yazar mısın? 

anahtar kelime seçimi önemli.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Bunu google arama çubuğuna yapıştırıp dene. İngilizce yazdım ama sen istediğin dilde yazabilirsin. Britannia'dan önceki kelimeler mutlaka olacak. Sonraki kelimelerden herhangi birisi olabilir dedim. 

"extradition" "guilty" "countries" "britannia" "immigrant" or/and "refugee" site:academia.edu OR site:researchgate.net OR site:jstor.org OR site:dergipark.org.tr/ OR site:sciencedirect.com OR site:link.springer.com OR site:scholar.google.com OR site:edu."*" OR site:.edu OR site:ac."*"

balik_ tarafından 19/Şub/21 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Herhangi bir konuda kaynak kitap, makale veya tez bulamıyorsanız şunu deneyin:

Hocanızdan araştırma konunuz ile ilgili birkaç anahtar kelime tavsiyesi isteyin.

Örneğin araştırmanızın konusu "Yeniçeri Ocağının Kaldırılması" olsun.

Hocanızın verdiği anahtar kelimeler de şunlar olsun: yeniçeri, isyan, evlenme, ticaret, maaş, mahmud, topçu, asakir-i mansure-i muhammediye.

o halde bu kelimeleri akademikarama.com sitesindeki kutucuklara sırayla yazıp önce "Tamam" butonuna, sonra "Ara" butonuna tıklayıp sonuçları görebilirsiniz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Bunu google arama çubuğuna yapıştırıp dene. İngilizce yazdım ama sen istediğin dilde yazabilirsin. Britannia'dan önceki kelimeler mutlaka olacak. Sonraki kelimelerden herhangi birisi olabilir dedim. 

"extradition" "guilty" "countries" "britannia" "immigrant" or/and "refugee" site:academia.edu OR site:researchgate.net OR site:jstor.org OR site:dergipark.org.tr/ OR site:sciencedirect.com OR site:link.springer.com OR site:scholar.google.com OR site:edu."*" OR site:.edu OR site:ac."*"

bu koyu olan kısım iyiymiş de,

bu "*"'lı olan kısmın amacı ne?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı

bu koyu olan kısım iyiymiş de,

bu "*"'lı olan kısmın amacı ne?

Ben yukarıdaki anahtar kelimelerle arama yaptım. Google'da böyle göründü. Kopyala yapıştır yaptım bilemiyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    edit

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Up olsub hala arayış içerisindeyim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Benim bildiğim yüklü bir para çaldığında veya sağlam bir suç işlediğinde interpola düşmen gerekiyor o zaman suçlu iade işlemleri devreye girer basit suçlarda olmuyor diye biliyorum ama ingiltereye ayak bastığın an içerdesin o kesin

bence varsa interpol sayfasına bak