folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Hakkında Sorularımız...

Üniversite Hakkında Sorularımız...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

ben katsayının sadece meslek liseleri için kalktığını biliyordum. öle sanırsam yani tm sysl ve szl arasında kat sayı yok diye biliyorum...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:
    -----------------------------

dreamth bunu yazdı:

Dostum ben 7 senedir inşaat mühendisliği okuyorum sana tecrübelerimi aktarayım :) İnşaat mühendisliği güzel bir bölüm tavsiye ederim. İnşaat mühendisi olursan kesinlikle işsiz kalmazsın. Mezun arkadaşlarım arasında işsiz kalan yok. Ayrıca belediyelerde, karayollarında, DSİ'de, Bayındırlık Bakanlığında, Kaymakamlıklarda iş bulabilirsin. Özel sektörden bahsetmiyorum bile. Yurtdışında Türk inşaat firmaları çok iş yapıyorlar. Bu ülkeler genelde < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> Rusya, Dubai, Libya, Katar v.s. Rusya tercih sebebi olabilir senin için :))))

Okula gelince İnşaat Mühendisliğinde İTÜ yü tek geçerim okuyacaksan orda oku. Ondan sonra da Odtü var tabi. Benim okuduğum Osmangazi üniversitesi İnşaat Mühendisliği konusunda okulum diye demiyorum hakkaten çok iyidir. Okuldan bazı hocaları araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Okuması çok zor değil ama biraz tembellik varsa okulu uzatman işten bile değil.

Uzun lafın kısası İnşaat Mühendisliği oku. Tavsiye ederim ama okulunu iyi seç. Okulun ismine aldanma Misal Anadolu Üniversitesi Mühendislikte çok kötüdür derslerine bizim hocalarımız girer. Yani okulun hocalarını iyi araştır kaç tane prof var, bu çok önemli.

Sonuç olarak kendin için en uygun mesleği sen seçebilirsin. Araştırma yaptığına göre de bu konuda doğru olanı yapacağına eminim. Şimdiden hayırlı olsun...

Bilgilerini aktardığın İçin Teşekkür Ediyorum Hocam..Tembellik deyil Yapmam zaten Öle Umuyorum Zaten :) Peki Zor Mudur Hocam Çok Yada Öğrenimde Sıkıntılar Nelerdir Artı Kaç Puan İster Bu Bölüm?Ve türkiye Dışında Başka Üniler varmı? Güzel Eğitim Veren Bu Bölüm Hakkında....

Dostum kim bilir bizim ÖSS'den sonra kaç defa sistem değişti ben 2. öğretime 321 sayısalla girmiştim 2003'te. Şimdi kaçla alır takip etmedim hiç. Zorluğuna gelince her üniversitenin inşaat mühendisliğinin kendine göre zor dersleri vardır. Misal bizde mukavemet zor bir dersken Denizli'de arkadaşım bu derse yarım saat çalışıp geçebiliyor. Hakikaten zor olan 2-3 ders var. Misal Depreme Dayanıklı Tasarım zor bir ders ama bu ders her üniversitenin inş. müh. bölümünde yok. Yani bu işler biraz da hocasına bağlı isteyen istediği dersi istediği kadar zorlaştırabilir net bir şey sölemek zor. Ama şunu söyliyim fiziğe ve matematiğe kafan yatkınsa inşaat mühendisliğinde zorlanmazsın. Ne kadar zor olursa olsun okul illa ki bitiyor. Bu tembellikle ben bile bitiriyorum bak :)) Türkiye dışında başka üniversiteler var tabiki bu eğitimi veren ama koşulları neler kaç paraya gidilir ne kadar zordur bilmiyorum. Sadece Kıbrıs'ta okuyan bir arkadaşım vardı inş. müh.de o da biraz paralı bi arkadaştı bastı parayı gitti :)) Hayalin yurt dışında yaşamaksa tamam orda oku ama sadece ingilizce için gitmene gerek yok zira isteğe bağlı olarak bizim üniversitede her bölümü ingilizce okuyabilirsin tabi bu da +1 sene hazırlık demek. Bazı bölümlerde de mecburi hazırlık var(Elektrik-Elektronik, Bilgisayar gibi) Kaldı ki work and travel ile Amerika'da yazın hem çalışıp hem de ingilizceni ilerletebilirsin. Bir de erasmus var öğrenci değişim programı. Bu programla da bir dönem yurtdışında bir üniversitede okuyabiliyorsun. Çok detaylı bilgim yok bunlar hakkında ama araştırırsan detaylı bilgi edinebilirsin. Son olarak da yurtdışında yüksek lisans yapma şansın var. 2 arkadaşım şu an yüksek lisansını Amerika'da yapıyor. Çok da memnunlar hayatlarından. Hele birisi Aysun Kayacı'yı dünya gözüyle görmüş, konuşmuş ki bu yüksek lisanstan da önemli :)))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

@dreamth

Yurt Dışını İng İçin Gitmiyorum Zaten :) İngilizceyi Burdan Öğrenip Gidicem İnş. Burda Baya Kasıyorum Çünkü Artı İlla Amerika Olucak Diye Bir Şey Yok Zaten Ben Sadece Dili İngilizce Olan Bir Ülkede Öğretimimi Tamamlamak Artı Dili En İyi Şekilde Geliştirmke İstediğim İçin Gitmek İstiyorum :) İnşaat Müh. Aşkı Yeniden İçimde Kabardı :) Yalnız Fizik Değilde Matematiğe Kafam Basıyor Ezberimde İyidir Aslında...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:

@dreamth

Yurt Dışını İng İçin Gitmiyorum Zaten :) İngilizceyi Burdan Öğrenip Gidicem İnş. Burda Baya Kasıyorum Çünkü Artı İlla Amerika Olucak Diye Bir Şey Yok Zaten Ben Sadece Dili İngilizce Olan Bir Ülkede Öğretimimi Tamamlamak Artı Dili En İyi Şekilde Geliştirmke İstediğim İçin Gitmek İstiyorum :) İnşaat Müh. Aşkı Yeniden İçimde Kabardı :) Yalnız Fizik Değilde Matematiğe Kafam Basıyor Ezberimde İyidir Aslında...

ygs-lys denemerinde kaç puan cıkarıyosun dostum?  (MF-4 alanından.)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Daha Girmedim Hocam Şuanda Öğreniyorum Kendimi Hazır Hissettiğimde giricem İnş. Yazın felan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:

Daha Girmedim Hocam Şuanda Öğreniyorum Kendimi Hazır Hissettiğimde giricem İnş. Yazın felan

Hmm hocam sen simdiden test çözmeye baslaman lazımdı. ben de lise 3 üm benim de hedef bilg.müh ama daha düzenli test çözmeye tam olarak başlamıs sayılmam.. yetersizim yani ben de suan.. kendimi hazır hissettiğim diye bişe yoktur hocam , denemeye girersin ve ne durumdasın onu görürsün. eksiklerini anlarsın onlara yogunlasırsın. bilgilendirmek amaclı yazdım bunları

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

Hmm hocam sen simdiden test çözmeye baslaman lazımdı. ben de lise 3 üm benim de hedef bilg.müh ama daha düzenli test çözmeye tam olarak başlamıs sayılmam.. yetersizim yani ben de suan.. kendimi hazır hissettiğim diye bişe yoktur hocam , denemeye girersin ve ne durumdasın onu görürsün. eksiklerini anlarsın onlara yogunlasırsın. bilgilendirmek amaclı yazdım bunları

hangi üni yi dusunuosun hocam??

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

benim istanbulda kazanmam lazım. Ben isterim ki YTÜ , İTÜ ya da İstanbul üni ama bakalım kısmette ne var? şuan için bunları kazanacak kadar calısıyo görünmüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

benim istanbulda kazanmam lazım. Ben isterim ki YTÜ , İTÜ ya da İstanbul üni ama bakalım kısmette ne var? şuan için bunları kazanacak kadar calısıyo görünmüyorum.

bir yılda istediğin her üniversite olur hocam son yıla bakar

bu arada boğaziçi üniversitesi ile ilgili sorularınız olursa cevaplayabılrıım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

musdawdaf bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Bu Arada ben 11 değil 10. sınıfım :) Bir yıl Geç Başladığım İçin Yaşıtlarımla Aynı yerde değilim...Ama ben hayatımı Şimdiden Kuruyorum İşde....

Toplam Hit: 4009 Toplam Mesaj: 47