folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Öğrencisi Kredi Çekebilir Mi ?

Üniversite Öğrencisi Kredi Çekebilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Genel bi ihtiyaç için  en az 1000 TL kredi kullanmam gerekli. Finansbank'a gittim biz öğrenciye kredi vermiyoruz  kredi kartı veriyoruz dediler kredi kartım olduğu için kabul etmedim.  

Bildiğiniz öğrenciye kredi veren banka varmıdır ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kefille olur sanırım

altın taksiti kalkmasa kredi kartıyla altın alırdın sonra satardın kuyumcuya :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Kredi kartıyla altın alıp nakite çevirebilirsin aslında..

edit: Alperle aynı anda post etmişiz (: Ne oldu o iş, artık kartla altın alınmıyor mu ki?

izzmarit tarafından 29/Nis/14 15:48 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Calismiyosan direk  vermezler en azindan gelir olarak gosterebilecgin bisi olmasi lazim belki ogrenc kyki bursu bile olur 

Ama hic bi gelir  gostermeden vermezler sonucta adam odeyebilecegine dair bi guvence gormesi lazim yoksa babasinin hayrina vermezler :) 

Bende ogrenciyim ama part calisiyorum bu halde bile 15 20 bin kredi  cekebiliyorum bi gelirin olursa belli bi limite kadar  her banka verir .

he bide  calisiyorsanda tabi en az 4 aylik devamli sigortali olman gerek  o olmayinca vermezler.

ama calistigin is yerinin  maasini aldigin bankadan sigortaya bakmadan da maas musterisi oldugun icin verirler

Nev-i Şahsına Münhasır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

Calismiyosan direk  vermezler en azindan gelir olarak gosterebilecgin bisi olmasi lazim belki ogrenc kyki bursu bile olur 

Ama hic bi gelir  gostermeden vermezler sonucta adam odeyebilecegine dair bi guvence gormesi lazim yoksa babasinin hayrina vermezler :) 

Bende ogrenciyim ama part calisiyorum bu halde bile 15 20 bin kredi  cekebiliyorum bi gelirin olursa belli bi limite kadar  her banka verir .

he bide  calisiyorsanda tabi en az 4 aylik devamli sigortali olman gerek  o olmayinca vermezler.

ama calistigin is yerinin  maasini aldigin bankadan sigortaya bakmadan da maas musterisi oldugun icin verirler

Hocam 10-15 bin TL çekmek gibi bi niyetim yok ihtiyacım olan 1000- 2000 TL arasında bi rakam şuan işe girsem kredi çekmeme gerek kalmaz düze çıkarım 1-2 aydada işte sıkıntı işe girebilmek memlekette kimse eleman aramıyor sanki yada ilk senem olduğu için ben bulamıyo olabilirim bilemiyorum.  

Kredi çekmek şart değil 2000 TL nakite çevirip taksit taksit ödeyebilceğim bi yönteme açığımm :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam lisans okuyorsan zıraat bankası 750 tl lik kredi kartı veriyordu her halde tam bilmiyorumda iş bankası 500 tl veriyor 500 de finans banktan al 500 tl de hsbc den kratları bi yerden çektir o kadar sıkışıksan eğer.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyan edebileceğin bir gelirin (maaş, kira vs.) yoksa hiçbir banka sana kredi vermez. kredi kartından taksitli nakit avans çekebilirsin. uygun kampanyalar oluyor. 1200 tl 9 taksit, 0 faiz 100 tl masraf gibi.

jack daniels 160 yaşında
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam lisans okuyorsan zıraat bankası 750 tl lik kredi kartı veriyordu her halde tam bilmiyorumda iş bankası 500 tl veriyor 500 de finans banktan al 500 tl de hsbc den kratları bi yerden çektir o kadar sıkışıksan eğer.

o eskidendi artık kişinin tek bir limiti oluyor, ve bu limit bütün kartların paylaştırılıyor.

Kanun kapsamında ilk defa kredi kartı kullanmaya başlayan bir müşterinin, tüm bankalardan sahip olabileceği kartların toplam limitinin ilk yıl için gelirinin 2 katını, ikinci yıl için ise 4 katını aşmaması gerekmektedir. LKS sistemi, sektörde kredi kartı veren tüm kurumlardan topladığı kredi kartı limitlerini müşteri bazında birleştirerek tek limit uygulamasının kart veren kurumlar tarafından yönetilebilmesini sağlamaktadır.

jack daniels 160 yaşında
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Yeni konu açmamak için buradan soruyorum. 

Ben de üniversite öğrencisiyim, 1 tane kredi kartım var onu da düzenli ödemediğimden (asgariyi ödüyorum son 1 yıldır) limitim düşük. 

Ama şu aralar 3.500 liraya ihtiyacım var. Ben kyk kredimi komple buna ayırabilirim, zaten krediyi hobilerim için alıyorum. 

Bu durumda herhangi bir bankadan kredi çekmem mümkün mü ? Yani eğer 3.500 limitli bir kredi kartım olsa ondan alırım ,12 taksit yaparım ve 1 yıl boyunca kredi ile bu borcu öderim ama yok öyle bir kartım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Ogrenciye  bin tl limitli kart veriyorlar al onu hocam nakit avans çek is bank ilk basvuruda hemen veriyor gelirini 1500 tl fln tut istedigin limit 1000 tl olarak belirt veriyorlar hemen

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Ogrenciye  bin tl limitli kart veriyorlar al onu hocam nakit avans çek is bank ilk basvuruda hemen veriyor gelirini 1500 tl fln tut istedigin limit 1000 tl olarak belirt veriyorlar hemen

Yanlış mesajı cevaplamışsın, o eski soru

Toplam Hit: 6176 Toplam Mesaj: 16