Universite Tercihi M.T.O.K. Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Bizim bilader uni tercihleri yapıcak da biraz kafa karısık.. Bizim zamanımızda oss den girip tercih ederdik simdi baya bi sistem değiştiği için bende anlamıyorum acıkcası neyse.

M.T.O.K. tavsiye edermisiniz? Biladerim Bilişim mezunu bu sene bitti okulu.  Bolum olarak yazılım, bilgisayar, biyomedikal muhendisliği tercih edermisiniz?

Normal puanı dusuk MTOK olarak girmeyi düşünüyor..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Işim var akşam gelince detaylıca yzim hocam

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Bekliyorum yazını, tşk.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

Kardeşim bende MTOK ile üniversiteye gitmeyi düşünüyordum. Ancak bugün mühendislik odasından aldığım bilgi yüzünden tercihlerimi değiştirmek zorunda kaldım. Diğer arkadaşlarada söyliyim şimdikten imza yetkisini vermiyorlar..Mühendislik odasındaki adamın dediği kadarıyla yeni gelen bi bildirgede mtok mezunlarına imza yetkisi verilmiyecektir diye bi yazı gelmiş.. Ona göre tercihlerinizi yapın sizde bir mühendislik odasına giderek öğrenin belki burdaki adam başından salmak için böyle bir şey demiştir diyede düşünmüyor değilim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

Kardeşim bende MTOK ile üniversiteye gitmeyi düşünüyordum. Ancak bugün mühendislik odasından aldığım bilgi yüzünden tercihlerimi değiştirmek zorunda kaldım. Diğer arkadaşlarada söyliyim şimdikten imza yetkisini vermiyorlar..Mühendislik odasındaki adamın dediği kadarıyla yeni gelen bi bildirgede mtok mezunlarına imza yetkisi verilmiyecektir diye bi yazı gelmiş.. Ona göre tercihlerinizi yapın sizde bir mühendislik odasına giderek öğrenin belki burdaki adam başından salmak için böyle bir şey demiştir diyede düşünmüyor değilim. 

şimdi bu sene mtok lu bir mezunun kaleminden teknoloji fakültelerini yazıyorum 

mühendislik eğitimi türkiyedeki üniversitelerde 2 şekilde elde edilebilmekte birisi mühendislik fakültesinden diğeri teknoloji fakültelerinden teknoloji fakültelerinin tarihi 5 yılı bulmaktadır 5 yıl önce bu fakültelerdeki hocalar ya mühendislik fakültelerinde ya da teknik eğitim fakültelerinde eğtiim vermekteydiler daha sonra yök dedi ki ben teknik eğitim fakültelerini kapatıcam öğretmenlik eğitimi vermicem bu fakülteleri uygulamalı mhendislik eğitimine çeviricem dediler ilk başta bu namına kodumun temmemob u dedi ki teknoloji fakülteleri ygs ile öğrenci alıyor mhendis olmaz dedi mf4 e çevirdiler puan türünü sonra bunlar gene çirkefe yattı dedi ki aynı üniversitede 2 müh. eğitimi veren fkülte olmaz dediler örnek dava ile buda çürütüldü bu prensip fukaraları danıştayın "teknoloji fakültesi mühendis yetiştirir" kararına yökün yaptığı yürütme eksikliğinden dolayı durdurma kararı aldı sonuçların açıklanmasından 1 hafta önce ""nasıl bir rastlantı"" sonra bu kararı tmemöb sitesinde teknoloji fakütlesinden mezun olanlara mühendislik ünvanı verilmeyecek diye yansıttı 5 yıl içinde bu temmeob ne kadar çirkinleşebiliyorsa çirkinleşti ama fakülteden şu anda mezun olan tüm öğrenciler basa basa mühendislik ünvanını alır çnkü yönergeye göre işte şu kadar fizik şu kadar kimya şu kadar meslek dersleri gibi tüm tutarlıkları teknoloji fakülteleri yapmıştır...
    kamil sen bol kepçe işkembeden yazmışsın diyebilirsiniz ama bu süreçleri bir bir yaşamış ve takip etmiş hocalarımızdan direk bilgi alarak söylüyorum 
    müh. ünvanımızıda ballar gibi vermek zoruda o tmememembö
    o odadaki hanzolar 4 yıl önceki bilgi kadar güncellerde ondan öyle demiştir.

gelelim mtok un keremetine 
    mtoklu kontejyanlar meslek lisesi kontejyanıdır eğer mtok kontejyanınından teknoloji fakültesine girerseniz 1 yıl mat. fiz. kim. eğitimi alırsınız sonra 1 yıl sonra 1. sınıfa başlarsın ve mtoksuz kontejyandan düz liseler gelir hazırlık sınıfı 2 ye bölünür 2 sınıf olur her 2 sınıfında yüzde 60 ı meslek liseli yüzde 40 ı düz liseli olur 4 yıl okur mezun olur 

eğitimi nedir nasıldır şöyle anlatıyım 
    eğer ki söz konusu teknoloji fakültesi teknik eğitimden döndürmeyse kaliteli eğitimi vardır ama teknoloji fakütlesi yeni kurulduysa dandiktir zaten hocası yoktur 

şunu unutmayın teknoloji fakültesi seçerken bölümdeki hoca sayısına bakın akü deki arkadaşlar ağlıyordu hocamız yok 3 tane hoca var diye ,

gazi süleyman demirel kocaeli sakarya gibi üniversitelerin teknoloji fakültesi kalitelidir hocaları kalitelidir diyebilirim .... vesselam soruları alabilirim ...

akmarky tarafından 04/Tem/14 22:07 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

mtok ne ya.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

yok öyle bir şey. inanmayın o ibnelere..

mühendislik odaları ne kadar götünüde yırtsa hiç bir şey yapamadı bu zamana kadar

imza yetkileride, müh. ünvanlarıda var teknoloji fakültelerinin en azından şuan öyle

tabi bir makine müh. bölümünü 40 parçaya bölüp alanında uzman nitelikli öğrenci çıkarmayı çalışıp adamların işini baltalarsan istemezler.

edit: mtok'lardada fark olarak 1 yıl zorunlu bilimsel hazırlık gösteriliyor, başka bir farkı yok

sivil tarafından 04/Tem/14 21:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek

CoolMan tarafından 04/Tem/14 22:21 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek

Baktığım bi sitede imza yetkisi var diyor ve de Pedagojik Formasyon almaları halinde meslek liselerinde öğretmen olarak görev yapabilmektedirlermiş.
    link:mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/45/15/183857/icerikler/muhendislige-giden-yol-meslek-liseleri_712327_gorme_engelli.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

biz okuyoruz hiç bi farkı yok. mtoksa bir yıl fazladan hazırlık var sonrasında teknoloji fakültesine devam ediyorsun. eğitimde farklılıklar olabilir ama imza bla bla gibi durumları önemsememek lazım. kaldıki mühendis olduktan sonra bilgisayar mühendisi imzayı ne yapacak ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Şimdi imza konusunda bir sıkıntı yok sanırım ama ilerde olabilme imkanı var mı?

Toplam Hit: 2162 Toplam Mesaj: 14