folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Üniversitede Aylık Ne Kadar Harcıyorsunuz ?

Üniversitede Aylık Ne Kadar Harcıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

2001-yılından Emekli maaşı okul  bitene kadar

kız kardeşim 2005 yılında Emekli maaşı okul bitene kadar

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

kafamda proje var. Öğrenci asker projesi diye. Öğrenciler 2-3 sene askerlik yapsın. Fakat şöyle ;

Kaldıkları şehirde askeriyeden yesin, orda yatsın orada konaklasın. Fakat okuluna gidip gelsin. Okulunda okuduğu bölüm ile ilgili şeylerde yardım etsin askeriyeye...

Böyle hem ev sorunu kalkacak, hem yemek sorunu... Hemde öğrenciler iş tecrübesine sahip olacak. E TSK içinde bir sürü avantaj içeriyor.

En temizi. Fakat bunu kime söyleyeceğim ne yapacağım bilmiyorum. Sadece bu değil tabi nasıl olur, ne yapılır hepsini kafamda çizdim. Şu haliyle olmasa bile, uzmanlar falan daha düzeltip halledebilir.

Devlet değil mi kardeşim baksın öğrencisine. Zaten üniversite mezunu olunca düzgün askerlik yaptırmayacaklar. Sorun kalmaz. Yada 1 sene bu şekilde takılsın, askerlik bittiği zaman başka bir çözüm olur ne bileyim.

çok mantıklı bişey bence, stajer asker gibi.hem ailelerin aklı çocuğunda olmaz, zibidi çocuklarla başedemeyen anne babalar verir buraya çocuklarını.o zibidilerden bi kaçını adam ederler belki.hocam yazalım bunu genelkurmaya? hatta toplu dilekçe falan şaapalım gerekirse

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

155 Kira

50 Lira haftalık (+ 30 lira ayrıca mutfak masrafı) = 320

Ortalama 80 lira fatura ( 50 internet, 80 elektrik, 40 su ,70 doğalgaz 3 kişi kalıyoruz)

40 Lira akbil

30 Lira cep telefonu

Aşağı yukarı 630 lira

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

kykdan geri dönüşümlü bursung geri ödemesi zor mu almayı düşünüyorum.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    Ktudeyim gelei 3 gun oldu daha yurtta kaliyorum elektrik su internet sabah acik bufe surekli cay var. onun disinda yemekler ascidan ozel olarak ciktigi icin tuzlu biraz. 35 liraya migrostan (bim bulamadim) 150 gram salam 1 kutu labne 1 kutu cokokrem 4 yesil elma 5 armut 2.5lik kola 10lu bicak 2 paket kare tost ekmegi 2 kare cikolata 1 kutu cokoprens 1 paket cokomel 5 tane kek 1litre su 2li petibor bi kac sey daha aldim attim dolaba 2 gundur labne ekmek yiyiyorum geceleri 1 paketin yarisini bitirdim. Zaten aksama kadar okuldayim. Bu haftayi 100 lirayla tamamladim ama hic bir eksigim kalmadi aldigim malzemeler bana 3 hafta gider buyuk ihtimalle cunku pazartesi okulda yemek basliyo onun masrafida ogle aksam haftalik 12.5 lira yol parasi yok yurdun servisi var. Simdilik gordugum kadariyla okul icinde pek para harcicak ortam yok zaten yemek haricinde pek vakit olmuyo derslerden hep blok dersler. Haftalik 50 lira bi harcama cikardim kendime maksimum aylik 200 lira bana gore gayet makul bi fiyat olarak gorunuyo. Telefondan yaziyorum alt satira gecilmiyo kusura bakmayin :D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

bnm kaç gün oldu daha geleli baya bi harcadım ay sonuda yakın Allahtan :D  ay sonu dediğimde 7si :D kredi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

aylık 1.5 - 2 arası değişiyor.
    Alkol oranı arttıkça harcamalarda katlanıyor

tR0jaN tarafından 26/Eyl/12 23:33 tarihinde düzenlenmiştir

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

okuldaki restoranlarda öğle yemeği 10-20 lira arası

kızla bi yere çıkarsam 150 lira fln

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

evde kalıyorum sigaram var 600 gidiyor her şey dahil.

der die das
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı
    Ktudeyim gelei 3 gun oldu daha yurtta kaliyorum elektrik su internet sabah acik bufe surekli cay var. onun disinda yemekler ascidan ozel olarak ciktigi icin tuzlu biraz. 35 liraya migrostan (bim bulamadim) 150 gram salam 1 kutu labne 1 kutu cokokrem 4 yesil elma 5 armut 2.5lik kola 10lu bicak 2 paket kare tost ekmegi 2 kare cikolata 1 kutu cokoprens 1 paket cokomel 5 tane kek 1litre su 2li petibor bi kac sey daha aldim attim dolaba 2 gundur labne ekmek yiyiyorum geceleri 1 paketin yarisini bitirdim. Zaten aksama kadar okuldayim. Bu haftayi 100 lirayla tamamladim ama hic bir eksigim kalmadi aldigim malzemeler bana 3 hafta gider buyuk ihtimalle cunku pazartesi okulda yemek basliyo onun masrafida ogle aksam haftalik 12.5 lira yol parasi yok yurdun servisi var. Simdilik gordugum kadariyla okul icinde pek para harcicak ortam yok zaten yemek haricinde pek vakit olmuyo derslerden hep blok dersler. Haftalik 50 lira bi harcama cikardim kendime maksimum aylik 200 lira bana gore gayet makul bi fiyat olarak gorunuyo. Telefondan yaziyorum alt satira gecilmiyo kusura bakmayin :D

Sen üşenmemiş telefondan bu kadar yazıyı yazmışsın üstat bırak boşver altsatırı :D

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 5153 Toplam Mesaj: 43