Üniversitelerdeki Google Hesabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Arkadaşlar artan Cloud ihtiyacı nedeniyle minimum parayla neler bulabilirim diye düşünürken. İstanbul üniversitesinde doktora yaparken edindiğim google hesabı geldi aklıma. Baktım hala aktif.

kullanıcıadı@ogr.iu.edu.tr olarak şuan aktif olarak kullanabiliyorum hem de tüm Google servislerine erişebiliyorum.

Üniversitenin google ile anlaşması var ve sınırsız Google Drive alanı veriyor. Ama benim anlamadığım bişey var

şimdi bu alan üniversitenin üzerinden mi yoksa google üzerinden mi ? Google üzerindense sorun yok da

eğer üniversite üzerindense malum temizlikcinin biri gidip sunucuya çamaşır suyu dökebilir yani bunu nasıl anlayabiliriz ?

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Arkadaşlar artan Cloud ihtiyacı nedeniyle minimum parayla neler bulabilirim diye düşünürken. İstanbul üniversitesinde doktora yaparken edindiğim google hesabı geldi aklıma. Baktım hala aktif.

kullanıcıadı@ogr.iu.edu.tr olarak şuan aktif olarak kullanabiliyorum hem de tüm Google servislerine erişebiliyorum.

Üniversitenin google ile anlaşması var ve sınırsız Google Drive alanı veriyor. Ama benim anlamadığım bişey var

şimdi bu alan üniversitenin üzerinden mi yoksa google üzerinden mi ? Google üzerindense sorun yok da

eğer üniversite üzerindense malum temizlikcinin biri gidip sunucuya çamaşır suyu dökebilir yani bunu nasıl anlayabiliriz ?

Google uzerinde tutuluyo hocam.
    Bizde de onedrive var ayni sekilde.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

istanbul üniversitesinin o mail hesabınızı silmesi durumunda ne olacak ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Peki hocam mezun olunca silinecek mi ? İşin garip tarafı ben 1 sene önce kaydımı sildirdim ordan ve hala devam ediyor servis.

Bir gün silinir mi acaba diye korkuyorum istanbul üniversitesine mail attım bakalım ne diyecekler.

Anadolu Üniversitesinde de mail adresim var ordan devam ediyor fakat orda garip bişey olmuştu yüksek lisans kaydımı yapmıştım ama (özel öğrenci olduğum için) parasını ödemediğim için öyle durmuş hesap ve mailim de hala duruyor ama oranın alanı kendi üzerinde tutuluyordu (hala aynı mı bilmiyorum) hatta bi ara harddiskleri yanmıştı da bizim ftpdeki dosyalar gitmişti.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

istanbul üniversitesinin o mail hesabınızı silmesi durumunda ne olacak ?

işte korkum o hocam ve ben 1 sene önce kaydımı sildirdim ordan şuan öğrencisi de değilim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Aynı durumdayım, mezun olduğum üniversitenin aynı şekilde sınırsız google drive hesabını kullanabiliyorum. Ancak mezun olmam nedeni ile bir gün hesabı silerlerse ne yapacağımı bilemediğim için kullanmaktan çekiniyorum. Üniversiteler her hesap için belirli bir ücret ödüyor mu ? Google business'ta belirli sayıdan sonra her hesap için yıllık belirli bir miktar ödeme yapıldığını biliyorum. Üniversite için geçerli ise kapatılabilir ?

Vir sapit qui pauca loquitur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

Aynı durumdayım, mezun olduğum üniversitenin aynı şekilde sınırsız google drive hesabını kullanabiliyorum. Ancak mezun olmam nedeni ile bir gün hesabı silerlerse ne yapacağımı bilemediğim için kullanmaktan çekiniyorum. Üniversiteler her hesap için belirli bir ücret ödüyor mu ? Google business'ta belirli sayıdan sonra her hesap için yıllık belirli bir miktar ödeme yapıldığını biliyorum. Üniversite için geçerli ise kapatılabilir ?

Hocam o google bussines değil onun adı G Suite ve tamamen ücretsiz. Üniversiteler para ödemiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

iu nün entegrasyonunu yapan arkadaşım. hatta google bu büyüklükte bir entegrasyon yapmamış şimdiye kadar. öğrenci sistemi ile google servisleri arasında senkronizasyon yapılıyor. mezun olduktan sonra 2 sene daha kullanabiliyor olman lazım.

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Peki hocam mezun olunca silinecek mi ? İşin garip tarafı ben 1 sene önce kaydımı sildirdim ordan ve hala devam ediyor servis.

Bir gün silinir mi acaba diye korkuyorum istanbul üniversitesine mail attım bakalım ne diyecekler.

Anadolu Üniversitesinde de mail adresim var ordan devam ediyor fakat orda garip bişey olmuştu yüksek lisans kaydımı yapmıştım ama (özel öğrenci olduğum için) parasını ödemediğim için öyle durmuş hesap ve mailim de hala duruyor ama oranın alanı kendi üzerinde tutuluyordu (hala aynı mı bilmiyorum) hatta bi ara harddiskleri yanmıştı da bizim ftpdeki dosyalar gitmişti.

Hocam o biraz okulun politikasina bagli. Bizde mail bir sure daha acik birakiliyor. Sonra herseyi kapatiyorlar bildigim kadariyla. En guzeli bilgi islemi arayip ogrenmen olur.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

iu nün entegrasyonunu yapan arkadaşım. hatta google bu büyüklükte bir entegrasyon yapmamış şimdiye kadar. öğrenci sistemi ile google servisleri arasında senkronizasyon yapılıyor. mezun olduktan sonra 2 sene daha kullanabiliyor olman lazım.

@tagext hocam ben mezun olmadım 2017 şubat ayında kaydımı sildirdim başka üniversiteye geçmek için. Arkadaşına sorabilir misin ne kadar süre sonra silinir ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam mail atmışsın

Kapatılmayacaksa da artık kapatılır. :))

Toplam Hit: 10666 Toplam Mesaj: 25
google g suite üniversiteler