folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder USB Wireless Alıcı Adaptör Önerisi

USB Wireless Alıcı Adaptör Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Mrb, Bitane bu üründen lazım geldi hangisi iyidir almalıyım modem 1 katta, kullanılacak kasa 2 katta kablo mu çekmeliyim bi öneride bulunurmusunuz kablo taraftarı değilim ama performansta ii değilse mecbur en ____

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı

Mrb, Bitane bu üründen lazım geldi hangisi iyidir almalıyım modem 1 katta, kullanılacak kasa 2 katta kablo mu çekmeliyim bi öneride bulunurmusunuz kablo taraftarı değilim ama performansta ii değilse mecbur en ____

Hocam oturdugun yere kablo ile çek kablosuz modeme de tak evin içine kendin dağıt.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

bende bundan vardı 2 kat yukarıdaki arkadaştan 100 kb çekiyordum.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    taekwondo bunu yazdı

Hocam oturdugun yere kablo ile çek kablosuz modeme de tak evin içine kendin dağıt.

olabilir ama altkatta modem solon gibi evin baş köşesine kurulmuş tv yüzünden  saten kablo cümbüşü bide ben rahatsızlık vermek istemiyorum işin açığı ama ii çekmeyecekse mecrburen işi kablo çözecek.

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Everest iyidir hocam. kendinden  8 m  uzatma kablosu felan var.

tanıtım video;  http://www.youtube.com/watch?v=Tl04Dief684

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

http://images.hepsiburada.net/assets/Bilgisayar/ProductDesc/dkntwdn300hp2aicresim1v2.jpg

bunu kullanıyorum mutluyum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

bundan şaşma hacım       EnGenius EUB9603H 11b/g/n 150Mbps USB Adapter

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Usb ile uğraşma. Usb ile almaya çalışırsan tek bilgisayarda kullanırsın. Usb alıcının yada anteninin önünden geçsen bile sinyal değişebilir.
    Tavsiyem öncelikle kablo çekmen. 3 bin küsür dolarlık airfiber gibi çözümler hariç hiçbir kablosuz çözüm kablolu kadar performans göstermez. ilk tercihin kablo çekmek (kaliteli cat6 kablo olmalı. Dandik cat6 hatta cat5 kablo olmasın) olsun. Ağ işinde kablo candır.
    Kablo çekemessen tavsiyem biraz daha pahalı olsada tp-link 7210n kullanmandır. Bu ve benzeri cihazlar yarı profesyonel cihazlardır. Ayrıca su geçirmezdirlerde. Zaten dış ortam tipidir. çok çey yaparlar bunlardan biri kablosuz bağlantıyı kablolu yapmaktır. Tahribatta başka konu başlığı altında da yazmıştım. Kablosuz usb ile uğraşmak gerekmiyor. Bu tür cihazlar alınabilir seviyelere düştüler. Yüksek güçlü, yüksek hassasiyetli cihazlardır. Kendi 12v adaptörleri vardır ama yanına kadar elektrik çekilmesine gerek yoktur. Cat6 kablo ilede elektrik alırlar. Bu cihazı Bilgisayarının ethernet girişine bağlarsın. Driver vb. istemez. Windows,linux,mac, akıllı tv, ip tv alıcısı, ethernet bağlantılı uydu alıcısı, ağ bağlantılı yazıcı ve aklına gelebilecek ethernet bağlantısı olan herşeyi bağlayabilirsin. çıkışına switch bağlayıp 6-7 tane kablolu cihazı aynı anda bağlayabilir ve kullanabilirsin. Hatta modem desteklerse repater yani tekrarlayıcı bile olur. Böylece aynı anda cep telefonun, bilgisayarın,tv vb. internete bağlanabilir.
    Kablosuz hassasiyeti usb alıcılardan birkaç gömlek üstü olduğundan ve çalışmak için bilgisayarın yanında olmak zorunluluğu olmadığından arkadaşın modemi evin içinde canı istediği yere koysun isterse sarılıp uyusun yine bağlanabilirsin. Usb alıcıyı kablo ile en fazla 3mt uzatabilirken bunu kaliteli kablo ile 100 metre uzağa koyabilirsin. Ayrıca dış ortam tipi olduğundan balkona sabitleyebilir, sinyal bozucu duvar sayısını azaltabilirsin. Hangi usb alıcı ile 58 adet kablosuz ağ bulabilirsinki? Ben balkona koydum karşı binanın altındaki modeme bağlanıyorum. alternatif istersen ubiquit markasının nano station 2 yada loco 2 si olabilir.
    2 kötü tarafı vardır. Usb alıcılara göra pahalıdır ve bildiğin modem vari web arayüzü olduğundan ayarlamak için temel ağ bilgisi gerekir. Next next diyerek kurulum yapamassın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://202.67.224.135/pdimage/98/3986898_bullet2hp.jpg

itsin oglum sen adam degilsin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokhaN
    GokhaN's avatar
    Erkek

bendeki bu memnunum valla INCA-IUWA-300N

GokhaN tarafından 28/Ağu/14 22:33 tarihinde düzenlenmiştir

kıl olan yer kaşınır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

tp link wn723n var satimmi sana?

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 2894 Toplam Mesaj: 14