folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Usta Birliği Hakkında Bilgi

Usta Birliği Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Orasi askeriye baba ocagi degil nargile cafe hic degil. Sen  avm wc leri gibi  ben zicarim biride surekli paspas ceker el kurutma makinesi yazin soguk kisin sicak ufler.. Pissuvar onunde bilgi mesajlari veren reklamlari oldugunu zannetin dimi:)))

Askeriyede duz mantik vardir nizamiyeden gecersin mantik notr olur... Basari bir kisi hata herkesindir bu denlidir takim ruhu her alanda geride adam birakmama olayi ve paylasma bir arada tek parca olmak..

Baskasi yuzunden. Mintika yaparsin. İstikamet yersin.dayak yersin.ceza alirsin karsi gelemezsin yutarsin susarsin..

Neden saglikli olup askere gitmeyene yarim bakilir askerden sonra anlarsin... İstersen firar et kimse pek engel olmaz rahatlarsin ama neticesine katlanacaksan..

Devam et sabr et.

Dun hala oglu ile konustuk diyarbekirde  asker karakolda.. 2 defadir baskin yiyorlar bi gorsen cocugu findik kadar mg-3 un basina dikmisler ama dayanamam demiyor ben galiba burdan cikamicam sehit olucam hissi var diyor ama cocuk anlatirken bile guluyor..

Mesaji aldinmi..!

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

her herhalde tsk nın en zekilerinin olduğu yerdeyim gata da öğrenciyim. hocam burası tsk zeka pırıltısı biel yok amk gece nöbette o bot bağlanacak o ayakkabı boyanacak derler yaparsın çok düşünmezsin tavsiye sıkıntı bi yerde isen kantini v.s. almaya çalış daha çok çalışır ama daha az yorulurusun 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

O değil de gelince de ballandıra ballandıra anlatırsın mk :)

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

Bir yere kadar gidip gelecez diye ciktik bir hafta asfaltta yattik askerlik bu gorev neyi gerektiriyosa yapacan kendine dertmis gibi gorursen nasil bitecek diye dusunursen siksen gecmez zaman hersey cildirtir seni.

Batida bi ilce jandarma karakola falan dusersen sikintin olmaz on numara gecer 

Doguya gidersen pek bi farki olmaz yerinde duramazsin us bolgeleri karakol takviye diye surunuz durursun ama safak hizli atar

Askere her gelen 9 ay olacak diyor ama oyle bisey yok suan

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

acemi birliği kadar boktan bişey yoktur.

usta birliği daha rahat ve daha güzeldir.  jandarma olarak günlük yapabileceğin şeyler

1 sabah kalk ordu jimnastiği yap  1 den 10 a kadar yapardık biz.

2 sabah jimnastikten sonra mıntıka temizliği ( biz son baharda ağaçlar yaprak döküyo vaziyetindeyken yerden yaprak toplar temizlerdik.  kışın kar yağarken kürekle alakasız yerlerde kar temizlerdik)

3 normal jandarmaysan branşın yoksa ( ikmal, aşçı, topçu cart curt ) nöbetine gidersin kimi yerlerde 2 kimi yerlerde 4 sattir.

4 ilk usta birliğine gittiğinde oradaki askerler  sana cinsel tacizde bulunma teklifi ve kişisel işlerini yaptırmadıkları sürece ne söylerlerse yap. zaten yapacağın 3 ay ondan sonra senin alt devren geliyo sana iş vermiyolar onları çalıştırıyorlar.

ben aşçı er olarak askerlik yaptım. mıntıka yapmam ordu jimnastiği ve nöbet tutmam kesinlikle yasaktı. işim sadece mutfaktı   ve temizliğide alt devrelere yaptırıyordum.   böylede kapağı mutfağa atarsan askerliğin kaymağını yemiş olursun

tabi ben askerliği izmit te yaptığım için bu şekilde geçti  doğudaki kardeşlerimizinki daha ağır ve şartlar farklı.

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Komando olucam mermi yakicam daglar benim falan fistan, askerden kacmaya calisanlara hakaretler kufurler simdi de akli olan gelmesin demeler, noldu komando tutmadi mi ? 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı

Orasi askeriye baba ocagi degil nargile cafe hic degil. Sen  avm wc leri gibi  ben zicarim biride surekli paspas ceker el kurutma makinesi yazin soguk kisin sicak ufler.. Pissuvar onunde bilgi mesajlari veren reklamlari oldugunu zannetin dimi:)))

Askeriyede duz mantik vardir nizamiyeden gecersin mantik notr olur... Basari bir kisi hata herkesindir bu denlidir takim ruhu her alanda geride adam birakmama olayi ve paylasma bir arada tek parca olmak..

Baskasi yuzunden. Mintika yaparsin. İstikamet yersin.dayak yersin.ceza alirsin karsi gelemezsin yutarsin susarsin..

Neden saglikli olup askere gitmeyene yarim bakilir askerden sonra anlarsin... İstersen firar et kimse pek engel olmaz rahatlarsin ama neticesine katlanacaksan..

Devam et sabr et.

Dun hala oglu ile konustuk diyarbekirde  asker karakolda.. 2 defadir baskin yiyorlar bi gorsen cocugu findik kadar mg-3 un basina dikmisler ama dayanamam demiyor ben galiba burdan cikamicam sehit olucam hissi var diyor ama cocuk anlatirken bile guluyor..

Mesaji aldinmi..!

bizde bu dediklerini yaparız diye gittik 3 5 orospu çoçuğu yüzünden yerde sürünüp ceza aldığım zaman soğudum anlatabildimmi ters yapıyor bide gelmiş ne dedimki hep bize böyle iş mi yaptıracaklar dedim

açlıkta çektik susuzlukta şuan nispeten iyiyiz ama 3-5 ibne yüzünden yerde sürüyoz felanlar filanlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı

Devam et sabr et.

Mesaji aldinmi..!

bizde bu dediklerini yaparız diye gittik 3 5 orospu çoçuğu yüzünden yerde sürünüp ceza aldığım zaman soğudum anlatabildimmi ters yapıyor bide gelmiş ne dedimki hep bize böyle iş mi yaptıracaklar dedim

açlıkta çektik susuzlukta şuan nispeten iyiyiz ama 3-5 ibne yüzünden yerde sürüyoz felanlar filanlar

şuan tek derdim 365 gün geçermi o :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

şimdi tek sorum bize yaptırılan angarya amele işleri alt devre usta birliğinde gelince bizden düşecek onlar yapacak dimi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

beyler konuyu çok sinirli bir zamanımda açmıştım

askerliğin zorluğu yavşak insanlarla aynı ortamda yaşamak askerde cezalar topludur. 350 kişiden 30 kişi ses gürültü yapar 350 kişi ceza alır. biz ilk zamanlarda su felan içemiyorduk izin vermiyordu komutanlar sıcağıda pis buranın o yüzden baya sinirlenmiştim. Şimdi tek sıkıntı yavşak tipler başka birşeyi yok yani ama süresi bana göre uzun hekes 5-6 ay yapsa tamam :D

yani yavşak tiplere örnek : komuan dün dediki yasaklı şeyleri kullanmayın alkol uyuşturucu vs şu bölgelere gitmeyin dün bizim bölükten 4 tane adam geldi biri kapkaç yapmış birisi alkol içmiş diğeri keranede yakalanmış işte bu ibnelerle aynı yerde oldunmu toplu ceza alıyorsun arkadaşlar çünki ilk okulda görmediğim  gevşeklik bunlarda birbirlerine parmak atanmı dersiniz sırada şakalaşop konuşanmı sıraya girmeyenmi bunları görünce komutan diyor işte ördek yürüyüşüyle yemekhaneye kadar gidin insanın zorunaa bu gidiyor

Toplam Hit: 7176 Toplam Mesaj: 63