folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Usta Birliği Tunceli

Usta Birliği Tunceli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar hayırlı bayramlar öncelikle :)

acemiliği bitirdik usta birliği tunceli çıktı bir kaç sorum var. öncelikle tuncelinin belli biryeri değil ilçe jandarma çıktı. Yani ktm ye katıldığım elazığ da beni nereye gönderecekleri belli olacak.

Uçak savarcı olarak gidicem. Tuncelide uçak savar bulunuyormu orada askerlik yapmış birisi bilgilendirebilirmi çünkü uçak savar olmıyan yerlerde başka görev yapıyormuşuz fakat belli değil yani komutanların dediği şeylerde %100 doğru çıkmıyor.

Yani eğer uçak savarcı olarak (browning m2) yapmış olan varsa bana nöbet sistemini söyliyebilirmi biz heralde akşamdan sabaha tutacakmışız nöbetleri yav öyle bir bölükteydikdi söylediklerinin hep tersi çıktı amk o yüzden en doğru bilgi aldığım tbt ailesine danışıyorum.

İkinci olarakta elazığ ktm ye katılıcam  bu ktm ye 1-2 gün geç gitsem sıkıntı olurmu ? komutanlar korkutmak için mi yoksa gerçektenmi bilmiyorum şöyle dedi  tutanak geçirirler askerliğiniz uzar 1 gün için 7 gün yaparsınız felan dediler. Bilgi arkadaşlar söylesin uçak bileti alıcam elezığa

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

ne yaparsan yap sakın cuma günü ktm ye giriş yapayım deme.ne kadar geciktirirsen o kadar iyi (ktm için söylüyorum)

ayrıca öyle 1 güne 7 veremezler o 7 gün cezayı sadece senin bölük komutanın 7-7-7-7-7-7 sonsuz olarak kilitleyebilir ama 1 kerede asla 21 gün kitleyemez.

Tunceli'de uçak savar var ama nişancıda olsan nişancı yardımcısıda olsan bildiğin gibi uçak savar gövde-namlu-ayak olarak 3 bölümden oluşuyor ve bunlardan birini mutlaka taşırsın.

o olmaz ise mutla mühimmat taşırsın aynı kapıya çıkar.

Nöbet olayı ise hem bulunacağın yere hem bulunduğun yerdeki asker sayısına hemde hava şartlarına göre değişir.

Ayrıca ben Uçak savar nişancısıydım ama tuncelide MG3 nişancısı olarak askerlik yaptım.

başk merak ettiğin bir şey var mı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

ne yaparsan yap sakın cuma günü ktm ye giriş yapayım deme.ne kadar geciktirirsen o kadar iyi (ktm için söylüyorum)

ayrıca öyle 1 güne 7 veremezler o 7 gün cezayı sadece senin bölük komutanın 7-7-7-7-7-7 sonsuz olarak kilitleyebilir ama 1 kerede asla 21 gün kitleyemez.

Tunceli'de uçak savar var ama nişancıda olsan nişancı yardımcısıda olsan bildiğin gibi uçak savar gövde-namlu-ayak olarak 3 bölümden oluşuyor ve bunlardan birini mutlaka taşırsın.

Nöbet olayı ise hem bulunacağın yere hem bulunduğun yerdeki asker sayısına hemde hava şartlarına göre değişir.

Ayrıca ben Uçak savar nişancısıydım ama tuncelide MG3 nişancısı olarak askerlik yaptım.

eyw hocam bizim izin bitimi 9.da tam cumaya geliyor yarra yeriz elazığda bir kaç gün takayım ben pazartesi gideyim en iyisi

merak ettiğim başka şey kışta geliyor giderken ek olarak ne götüreyim yeşil kazak felan varya onlardan alayımmı yada  kışlık çorap uzun kollu atlet felan oranın soğuğunuda bilmiyorum iklimi nasıldır felan

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

eyw hocam bizim izin bitimi 9.da tam cumaya geliyor yarra yeriz elazığda bir kaç gün takayım ben pazartesi gideyim en iyisi

merak ettiğim başka şey kışta geliyor giderken ek olarak ne götüreyim yeşil kazak felan varya onlardan alayımmı yada  kışlık çorap uzun kollu atlet felan oranın soğuğunuda bilmiyorum iklimi nasıldır felan

Amman diyim giriş yapma cuma günü yoksa aynen söylediğin gibi olur.

kışlık olarak mutlaka yanına bol bol don-atlet ve uzun yün içlik al çünkü eninde sonunda bitlenecek ve yeri gelecek yıkamaya vaktin olmayacağı için kullan at yapmak zorunda kalacaksın.

Zaten askerde en önemli şeylerin başında gelir don-atlet ve Mektup :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

Amman diyim giriş yapma cuma günü yoksa aynen söylediğin gibi olur.

kışlık olarak mutlaka yanına bol bol don-atlet ve uzun yün içlik al çünkü eninde sonunda bitlenecek ve yeri gelecek yıkamaya vaktin olmayacağı için kullan at yapmak zorunda kalacaksın.

Zaten askerde en önemli şeylerin başında gelir don-atlet ve Mektup :)

:D evet perşembeye denk geliyormuş ayın 9 u sence napayım hocam ? giderken yeşil kazaklardan alsammı bilmiyorum ama oradaki kantinlerde satılıyormuş

askeriye içlik verdi bana zaten bitane daha yedek yün içlik alayım olmadı üst üste giyerim :D

bu arada kırkağaçta 12.bölüktemi yaptın sen askerliği ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Yarra yedin Bandi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı

Yarra yedin Bandi.

kırk ağaca giderkende öyle dediler ama yemedik birşey henüz allaha şükür :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

acemi birliği bittiyse askerlik bitmiştir. neydi tbt ye çektirdiğin ya.

git usta birliğine rahatla. kazak götür. kaşkol götür. kışlık çorap götür

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

benim tbt den başka bilgi alacağım yer yok be hacım :D öyle diyorsunda yani abimiz mi var soralım akrabamız yarım yüz yol önce yapmış yani ben burada öğrendim çoğu şeyi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

benim tbt den başka bilgi alacağım yer yok be hacım :D öyle diyorsunda yani abimiz mi var soralım akrabamız yarım yüz yol önce yapmış yani ben burada öğrendim çoğu şeyi

ilçe jandarma iyidir. nöbet tutarsın bol bol.uçaksavar vardır. ilk 1 ay sabret. sonra alışırsın.nöbette uyuma diycemde uyuyacaksın malum.

kaygusuz tarafından 04/Eki/14 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

ilçe jandarma iyidir. nöbet tutarsın bol bol.uçaksavar vardır. ilk 1 ay sabret. sonra alışırsın.nöbette uyuma diycemde uyuyacaksın malum.

vallaha bana askerlik peşin peşin konuşmamayı öğretti ben şunu yapabilirim bunu yapabilirim dememem gerektiğini öğretti o yüzden o nöbet mevzusuna birşey diyemem

Toplam Hit: 2371 Toplam Mesaj: 19