folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Utorrent İle Dosya Paylaşımı Yardım Lazım

Utorrent İle Dosya Paylaşımı Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

PCdeki 6 GBlık bir dosyayı arkadaşımla paylaşmak istiyorum. Bir yere upload edeyim sonra o download etsin çok uzun sürecek diye bende direk torrentten paylaşayım dedim. Fakat daha önce hiç torrentten dosya paylaşımı yapmadım.

Burada yazanları yaptım.
    https://www.tamindir.com/blog/utorrent-ile-internetten-buyuk-boyutlu-dosya-gonderme_10125/

Fakat işe yaramadı. Dosya oluşturdu falan ama ne arkadaş benden dosyayı çekebildi ne ben dosyayı gönderebildim. Bende durum "Gönderiliyor" şeklindeydi. Onda ise durum "Eşlere Bağlanıyor " olarak kaldı. Saatlerce bekledik 1kb bile gitmedi... 

Nerede hata yaptık ? Bunun özel bi ayarı bişeyi mi var ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Utorrent üstünden,  dosya paylaşmak için .torrent uzantılı dosyasını paylaşmadım da, başka bir açık site üzerinden oluşturup göndermiştim. öyle çok özel bir olayı yoktu.

.torrent dosyasını oluşturduktan sonra (verdiğin link'te tiny üzerinden paylaşıyor sanırım), sen,  sendeki Dosya adı'nda veya Klasör yolu'nda bir değişiklik yapmadıysan, Göndermesi lâzım.

bir de, DHT(?) açık olsa İyi olur gibi. 

Ha , bir de göndereceğin dosyayı, küçük parçalara bölmen gerektine dair, bir uyarı aldın mı?

bir de tek seeder'i sen olacağın için senin upload hızın kadar hızlı gider tabii.

RitmFarbRacourci tarafından 12/Tem/20 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Utorrent üstünden,  dosya paylaşmak için .torrent uzantılı dosyasını paylaşmadım da, başka bir açık site üzerinden oluşturup göndermiştim. öyle çok özel bir olayı yoktu.

.torrent dosyasını oluşturduktan sonra (verdiğin link'te tiny üzerinden paylaşıyor sanırım), sen,  sendeki Dosya adı'nda veya Klasör yolu'nda bir değişiklik yapmadıysan, Göndermesi lâzım.

Ha , bir de göndereceğin dosyayı, küçük parçalara bölmen gerektine dair, bir uyarı aldın mı?

bir de tek seeder'i sen olacağın için senin upload hızın kadar hızlı gider tabii.

Her hangi bir uyarı almadım. Ya İzleyiciler ile ilgili bir sıkıntı var. Ya benim güvenlik ayarlarımla. Ama problem olsa başka zamanda dosya gönderimi yaparken problem olurdu (film indirdiğimde baya benden de gidiyor sorun olmuyor) Arkadaş niye bağlanamıyor anlam veremedim.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Her hangi bir uyarı almadım. Ya İzleyici'ler  ile ilgili bir sıkıntı var. Ya benim Güvenlik Ayarları'mla . Ama problem olsa başka zamanda dosya gönderimi yaparken problem olurdu (film indirdiğimde baya benden de gidiyor sorun olmuyor) Arkadaş niye bağlanamıyor anlam veremedim.

her iki bilgisayarda da Utorrent'in kullandığı Port'ların açık,kullanılabilir olup olmadığına bakın. FireWall gibi.

Arkadaşın bilgisayarı şirket içinde ise, ilgili şahıslardan izin almak gerekebilir.

arkadaşın başka bir yerden herhangi bir şeyi torrent'den indirebiliyor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 12/Tem/20 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Evet indirebiliyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Yeni torrent oluştururken , yukarıdaki linktekinin dışında bir kısım var orada -tracker- bölümü var. Oraya netten bulduğum bazı trackerları ekleyip yeniden denicem sonucu yazarım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

modem arayüzünden port açman gerekir hocam sanırım onu yapmamışsın. Verdiğin linkte buna dair bir şey yazmıyor çünkü.

Direk burada anlatıldığı şekilde hiç yapmadım. Public bir torrent sitesini izleyicilere ekleyip de deneyebilirsin.

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

İzleyici dalgasında değişiklik yaptım. Şuan düzeldi dosya gidiyor.Teşekkürler Tahribat :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    italyan bunu yazdı

izleyici dalgasında değişiklik yaptım. Şuan düzeldi dosya gidiyor.Teşekkürler Tahribat :D 

İzleyici, dediğin Site(tracker) mi; yoksa client dediğimiz Utorrent programı mı? (gerçi. o, U dediğimiz şey de, Kuyruklu m Harfi olması lazım, gibi.)

bir de,  nasıl bi değişiklik yaptın la (kötek geliyo ha, ^^` ) ? 

{hee, tamam; .. -tracker- bölümü var. Oraya net'ten bulduğum bazı tracker'ları ekleyip, yeniden denicem, sonucu yazarım. }

RitmFarbRacourci tarafından 12/Tem/20 18:31 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 946 Toplam Mesaj: 9
dosya paylaşımı utorrent