Uydu Kurulum Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Merhaba sevgili müritler,

Konya'ya tayinim çıktı :(( artık 5 sene buralıyım.

Şimdi gelelim asıl konumuza,digitürk kullanıyorum çanak anten ile.Servis çağırıp fazladan para ödemek istemiyorum malum tayin dolayısı ile baya bir bayıldım zaten...

Şimdi evde eski sistem uydu alısıcı var atıl durumda,çanağın yanına sistemi kurdum,küçük tv ve uydu alıcısı çanağa bağlı şekilde bekliyor.Bu aşamadan sonra bana yardımcı olacak mürid aranıyor :)

1-Digitürk hangi uyduyu kullanıyor.

2-Bu uydu frekansı nasıl sisteme ekleniyor,yoksa sadece turksar uydusunun içerisindeki hazır TP lerden birini düzenlesem ve ona göre sinyal aratsam olurmu.

3-Balkon çok sıcak haşlandım acil yardım :))

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eutelsat 7C

Telefonuna şu uygulamayı kurup uydunun yerini bulabilirsin : https://play.google.com/store/apps/details?id=de.exultation.satellietfinder&hl=tr&gl=US

Yanında birisi olsun o telefonu tutsun sinyali yakalayınca hemen sende çanağın ayar vidalarını sıkarsın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Eutelsat 7C

Telefonuna şu uygulamayı kurup uydunun yerini bulabilirsin : https://play.google.com/store/apps/details?id=de.exultation.satellietfinder&hl=tr&gl=US

Yanında birisi olsun o telefonu tutsun sinyali yakalayınca hemen sende çanağın ayar vidalarını sıkarsın.

Çok teşekkür ederim kral.Maşallah anlamadığın konu yok :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Konun olarak yerini tespit ettik diyelim,sinyal kalitesini nasıl ayarlayacam,TP listesinden girip ince ayar yapmam gerekmez mi?

7c uydusu benim uydu cihazında yok,bu uydunun güncel frekans değerleri nedir acaba dostum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Rica ederim maksat işin çözülsün. Bu arada Türksat üstündende yayınları var ama bu uydudan daha güçlü sinyal verdiklerini söylüyor Digitürk. Türksat uydusunda şifreli kanalları taratınca Digiturk kanallarınında çıkması lazım ? Sende çıkmıyor mu ?

https://www.digiturk.com.tr/urunler-servisler/yayin-yaptigimiz-uydular

Attığım Android uygulamada söz konusu uydu var mı bilmiyorum benzer uygulamalara bakabilirsin.

mkyb tarafından 20/Eyl/21 15:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Android kullanmıyorum :( hatunu bekleyecez artık.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Teknolojide çareler tükenmez. :)

https://apps.apple.com/tr/app/uydu-i-%C5%9Faret%C3%A7isi/id994565490?l=tr

Hatta iPhone için olan bayağı gelişmiş bir uygulamaymış :

https://www.youtube.com/watch?v=eKUjHdmgfO8

Bu arada Eutelsat için ek ayar vs yapmaya gerek yok diyor sitelerinde :

mkyb tarafından 20/Eyl/21 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Teknolojide çareler tükenmez. :)

https://apps.apple.com/tr/app/uydu-i-%C5%9Faret%C3%A7isi/id994565490?l=tr

Hatta iPhone için olan bayağı gelişmiş bir uygulamaymış :

https://www.youtube.com/watch?v=eKUjHdmgfO8

Bu arada Eutelsat için ek ayar vs yapmaya gerek yok diyor sitelerinde :

Kralsın hocam kral 🙏🙏

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Ayarı yaptıktan sonra ince ayar için LNB saat yönü veya tersi yönde adım adım çevirerek sinyal kalitesinin en iyi olduğu yeri bulman gerekiyor 

Ayrıca çanak antenin ofset ise ona göre yerden yükselme açısı az olması gerekiyor ama bunların hepsini göz kararı deneme yanılma yola bulabilirsin 

UCANTENEKE tarafından 20/Eyl/21 16:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Bir arpa boyu kadar yol alamadım arkadaşlar :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Şimdi,eski uydu alıcım ile bir uydu ekleme yaptım ve daha sonra bu tp leri (netten buldum) ekledim.Konya'nın tüm ilçelerini gezdirmeme rağmen sinyal alamadım.Bir ara türksat uydusuna kilitlendim sinyal seviyesi 60 güç 72 de kalite idi tamam oldu sanırım dedim,uydu kablosunu digi kutuya bağladım kanal arama yap dedim sinyal zayıf dedi :) Help Meeee

Toplam Hit: 1144 Toplam Mesaj: 20
uydu ayarlama