Uyumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

yaa arkadaşlar bilirsiniz trafik kazası, beyin kanaması geçirip geldimya (: geçen sene bu aralar hatırlıyomda hiç uyuyamıyodum. yani gecede şöyle 2 saatlik kestirme yeterli geliyordu. oda ertesi gün büyük ihtimalle hiç uyumuyodum 2. günün gecesi 2 saat uyudummu yetiyodu. bu uzuun bi zaman böyle devam etti. bu uyumak nasıl oluyor? yorulmak lazım değil mi ben ilk zamanlar yeniden doğdumya bide kazam öyle tuhaf fizik hareketleri yapıyodumki yoruluyodum ama yinede uyuyamıyodum ve hiç rüya gördüğümü hatırlamam. niye öyle oldu? açıklayabilir misiniz?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Sen yine iyiymişsin hacı abi.

Bende de tam tersi, akşamları bi 3-5 saat ayakta kalmak yetiyor geri kamanlarda günde ortalama 14-16 saat ofline moddayım..

Benimki kansızlıkla alakalı bir durum olabilir.

Senin durumla ilgili herhangi bir fikrim yok. Enerji harcamamakla alakalı olduğunu sanmıyorum ama.

CEO tarafından 12/Eki/15 12:32 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CuriousCoder
    CuriousCoder's avatar
    Erkek

uykusuzluğa da fazla uyumaya da çare Allah'tandır. Uyuyamıyorsanız 1000 Allah ism- şerifini zikredin. Garanti veriyorum 1000 'i göremezsiniz. Çünü şeytan yatırıyor. Esnemekten bi hal oluyorsunuz ve yatıyonuz :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Psikiyatriye git hocam ağır olmayan yarım ya da mg göre kullanacağın bir ilaç versin bir süre kullanırsın uyku düzenini düzeltir.Bende de sorun vardı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

uyku acmak için ne yapmak lazım sabahları kalkamıyorum ve akşam eve gidince hemen uykum geliyor 20 saat uyuyim kalkınca gene uykum geliyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam norologa ve endokrinologa git hipotalamusa baksinlar bir de fazlaca kortizol falan kullaniyorsan atiyorum yanina melatonin kokteyli falan yapar. Yorulmakla ilgisi yok biz memeliyiz gece uyuruz.

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı

uyku acmak için ne yapmak lazım sabahları kalkamıyorum ve akşam eve gidince hemen uykum geliyor 20 saat uyuyim kalkınca gene uykum geliyor

aynı sıkıntı bendede var ,

varmı önerisi olan

le le le sakine
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Bunu düşünme. Vucüd neyi nerde yapacağını senden iyi bilir. Acıkmaya, susamaya, sevişmeye, nefes almaya, üzülmeye vs. sana sormadan karar verir. Keşke bize sorsa tabi. O zaman çok daha kolay bir yaşantımız olurdu.

Mesela; Sence acıkmalı mıyız ? 1-2 saat sonra acık evde olacam. :) Lakin böyle değil, vucüd karar verir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Nasıl başarıyorsan sırrını bana da söyle :) Ben de uyudum mu kalkamıyorum bıraksan 24 saat uyurum.

@CEO ben de kansızlık falan diyordum ama doktora gittim değerlerin çok iyi dedi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Olum varya sen şu tbtde bitanesin haa

biran önce fabrika ayarlarına dön bak ocak girsin soğuklar gelsin herkes şahit sana mesir macunu gönderecem bittikce isteyeceksin benden

o çadır dikilecek kaçarı yok hacı :) enerji patlaması yaşatacam sana

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    umit bunu yazdı
    vanhelsink bunu yazdı

aynı sıkıntı bendede var ,

varmı önerisi olan

Kaniniza baktirin vitamininiz hemoglobininiz eksik olabilir ya da bilmediginiz seker probleminiz olabilir. Onun disinda uyandiginizda rem dongunuzun sacmasapan yerlerinde olabilirsiniz, 1.5 saatin katlari kadar zaman uyumayi deneyin. Sigara iciyorsaniz yorgun uyanmanin buyuk bir sebebi. Sabah mutlaka kahvati yapin uyandiginizda. Gunduz gun isigi almaya, gece aydinlikta uyumamaya dikkat edin.

Hicbiri tutmuyorsa endokrinolog.

izzmarit tarafından 12/Eki/15 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 3093 Toplam Mesaj: 22
uyumak