Uyuz Oluyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Merhaba Hocalar

Öncelikle şurdan başlamalıyım. Dedemin evinin önünde bir bakkal var. Dedemde semtin eskilerindendir maşallahıda vardır ama elden ayaktan düştü düşecek. Her ziyaretine gittiğimde arabayı parkedecek yer bulamıyorum bakkaldan her rica edişimde git başka yere koy diyor. Bu akşam artık canıma tak etti. Yanımda annemle kız kardeşim olmazsa sikicektim onun orda gelmişini geçmişini. Tüm mahallede bizi tanır orda. Dedeme laf gitmesin diye zor tuttum kendimi. Adam kaldırımı işgal etmeyi geçtim artık yoluda işgal ediyor. Kendi binamın önüne araba çekemez oldum. Bizimde zamanında dükkanımız oldu. Bina sakinleri geldiğinde bırak dubaları çekmeyi kendi arabamızı çekiyorduk adam yanaşsın diye gidip başka yere parkediyorduk. Sonuçta biz gündüz ordaysak adamda akşam evine geliyor haklı olarak arabasını çekecek oraya. Şimdi hocalar ben bu adama aşırı uyuz oldum. Ya katil olucam ya dükkanını  kundaklıycam ya da yasal yoldan anasını sikicem bunun. Bana acil akıl lazım. Bu adama bir şekilde haddini bildirmem gerek. Şu an yazarken bile sinirden elim ayağım titriyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum hocalar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

arabamız yok diye .benim bahçemin içine park ediyorlar .xd. senin durumun iyi .  sanırım samimiyetten oluyor böyle şeyler.

yola koyduğu eşyaları zabıtaya şikayet edersen hallederler.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dükkanın dışına mal koyuyorsa Bimer'e şikayet et zabıta çoşturur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence kundakla.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hayır en çokta 2 sene önce anneannemin cenazesini kaldırmaya gittiğimizde aynı şeyi yapması çok canımı sıktı. O an acılıydık bişey demeye takatimiz yoktu...

Hocam bimer felan hikaye daha öncede çok şikayette bulundum zabıta geliyor çayını içip muhabbet edip gidiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hayır en çokta 2 sene önce anneannemin cenazesini kaldırmaya gittiğimizde aynı şeyi yapması çok canımı sıktı. O an acılıydık bişey demeye takatimiz yoktu...

Hocam bimer felan hikaye daha öncede çok şikayette bulundum zabıta geliyor çayını içip muhabbet edip gidiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

arabamız yok diye .benim bahçemin içine park ediyorlar .xd. senin durumun iyi .  sanırım samimiyetten oluyor böyle şeyler.

aynen hocam işi zabıtaya bırak

Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    Yetersizbakiye bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

dediğm gibi hocam  zabıta geliyor çayını içip muhabbet edip gidiyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Kardesim once bir sakin ol. Sakin ol bos yere bir akilsiz yuzunden kendini sikintiya sokma. 

Sen o adamla konustuysan az cok laftan anlayan / anlamayan biri oldugunu anlamisindir. Anlayaqn biri gibi gorunuyorsa. Git insanca soyle derdini. Hir gur yapacak biriyse kaldirim kimsenin mali degildir. Git edebildigin sikayeti et. Ama yasal yoldan. Bir dengesiz yuzunden kendi hayatini karartmaya degmez.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Oyle bi dunya yok nasi cayini icip gidiyo ? Tuttugu paroru tutanagi iste pesini birakma.

S.ke s.ke islem yapmak zorunda.

NoToLeRaNcE tarafından 23/Eyl/15 20:03 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Oyle bi dunya yok nasi cayini icip gidiyo ? Tuttugu paroru tutanagi iste pesini birakma.

S.ke s.ke islem yapmak zorunda.

hocam zabıtayı biraz dürttün mü işini yaparlar

Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz
Toplam Hit: 3842 Toplam Mesaj: 30
yasal esnaf zabıta dükkan