folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uzay Neden Karanlık?

Uzay Neden Karanlık?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Muritler izlediğim birçok belgeselde filmde vs uzay hep karanlık görünüyor. Peki güneş dünyayı aydinlatirken uzayin da bir kısmını aydınlatması gerekmez mi? Yoksa aydinlatiyor da ben mi bilmiyorum? 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

aydınlık algısı ışığın cisime çarpıp göze yansımasıyla oluşur uzaydada madde olmadığı için gözede yansıyan bişey olmayınca karanlık gözükür diye düşündüm

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

Muritler izlediğim birçok belgeselde filmde vs uzay hep karanlık görünüyor. Peki güneş dünyayı aydinlatirken uzayin da bir kısmını aydınlatması gerekmez mi? Yoksa aydinlatiyor da ben mi bilmiyorum? 

Uzayın karanlık gözükmesinin nedenişudur: Uzayda, ışık kaynaklarından çıkan ışınları yansıtacak bir tabaka yoktur. Işık saçan güneş ve yıldızlardan çıkan ışık ışınları uzayın dört bir tarafına savrulur. Bir yerden yansımadığı içinde tekrar bize gelmezler. Bize geri gelen ışınlarda vardır; en güzel örneği dünyanın uydusu, aydır. Güneşten gelen ışık ışınları aydan yansıyarak gözümüze gelir. Bu şekilde ayı aydınlık görürüz. Aynı şekilde aslında ışık saçmayan gök cisimlerini de ışık kaynaklarından gelen ışınların yansıması ile görürüz. Uzayı karanlık görmemizin nedeni de budur. Çevresini sarmalayan ve aynı zamanda ışığı yansıtan bir cisim olmadığı için baktığımızda gözümüze yansıyan ışın gelmediği için her yer bizim için karanlıktır.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler. Bir merakim daha son bulmuş oldu:-)

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

robinson_croise'un yiğeni :D bir sonraki merakını ben söylim mi?

Balıklar suda nasıl nefes alıyor ? :D

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    Ayazz bunu yazdı

robinson_croise'un yiğeni :D bir sonraki merakını ben söylim mi?

Balıklar suda nasıl nefes alıyor ? :D

harbiden hocam bari tbt deki eski matrak konuları bulup hortlat zamanın varsa da biraz nostalji olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

gecenin üçünde insan neler düşünüyor işte bende o balıklar mevzusuna takıldım şimdi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

gecenin üçünde insan neler düşünüyor işte bende o balıklar mevzusuna takıldım şimdi

solungaçlarıyla. bizdeki akciğer gibi düşünmeyin olayı. muhtemelen sudaki oksijeni difüzyonla falan alıyorlardır içeriye. biyolojicimiz yok mu net bilgi versin?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Şeyhin sorduğu bi ışık hızı sorusu vardı onun cevabını biri söylese ya; ışık hızı geçilmesi imkansız hani; bi uzay mekiği ışık hızının 0,6sı kadar gitse karşıdan da aynı hızda bir uzay mekiği daha gelse bunların bağıl hızları 1,2 olur ışık hızını geçerük neden olmuyor hocalar neden yok uzayda bağıl hız

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

pavlike münih adres adres.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dejnclea bunu yazdı
    Keyr00t bunu yazdı

solungaçlarıyla. bizdeki akciğer gibi düşünmeyin olayı. muhtemelen sudaki oksijeni difüzyonla falan alıyorlardır içeriye. biyolojicimiz yok mu net bilgi versin?

bak ne güzel söylemişsin işte bana ne gerek var :) solungaçlara inen karbondioksitce zengin kan sudan geçerken o2 alır co2 suya verir bu kadar

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 3432 Toplam Mesaj: 19