folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Varlık İçinde Yoklukla Yasaşan Ülkem! [Petrol-Altın Ve PKK-ABD Aşiret Pislikleri]

Varlık İçinde Yoklukla Yasaşan Ülkem! [Petrol-Altın Ve PKK-ABD Aşiret Pislikleri]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babybash22
    babybash22's avatar
    Erkek

Türkiyede vergi sistemi değişmedikçe, kürtlere haklar tanındıkça ve bu millet sokaklara akıp isyan etmedikçe hiç birşey düzelmeyecek .  kendi bahçendeki meyveleri yiyememek budur sanırım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Aynen öyle dediğin gibi kendi bahçemizdeki meyveyi yiyemioruz.

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Yüz yılın yalanıdır bu Türkiye'de ki petrol mevzuu. Türkeminstan'ı, Azerbaycan'ı Kazakistan'ı Özbeksitan'ı çıkarıyor bizim gücümüz yetmiyor değil mi. KOnuyu okumadım açıkcası. Hayır yani jeomorfolog hocamda var. Türki devletlerde TÜrk petrol arama birlikleri var Bİz de orada arıyoruz petrol. Onu bırakın zaten bu sondaj işlemi çok masraflı zaten uluslararası olarak aynı payı alacak bu petrol şirketleri.

Türkiye kaçıncı jeolojik zamanda oluştu, petrol kaçıncı jeolojik zamanda oluştu? Bİz petrol işleyen bir ülkeyken neden kendi petrolümüzü çıkarmayalım. Yakutistan bile altın satıyorken dünyaya Türkiye bunu yapamıyor demek komik geliyor bana.

Tekrar belirteyim konuyu okumadım. Konu farklıysa görmezden gelin mesajımı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

opensource2009 bunu yazdı:
    -----------------------------

Yüz yılın yalanıdır bu Türkiye'de ki petrol mevzuu. Türkeminstan'ı, Azerbaycan'ı Kazakistan'ı Özbeksitan'ı çıkarıyor bizim gücümüz yetmiyor değil mi. KOnuyu okumadım açıkcası. Hayır yani jeomorfolog hocamda var. Türki devletlerde TÜrk petrol arama birlikleri var Bİz de orada arıyoruz petrol. Onu bırakın zaten bu sondaj işlemi çok masraflı zaten uluslararası olarak aynı payı alacak bu petrol şirketleri.

Türkiye kaçıncı jeolojik zamanda oluştu, petrol kaçıncı jeolojik zamanda oluştu? Bİz petrol işleyen bir ülkeyken neden kendi petrolümüzü çıkarmayalım. Yakutistan bile altın satıyorken dünyaya Türkiye bunu yapamıyor demek komik geliyor bana.

Ailemde madenci jeolog ve jeofizikçi akademisyenler vardır. ve ülkemizin doğu kesimlerinde petrol vardır. Musul Kerkük deki kalite ne ise ülkemizimde doğu kesimlerinde aynı kalitede petrol var. kapatılan kuyu olaylarıda doğrudur. Varsa ailende yapabilecek gitsin petrol araştırmaya kalsın bakalım ne oluror. Birazcık anakitik düşünce yeteneği olan herkes zaten yiyilen haltların boşuna olmadığını görür. Boşuna STK lara para akıtmıyor bu itler.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Ayrıca sadece petrol için değil ama şu kural vardır ki bir rezerv bilmem kaç yıllık ihtiyacı karşılamadır. Bunun dışında petrolün oktanı önemlidir. Çıkarma maliyetleri de öyle keza. Varili 10 dolara çıkan petrol varken sen varili 80 dolara çıkan petrolden ancak zarar edersin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

Ailemde madenci jeolog ve jeofizikçi akademisyenler vardır. ve ülkemizin doğu kesimlerinde petrol vardır. Musul Kerkük deki kalite ne ise ülkemizimde doğu kesimlerinde aynı kalitede petrol var. kapatılan kuyu olaylarıda doğrudur. Varsa ailende yapabilecek gitsin petrol araştırmaya kalsın bakalım ne oluror.

Yalnıca iddaa ediyorsun şuan. Bir şeyin doğruluğunu kanıtlamak iddaa edenin sorumluluğudur. Doğuda petrol var ve musul kerkük kalitesinde diyorsan bunu kantılaman gerekir. Analitik düşünme ile bir ilgisini göremedim son zamanlarda da karadeniz kıyılarında gerçek anlamda petrol bulundu. Demek istediğim her söylenene prim vermememiz gerektiği.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

Ailemde madenci jeolog ve jeofizikçi akademisyenler vardır. ve ülkemizin doğu kesimlerinde petrol vardır. Musul Kerkük deki kalite ne ise ülkemizimde doğu kesimlerinde aynı kalitede petrol var. kapatılan kuyu olaylarıda doğrudur. Varsa ailende yapabilecek gitsin petrol araştırmaya kalsın bakalım ne oluror.

Yalnıca iddaa ediyorsun şuan. Bir şeyin doğruluğunu kanıtlamak iddaa edenin sorumluluğudur. Doğuda petrol var ve musul kerkük kalitesinde diyorsan bunu kantılaman gerekir. Analitik düşünme ile bir ilgisini göremedim son zamanlarda da karadeniz kıyılarında gerçek anlamda petrol bulundu. Demek istediğim her söylenene prim vermememiz gerektiği.

MTA raporları kendi sitesinde var zaten haritaları ve analizleri. Kanıtlamak için kıçımdan şimşekler çıkartmama gerek yok heralde. Analitik Düşünce yeteneğine gelince yapacak birşeyim yok.

Zaten Türkiye de jeolojik konumunun getirdiği şartları biliyorken Türkiye de doğu ve batı trakya taraflarında doğalgaz yada petrol olmadığını söylemek gerizekalılık yada bilgisizliktir.

"bea"
Toplam Hit: 5206 Toplam Mesaj: 18