Vatan Bilgisayar Pişmanlıktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet,

Daha önce konusunu açtığım arızalı olan ekran ve anakartımın iade süreci bugün tamamlandı.

İstersem ürünün aynısını veya para iadesi alabileceğimi söylediler.

Olay patladı.

Aynı ürünün iadesini istedim fakat almış olduğum ekran kartı teşhir olarak , ısparta ve topkapı şubesinde var ve ben teşhir ürünü istemiyorum.

Başka şubesinde yok stoklarda gözükmüyor.

Bana ister teşhir alır kullanırsın istemezsen farkını verip başka ekran kartı alırsın diye seçenek sundular.

Şöyle ki ben ürünü aldığım zaman fiyatı 900 tl idi,şimdi ben aynı markanın farklı modelini almak istersem extra ücret verip alabileceğim fakat kur farkından 800 tl para daha eklemem gerek .

Bende bunun mümkün olmadığını 900 tl aldığım kartın farklı modeli için extra 800 tl para vermenin mantıksız olduğunu belirtmeme rağmen yapacak bir şey yok para iadesi yapabiliriz diyorlar.

İşin içinden çıkamadım anakartımın aynısını aldım fakat ekran kartımın sonu belirsiz.Ekran kartımın birebir aynısını istiyorum bu benim hakkım diyorum elimizde yok diyip işin içinden çıkıyorlar.

Ne yapmam gerekiyor ? nasıl bir yol izlemeliyim.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam para iadesi yapıyorlarsa neden pişmanlık olsun ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam para iadesi yapıyorlarsa neden pişmanlık olsun ?

hocam para iadesi eski aldığım fiyata göre yapıyorlar yani 900 tl , ben şuan aynı ekran kartını 1700 tl alabiliyorum 800 tl neden boş yere vereyim ?

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

tüketici haklarını okumanı tavsiye ederim seçeneklerden birini seçersin bu ürünün değişimi olarak sen seçimini yapmışsın iade istemiyorsun ürünün değişimini istiyorsun bu yüzden sen istediğin sürece deiştirmek zorunda hatta bulamazsa bulunabilen daha yüksek özellikleri olan ekran kartını vermek zorunda eğer faturayı şirket adına kesitrmediysen diret mahkeme yoluna gideceğini belirt ve aç tüketici haklarını bi oku. Hiç bir firma şahısa kesilen faturadan dolayı mahkeme ile uğraşmak istemez çünkü %90 üzerinde müşteri lehine biter mahkeme. Şubede olan lavuklar bi işe yaramaz haklarını bildiğini ve kullanacağını mağaza müdürüne belirtirsen işin çözülür. 

www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.doc

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Teskir urun olmasina neden karsisin adamlar teshirleri makineye takio gostermiyorki. Kapali camin arkasinda duruyor oyle gorsellik olarak. Al gec bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Eğer aynısı veremiyorsa bir üst modeli vermesi gerekir.Biz decathlonda öyle yapıyorduk

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kanunen birebir değişim veya para iadesi seçme hakkın var. Birebir değişim istersen ve aldığın ürün piyasada yoksa ve firma üretimi durduysa sendeki cihaza en yakın özellikteki model verilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Az önce  görüştüm oem bölümünde bulunan arkadaş resmen çocuk azarlar gibi azarladı dedim yetkili kişiyi bağla yok yardımcıyı bağla yok ee peki kim bilgi verecek bilgili birisi yok ben oemde calısıyorum bilmiyorum diye bağırdı çağırdı sinirden elim ayağım titriyor amk

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    metaman bunu yazdı

Eğer aynısı veremiyorsa bir üst modeli vermesi gerekir.Biz decathlonda öyle yapıyorduk

Doğru bilgi, yasal olarak böyle işliyor bildiğim kadarıyla. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz eğer diretiyorlarsa.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sahibi Hasan Vatan'a durumu açıklayan bir mesaj atabilirsin hocam. Personelin telefondaki tutumunuda ilet. Ses kayıtlarını dinleyin de.

https://twitter.com/hasanvatan

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Para iadesini ve teshir urununu kesinlikle kabul etme, ellerinde ayni urun yoksa bir ust modelini talep et, vermek zorundalar.

Ehl-i Byte