folder Tahribat.com Forumları
linefolder Visual Basic - Basic - PicBasic ve Türevleri
linefolder Vbasic 6.0 Da Basit Bir Program Yapımı Yardım.

Vbasic 6.0 Da Basit Bir Program Yapımı Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

vbasic 6.0 da Arkadaşlar dönem ödevim olarak hocam bir program kodlamamı söyledi ve programın içeriği şöyle..

ben farzedinki bir medikal ürünleri satan bir dükkan sahibiyim (hocama göre) sattığım ürünler 90 gün süre kullanılıyor ve her ürünü alan kişinin 83.gününde program uyarı vererek bana kişinin adını soyadını ve bilgilerini verecek örnek verirsem

kişi adları - açıklama- gün sayısı bunların 3 üde deişken olacak arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Visual Basic mi visual basic.net mi? daha detaylı açıklama yap,birde ödevi yaptırmakmı istiyorsun yoksa başladında takıldığın yerlerimi soracaksın?

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

daha hiç başlamadım işin gerçeği ama formbox ları filan hallederim yalnız ben başlangıç seviyesindeyim pek bir bilgim olmadığından başlayamadım :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hacı basitçe anlatim sana 83. günde uyarı verebilmen için önce satış gününü kaydetmen lazım sonrasında date fonksiyonuna 90 gün ekleyip bunu şimdiki zamandan cıkaracaksın kalan gün sayısı ne zaman yedi gün olur if döngüsü ile uyarı verdireceksin... bu kadarından sonra takılabilecek bir yerin olacağını sanmıyorum :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

proğramlamadan hiç anlamıyorum sadece terimleri biliyorum lütfen yardım edin arkadaşlar 3 gün sürem kaldı :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

up

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hades_06 bunu yazdı:
    -----------------------------

proğramlamadan hiç anlamıyorum sadece terimleri biliyorum lütfen yardım edin arkadaşlar 3 gün sürem kaldı :(

nie seçtin o zaman bu bölümü ? Daha visual basic mi vb.Net mi olacağını bilmiyorsun.Mezun oluncada torpille sağa sola girip gerçekden hak eden insanların hakkı yeniyor.

Bilen adamın en fazla bir bucuk saatde yapabileceği bişey ama ben olsam yardım etmem sana.Sıfırdan otur bana program yaz diyon hiçbişey bilmiyorsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

konuyu anlamadan önyargıyla yaklaşma arkadaşım bu herkesin girebileceği endüstri meslek lisesi yani düz liseden daha kötü ve ben düz liseden mecburiyetten meslek lisesine geçtim ve proğramlamadan anlamadan geçtim yani düz lisede öğretmedikleri için neyse yardım edecek kimse yokmu :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

wasd bunu yazdı:

Visual Basic mi visual basic.net mi? daha detaylı açıklama yap,birde ödevi yaptırmakmı istiyorsun yoksa başladında takıldığın yerlerimi soracaksın?

visual basic 6.0 yazmis hocam daha ne detay istiyorsun anlamadim ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

geniuss bunu yazdı:

wasd bunu yazdı:

visual basic 6.0 yazmis hocam daha ne detay istiyorsun anlamadim ?

aynen o da doğru :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

anlayan kimse yokmu arkadaşlar.ücret karşılığıda yaptırabilirim pm atarsanız

Toplam Hit: 4150 Toplam Mesaj: 19