Vestel Olmaz Olsun!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

ya murıdler kafayı yemek uzereyım. ben gecen hafta bugun Vestel Top-Notch 154SP-T93-UD8P laptop umu servıse werdım. sorun olarak da bılgısayar hıc acılmıordu. bugun gıttım we anakartın degıstıgını, sorunun gıderıldıgın soleyıp pc ı teslım ettıler. yurda gelıp baktım kı (ogrencıyım yurtta kalıorum) pc nın anakartı vestele aıt deıl. bıldıgın adi çin malı anakart (1) ardından baktım kı benım ekran kartım 512 mb idi ama aldıktan sonra 256 mb olmus (2) son olarak ta dıkkatımı ceken bılgısayarın hıc bı led lambası yanmıor. ne power, ne şarj, ne hdd (3)

işte bu 3 sorundan dolayı pc ı cantasına koydugum gıbı solugu servıste aldım. adama her boku soledım. bıraz karıstırdı pc ı we daha sonra bılgısayara reset attı fakat bı daha acılmadı pc ve yenı ıslem kaydı alarak tekrardan servıse aldılar. olay bundan ıbaret sımdı bu şerefsizliği onlara odetmek ıstıorum. bılgısayarımı orjınal parcalarıyla we calısır halde almak ıstıorum. bana akıl verecek ve yardımcı olacak tum murıdlere cok tesekkur ederım...

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

soldat bunu yazdı:
    -----------------------------

ya murıdler kafayı yemek uzereyım. ben gecen hafta bugun Vestel Top-Notch 154SP-T93-UD8P laptop umu servıse werdım. sorun olarak da bılgısayar hıc acılmıordu. bugun gıttım we anakartın degıstıgını, sorunun gıderıldıgın soleyıp pc ı teslım ettıler. yurda gelıp baktım kı (ogrencıyım yurtta kalıorum) pc nın anakartı vestele aıt deıl. bıldıgın adi çin malı anakart (1) ardından baktım kı benım ekran kartım 512 mb idi ama aldıktan sonra 256 mb olmus (2) son olarak ta dıkkatımı ceken bılgısayarın hıc bı led lambası yanmıor. ne power, ne şarj, ne hdd (3)

işte bu 3 sorundan dolayı pc ı cantasına koydugum gıbı solugu servıste aldım. adama her boku soledım. bıraz karıstırdı pc ı we daha sonra bılgısayara reset attı fakat bı daha acılmadı pc ve yenı ıslem kaydı alarak tekrardan servıse aldılar. olay bundan ıbaret sımdı bu şerefsizliği onlara odetmek ıstıorum. bılgısayarımı orjınal parcalarıyla we calısır halde almak ıstıorum. bana akıl verecek ve yardımcı olacak tum murıdlere cok tesekkur ederım...

vestelin web sitesinden sikayet bolumune doktur. ilgileniyorlar. affetmezler. 3 kez teknik servisten donerse sorun devam ederse orjinalini talep edebiliyorsun sanirim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek
    ya onu yapıcam zaten de benım sorunum farklı farklı oluo. gecen werısımde ekrana goruntu gelmıo olarak kayıt gecılmıstı. sımdı ıse mavı ekran werıo dıyerekj  kayıt gecıldı. bu ısı baska nerelere bıldırebılırım?

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

soldat bunu yazdı:
    ya onu yapıcam zaten de benım sorunum farklı farklı oluo. gecen werısımde ekrana goruntu gelmıo olarak kayıt gecılmıstı. sımdı ıse mavı ekran werıo dıyerekj  kayıt gecıldı. bu ısı baska nerelere bıldırebılırım?

o hatayı değiştirip başka hata yazma olayını kont firmasıda yapıyor. değişim hakkını yok etmek için sanırsa. nerede oturuyorsun? vestele bayisine bi çıkartma yapalım :D

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek
    hocam aynı şey bizim başımıza arçelik marka bir çamaşır makinesinde geldi.. yaşadığın şehirde tahminimce tüketici hakları bürosu bulunuyordur.. babam direk oraya gitmişti.. sende öyle yap! orada direk vestek halkla ilişkiler kısmını ararlar ve mahkeme açıyoruz derler.. =) adamlar nedense bu tür tel. alınca yusuf moduna geçiyorlar.hakkını ara, tüketici hakkındaki tüm dernek, büro türü yerlere başvur. yolun açık olsun!

Love is nothing without fucking!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek
    kardeş bulunduğun yerde yerel 1gazete varsa,gazetenin tüketici şikayetleri bölümüne 1yazı yolluosun onlar gazetede dile getirirlerse servis hemen  özür diler ve köpek gibi peşinden koşarlar

paramparça aşklar ve köpekler..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captan86
    captan86's avatar
    Erkek
    kardeş ben vestel serviste çalışıyorum ilk önce bu işlemi yapan hangi vestel servisi. ikincisi 444 4 123 lü numrayı arasan sana çok daha çabuk yardımcı olurla son olarakda laptopu ne zaman satın aldı

herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZOOM
    ZOOM's avatar
    Erkek

Bu Aslında Vestel'in değil , teknik servisin bir işgüzarlığı.Vestel fabrikasını arayıp müşteri destek ile görüşün.Bu olanları onlara anlatın.Ayrıca bilgisayar parçalarınızı faturanızdaki parçalar ile kontrol edin.Arıza formu olarakda her seferinde "Main board" arızası olarak açtırın.Farklı farklı şeyler yazmalarına müsaade etmeyin.3 kez aynı arıza kaydından gönderirseniz ürünü iade edebilirsiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    bu numarayı arayıp 0 800 219 01 12  şikayette bulunacaksın o servisi ikaz edicekler hani çalıştık ta biliyoruz.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captan86
    captan86's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:
    bu numarayı arayıp 0 800 219 01 12  şikayette bulunacaksın o servisi ikaz edicekler hani çalıştık ta biliyoruz.

kardeş en son ne zaman çalıştın o senin verdiğin numara değişeli çok oldu hala bir çalışan olarak :)

herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZOOM
    ZOOM's avatar
    Erkek

Bende eski bir vestel-digital çalışanı olarak söylüyorum ki. Kahrolsun Vestel.

Toplam Hit: 4999 Toplam Mesaj: 32